Kövess minket Instagramon is! :)


Original & Mineral Tartós Hajfesték
Ár: | 4900 Ft | Kategória: | Hajfestékek | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | kiemelt fodrász szalonok, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: ZsoltB, Módosítva: 2018. november 1.
Ár: | 4900 Ft | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | kiemelt fodrász szalonok, online | |
Kategória: | Hajfestékek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Ammónia-, PPD- és rezorcinmentes, organikus-bio minősítésű, ausztrál növényi kivonatokkal készülő, tartós hajfesték.
Mintegy 110 árnyalatban elérhető
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Polysorbate-80
ti I eu
0
0
,
Laureth-3
eu
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Betaine
h
,
Octyldodecanol
eo I i I al
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Oleth-4 Phosphate
ti
,
Oleyl Alcohol
eo I eu
4
2
,
Sorbitan Oleate
eu I i
3
0
,
Glycol Distearate
eo I eu
,
Oleyl Phosphate
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Santalum Acuminatum (Quandong) Fruit Extract
a I h
,
Citrus Glauca Fruit Extract
,
Acacia Victoriae Fruit Extract
,
Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil
eo
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Acrylates/ Ceteth-20 Itaconate Copolymer
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Ethanolamine
,
Propylene Glycol
h
,
Pentasodium Pentetate
,
Ceteareth-20
eo I eu I al
2
3
,
Hydrogenated Castor Oil
ti I eo I eu
1
0
,
Tetrasodium EDTA
,
Sodium Hydrosulfite
,
Sodium Sulfite
ta
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Simethicone
eo
1
0
,
Sodium Lauryl Sulfate
ti I eu
,
Toluene-2,5-Diamine Sulfate
,
2-Methylresorcinol
,
2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate
,
1-Hydroxyethyl-4,5-Diamino Pyrazole Sulfate
,
4-Chlororesorcinol
,
Alpha-Isomethyl Ionone
i
,
Parfum/Fragrance
i
,
4-Amino-2-Hydroxytoluene
,
2-Amino-3-Hydroxypyridine
,
M-Aminophenol
,
4-Amino-M-Cresol
,
2,4-Diaminophenoxyethanol Hcl
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
BorostyanSzámomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
krémajánló
Életem legjobb választása volt ez a hajfesték,azóta is törzsvásárlója vagyok. :) Kicsit viaszos állagú, hajfestés közben nem csöpög,és külön kiemelném,hogy nem okoz irritációt. A színskálája is gyönyörű, és kimagaslóan széles a választéka is. Egyszerűen imádom! Aki teheti mindenképp próbálja ki. :)



Életem legjobb választása volt ez a hajfesték,azóta is törzsvásárlója vagyok. :) Kicsit viaszos állagú, hajfestés közben nem csöpög,és külön kiemelném,hogy nem okoz irritációt. A színskálája is gyönyörű, és kimagaslóan széles a választéka is. Egyszerűen imádom! Aki teheti mindenképp próbálja ki. :)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Santalum Acuminatum (Quandong) Fruit Extract, Ascorbic AcidHidratálók: Betaine, Glycerin, Santalum Acuminatum (Quandong) Fruit Extract, Propylene Glycol
Vitaminok: Ascorbic Acid
Alkoholok: Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Oleyl Alcohol, Glycol Distearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Hydrogenated Castor Oil, Simethicone
Emulgeálószerek: Polysorbate-80, Laureth-3, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Oleyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Glycol Distearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Lauryl Sulfate
Tisztítószerek: Polysorbate-80, Cocamidopropyl Betaine, Oleth-4 Phosphate, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Lauryl Sulfate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Sorbitan Oleate, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Sodium Sulfite
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant). Az élelmiszeriparban is használt 0,5%-nál kisebb koncentrációban.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeálószerként és felületaktív anyagként használják a kozmetikumokban. Az EWG szerint az összetevő egészségügyi veszélye abban rejlik, hogy szennyezve lehet Ethylene Oxide vagy 1,4-Dioxane által.
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Bár illatanyagként és felületaktív anyagként is alkalmazható, elsősorban mint emulgeálószer kerül a kozmetikumokba. A truthinaging információi szerint különösen alkalmas olyan készítmények emulgeálására, melyek növényi olajokat tartalmaznak.
Leggyakrabban samponokban és lemosókban található emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Makadámdió olaj, melyet a kozmetikumokban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. Elsősorban a száraz bőrre ajánlott természetes növényi olaj.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A diettiléndiamin pentaecetsav nátrium sója. Kelátképző. Inaktiválja a fémionokat, ezzel lassítja a kozmetikai készítmények avasodását. Emiatt kémiai tartósítószernek is tekinthető. Ezen kívül fémionmegkötő hatása miatt javítja a készítmény habzási és tisztítótulajdonságait.
Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emollient és emulgeáló szerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magas kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Részletesebb információ az összetevőről a TruthInAgingen.
Ricinusolaj. Bőrpuhító (emollient) anyag, emulgeálószer, felületaktív anyag és sűrűség szabályozó. A ricinusolajnak a bőrön ragadós érzete lehet.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid (etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (e nélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Dimethicone és silica keveréke, melyet leginkább habzás gátló anyagként használnak a kozmetikumokban. Ezen kívül még a CosIng szerint emollient, bőr- és hajkondícionáló anyag is.
Kókuszból előállított tisztítószer, felületaktív anyag. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét (natural skin barrier). Részletes információ a futuredermen.
Illatanyag. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.