PanOxyl

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2016. október 17.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Benzoil-peroxid tartalmú krémes lemosó. Kezdetben napi egyszeri használata javasolt, majd szükség szerint napi 1-3 alkalommal használható. A lemosóval történő kezelés ideje alatt nappalra fényvédő használata szükséges!

Az INCI elején az aktív összetevő szerepel: benzoyl peroxide 4%

WorkingClassGirl

2023. november 18.

2023.
Nem tudom, miért, de újravettem. Gondolom, hogy megváltoztatták az összetételét, mert teljesen más. Alig habzik. Kellemesen krémes lemosó, vagy reggel használom, vagy este harmadik lemosónak csak a problémás részekre kenve zuhany közben. Segít a mostanában furcsmód megszaporodott pattanásokat eltüntetni, csak kicsit szárít. +2 csillag.

2016.
Najó, kész, eddig bírtam, 3 hét után azt mondom, hogy borzasztó. Kezdjük ott, hogy nagyon megtetszettek a benzoil-peroxidos lemosók, mert így csak napi pár percig van az ember bőrén a hatóanyag, és megelőzni a pattanásokat elvileg jól működnek. Viszont szőrnyű döntés volt ezt rendelni, sajnos nem vettem észre időben, hogy az inaktív hatóanyagok se megszokott koncentrciós sorrendben vannak, hanem abc-ben. Ez a lemosó baromi erős tisztítószer, tele van szulfáttal, SLS-sel és másokkal, ennél fogva kérgesre szárítja a bőrt. Napi egyszeri használatot még akár tolerálni is tud ugyan a bőröm, de azt is nehéz megoldani. Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy egy terméknek ilyen szörnyű, kellemetlen mellékhatásai legyenek, amit NEM az aktív hatóanyag okoz, hanem a számomra felesleges dolgok.. Nem kell ennyire tisztítani egy lomosónak, komolyan akár fürdőszobát is lehetne vele suvickolni.
Másra fogom elhasználni, smink és konjac szivacs mosásra pl kitűnő, és bár a hátam bőre nem problémás, alkalmanként tusolni is jó. De nem adom fel, a Benzac ac wash elég szimpatikusnak tűnik, amíg ide ér pedig kísérletezek az akneroxiddal, hogy azt kenem fel vizes bőrre és mosom le 5 perc után. A két csillag azért jár, mert úgy tűnik különben, működik pattanásmegelőzésre, és szivacsot mosni tényleg szeretek vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 18.

2023.

2016.

sophie006

2022. november 14.

Sok mindent próbáltam már, ez az egyetlen termék amitől már 2 hét után láttam változást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. november 14.

Bella_Rita_Nina

2022. július 18.

Nagyon szuper lemoso!
US-bol rendeltem. Igaz huzos az ara, de szerintem megeri.
Az arcborom pajzsmirigy tulmukodes okan hajlamos a pattanasosodasra.
Kombinalom a lemosokat, tonikokat.

Du. 1-kor probaltam ki, es este 6-kor mar lathato volt a javulas.
Idestova egy hete hasznalom - reggel este.
0 pattanas, ami keszulodott is, eltunt.
Akar smink nelkul is ki tudok menni az utcara.

Az illata nem tul kellemes, viszont ha mar "budos", legalabb hasznal.
Allaga krem surusegu.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 18.

Nagyon szuper lemoso!
US-bol rendeltem. Igaz huzos az ara, de szerintem megeri.
Az arcborom pajzsmirigy tulmukodes okan hajlamos a pattanasosodasra.
Kombinalom a lemosokat, tonikokat.

Du. 1-kor probaltam ki, es este 6-kor mar lathato volt a javulas.
Idestova egy hete hasznalom - reggel este.
0 pattanas, ami keszulodott is, eltunt.
Akar smink nelkul is ki tudok menni az utcara.

Az illata nem tul kellemes, viszont ha mar "budos", legalabb hasznal.
Allaga krem surusegu.

Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid, Sodium PCA
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Lactic Acid

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Methylparaben i I ta I par 0 0

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag, mely segíti a formula könnyű eloszlását anélkül, hogy kifehéredést okozna. Általánosságban kellemes bőrérzetet ad és van némi mattító hatása is.