Omorovicza

Ár:   30 500 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   Omorovicza szalonok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Mangoka, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. május 13.

Ár:   30 500 Ft
Lelőhely:   Omorovicza szalonok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Vízhiány

Az antibakteriális ezüst-kolloid, a niacinamid és a cink erejével akadályozza meg a bőrhibák és a pattanások kialakulását. A cink a szennyeződések és környezeti hatások ellen nyújt mindennapos védelmet, míg a hialuronsav segítségével bőre egészséges és hidratált lesz. A hűsítő, könnyed textúrájú, mégis hatékony krém azonnal felszívódik, és hidratált, matt, csillogásmentes arcbőrt eredményez.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Kamea

2021. október 15.

Egy termékmintát kaptam az egyik vásárlásom mellé. Bajban vagyok ezzel a termékkategóriával, A toniknál jóval több, de jóval kevesebb az ápolókrémnél. A hidratáló hatása az én bőrömön egyenlő a nullával. Ugyanakkor azért be tudnám építeni a rutinomba, ha nagyon akarnám. De nem akarom, mert számomra elviselhetetlen a szaga. Igen, szaga. Direkt ezt a kifejezést használtam. Ráadásul nem csak addig érzem a bőrömön, amíg felkenem, hanem makacsul ottmarad egy jódarabig. Még a termékmintát se tudtam elhasználni, a második alkalom után úgy döntöttem, hogy kihajítom a kukába.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 15.

Hiuz

2020. szeptember 7.

Mintát rendeltem az ezüst kollekcióból, pontosan azért, mert azt sugallják: "matt, csillogásmentes arcbőrt eredményez". Nos, nekem a tonikjától és ettől a krémtől nagyon csúnyán fénylik a fejem, hozzáérve a homlokomhoz, orromhoz, csupa zsír :( egyáltalán nem mattít, nagyon fénylik a fejem tőle. Kombinált/zsíros bőrre egyáltalán nem ajánlom. Az Oriflame Optimals Hydra Matte vagy az Yves Rocher Sebo Vegetal ennél ezerszer jobb töredék áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 7.

PotterAlexa

2020. június 5.

Hát, alapvetően szeretem. Egy könnyed hidratálóról van szó, ami zseniálisan ápol. Ultrakönnyű a textrúrája, megis maximalisan kielégiti a bőröm tápanyag igényeit. Az egyetlen bajom, hogy azt nem hozza, amire való. Az utobbi időben sajnos elég sok pattanással küzdök, és nem érzem, hogy ez a termék bármit is csökkentene, mérsékelne.
Annak ellenére szeretem, és már a 2. At használom belőle, de nem vagyok biztos, hogy a legjobb, de amíg nem találok mást, addig ezt fogom használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 5.

Antioxidánsok: Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Phospholipids
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol

Nem szabályos INCI név. Jelentése: termál víz.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Az ezüst-kolloidot vízben feloldott (kolloid állapotú) ezüst részecskék alkotják.

Magát az „ezüst-kolloid” kifejezést sok forgalmazó pontatlanul tünteti fel termékein, amik valójában ezüstvegyületeket, vagy fehérje-ezüst vegyületeket tartalmaznak. A valódi ezüst-kolloidban az ezüst feloldott, apró, fémes részecskékből áll.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Forrás: truth-in-aging, BFT

Masztik gumi. Hivatalos CosIng besorolás szerint felületi hártyképző és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) anyag. A Mastic Spa honlapja szerint a mastic serkenti a kollagén képződést, a sebgyógyulást és antibakteriális hatása is van.