Kövess minket Instagramon is! :)


Oriflame Sol Golden Önbarnító Spray
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Egyéb | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | tanácsadónők | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: PindurPandur, Módosítva: 2012. január 9.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | tanácsadónők | |
Kategória: | Egyéb | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Önbarnító spary E-vitaminnal. Egyenletes, természetes hatású barnaságot eredményez akár néhány órán belül.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Dihydroxyacetone
,
Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane
ti I eo I h I szil
,
Glycerin
h
0
0
,
PEG-8
h
,
Propylene Glycol
h
,
Oleth-20
ti I eu
1
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Parfum/Fragrance
i
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
PEG-35 Castor Oil
ti I eu
,
Imidazolidinyl Urea
ta
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Ethylparaben
ta I par
,
Citric Acid
kh
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Én ettől valami rettenet foltos maradtam. Hamar beszívja a bőr így korrigálni se lehet, max ha előtte jól betestápolózod magad.(amúgy se vagyok oda a spray formátumú önbarnítóknak) Akkor ennyi erővel inkább Silk Beauty Sun Glow testápolót venném meg, nekem az sokkal jobban bevált.



Én ettől valami rettenet foltos maradtam. Hamar beszívja a bőr így korrigálni se lehet, max ha előtte jól betestápolózod magad.(amúgy se vagyok oda a spray formátumú önbarnítóknak) Akkor ennyi erővel inkább Silk Beauty Sun Glow testápolót venném meg, nekem az sokkal jobban bevált.


Én már évek óta használom, akkor nem leszel foltos, ha előtte leradírozod a bőröd és az Oriflame-ben kapható applikátorral viszed fel, nekem így sikerült tökéletesen, egyébként egyenletesen kopik.


Én már évek óta használom, akkor nem leszel foltos, ha előtte leradírozod a bőröd és az Oriflame-ben kapható applikátorral viszed fel, nekem így sikerült tökéletesen, egyébként egyenletesen kopik.


Jó! Ha ügyes vagy, nem lesz foltos! ;)



Jó! Ha ügyes vagy, nem lesz foltos! ;)


Ez vált be idáig a legjobban, az eddig használt barnítók közül. Nem fog, pillanatok alatt beszívja a bőröm. Szép, foltmentes barna vagyok tőle.


Ez vált be idáig a legjobban, az eddig használt barnítók közül. Nem fog, pillanatok alatt beszívja a bőröm. Szép, foltmentes barna vagyok tőle.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateHidratálók: Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, PEG-8, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane
Emulgeálószerek: Oleth-20, PEG-35 Castor Oil, Xanthan Gum
Szilikonok: Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane
Tisztítószerek: Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Oleth-20, PEG-35 Castor Oil, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Methylparaben
Parabének: Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A cukorrépából vagy cukornádból származó DHA néven is emlegetett összetevő az önbarnítók fő hatóanyaga. 1-15%-ig terjedhet a koncentrációja, de a legtöbb kozmetikumba 5%-nál nagyobb koncentrációt nem használnak. Minél több van belőle egy termékben, annál barnább színt lehet elérni vele.
A barnulás folyamata csak a bőr legfelső rétegét érinti, úgy hogy a dihidroxiaceton a keratin tartalmú fehérjékhez kötődik. A különböző fehérjék különböző módon reagálnak a DHA-val szemben és létrejönnek a sárga és barna pigmentek, amelyeket melanoidoknak hívunk. Ezek a pigementek hasonlóak a melanin nevű pigmenthez, ami azonban a bőr mélyebb rétegében keletkezik UV sugarak hatására.
A barnaság általában a felvitelt követő 1-3 órában alakul ki, és egyénenként változik, hogy milyen gyorsan kopik le, általában 2-5 nap. Hámlasztás, izzadás, szauna, hosszas víz alatt töltött idő felpuhítja a sejteket és gyorsítja a a szín eltünését.
A DHA hátránya, hogy hatására a bőrben több szabad gyök képződhet, így önbarnítók mellett fokozottan ajánlott a fényvédők használata vagy pedig önbarnítás után 24 órával ajánlott a napot kerülni.
Mesterséges bőrkondicionáló, vízmegkötő anyag. Szilikon féle.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A PEG a polyethylene glycol rövidítése. A PEG-8 egy vízmegkötő anyag. A kozmetikumokon kívül fogkrémekben is megtalálható.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztítószerként és emulgeálószerként használják a kozmetikumokban, de segít abban is, hogy a terméket egyszerű és kellemes legyen eloszlatni a bőrön. Paula Begon szerint bár természetes formában a halolajban fordul elő, a kozmetikumok általában szintetikus formában tartalmazzák.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Kémiailag és funkcióban is a diazolidinyl ureához hasonló gombaellenes hatású tartósítószer, ami formaldehidet bocsát ki magából. További info itt.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.