Oriflame

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   tanácsadónők   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Blame, az összetevőket feltöltötte: beginner, Módosítva: 2013. március 1.

Lelőhely:   tanácsadónők
Kategória:   Egyéb

Hidratáló hatású, hideg gyantacsík 100%-ban természetes méhviasszal és mandulaolajjal. Eltávolítja a szőrszálakat, hatására a bőr hosszú időre megőrzi simaságát. A törlőkendő a szőrnövekedés mértékét csökkentő komplexet tartalmaz, nyugtatja a bőrt és eltávolítja a gyanta maradékát.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

LyliaLinda

2016. február 14.

Nem teljesen rendeltetésszerűen használom, mivel a kis bajuszomra vettem, de oda tökéletes. Eddig már többféle arcgyanta csíkot kipróbáltam, mindegyik hagyott maga után szálakat, amiket aztán vagy csipesszel szedtem ki, vagy kiszőkítettem. Ez viszont mindent kiszedett, az utolsó szálig, ragacs is alig maradt a bőrömön, és így marha sokáig elég lesz. Ha még ki sem pattogok utána, akkor a 10 csillagot is megkapná (tegnap este csináltam, még 2-3 napig kiderülhet, mi lesz a végeredmény).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 14.

Vajdus23

2015. szeptember 5.

Egyszerűen borzalmas. Az eddig kipróbált gyantacsíkok közül ezek váltak be a legkevésbé. Mikor lehúzom a lábamról, alig szed le pár szőrt, de ugyanúgy fáj. Csalódtam benne, pedig azt hittem, tetszeni fog. :/ Egyedül a hozzá kapott törlőkendők tetszettek, finom illatúak voltak, és remekül leszedték a rám ragadt gyantát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 5.

umpalumpa

2014. március 30.

Szintén zenész: nem jött be. Ajándékba kaptam, hát elhasználom. Az első tépés oké, a másodiknál már a szőrök felét sem szedi ki. Túl sok ragacs jön le a papírról és nincs mibe ragasztani a szálakat. Ezen kívül nem tépi mindet tövestől. Nálam sok, erős szőrrel kellene megbirkózzon, ezért nem gazdaságos, ha 2-3 tépés után elhajítom a csíkot. A két karomra könyékig majdnem egy doboz elfogyott (nem hiszem, h béna vagyok, mert sajnos van rutinom sokféle szőrtelenítési eljárással kapcsolatban). Más gyártó hasonló terméke 100 x jobb nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 30.

molnar.judit5

2012. július 15.

Hát nem vagyok vele elragadtatva,mert nem minden szőrszálat tép ki,utána még epilálom a maradékot.Kétszer szenvedek.Csak nagyon pihe-puha szőrszálakkal rendelkező hölgyeknek ajánlom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. július 15.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Salicylic Acid
Hidratálók: Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Urea, Serica
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Nagylevelű csodamogyoró levelének kivonata. A levelek a növény többi részéhez (gallyak és kéreg) képest viszonylag kevés biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató (csökkenti a bőr viszkető érzését), frissítő (hűsítő) hatású anyag és illatanyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre illetve a transzepidermális vízvesztés növekedését is okozhatja, ami a bőr kiszáradásához vezethet.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.