Paula's Choice Calm Redness Relief SPF 30 Mineral Moisturizer Normál/Száraz Bőrre

Paula's Choice

Ár:   11 500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   60 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 11500 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: svekits, az összetevőket feltöltötte: clara12, Módosítva: 2018. május 7.

Ár:   11 500 Ft
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 11500 Ft

Gyengéd, ásványi fényvédő lotion hidratáló hatással, kifejezetten a normál és száraz bőr táplálására és a káros napsugarakkal szembeni védelmére.

• Kipirosodásra, rosaceára és extra érzékeny bőrre
  • Stabil, széles spektrumú fényvédelem gyengéd ásványi hatóanyagokkal
  • Növényi kivonatokkal, antioxidánsokkal & peptidekkel segíti a fiatalos bőrműködést
  • Napi használatával segít a bőröregedés elleni harcban
  • 100% illat- és színezékmentes
  • Állatokon nem tesztelték

Ár: 11500 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Oila

2019. április 20.

Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Egyrészt sem kémiai, sem tisztán fizikai fényvédő nem vált még be nekem sosem, a gyógyszertári szép INCi-s termékek, a koreaiak sem, mert mindegyiktől nagyon csillogtam, a smink pedig lefolyt róluk. A bőröm egyébként kombinált, már öregedő, rendkívül érzékeny, az a tipikus "ha bekenem, zsírosbödön, ha nem kenem, szárazon hámlik". ENnek a krémnek az állaga könnyű, nekem az vált be jobban, ha egymás után több vékony réteget teszek fel belőle, nem egyszerre sokat. Kellemes finisht hagy maga után, de egy kicist tényleg fehérít. EZt teljesne el tudnám fogadni, mert úgyis sminkelek rá (még egy jó pont: nem fényesedik át rajta a megfelelően elkészített smink, nem olvad le róla, ahogy más is írta, nincs az az átizzadós folpack-fólia feeling sem tőle, mint sok más fényvédőtől.)

Viszont pergamenszerű lesz tőle a bőröm felülete, pedig 3 szérum és még egy lotion is van alatta. Sminkelni ezért csak úgy lehet szépen rá, ha primerezek, tehát még egy réteget teszek fel legalább. Lehet, hogy még kipróbálom úgy, hogy az éjszakai krém verziót is alá kenem, de nem szívesen. Szóval fényvédőnek jó, hidratálónak nem, száraz bőrre mindenképp alá kell hidartálni. Ettől függetlenül 5 csillagot adok, mert igazából nem találtam ennél jobbat sem. A fényvédőzésről meg amúgyis régóta az a véleményem, hogy anti-ageing ide vagy oda, általában szépen tönkrevágja mindegyik a szépen felépített rutin eredményeit, vagy a zsírosságával, fényességével, vagy az összetételével, vagy ebben az esetben azzal, hoyg szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 20.

nekoSX

2019. április 17.

Omorovicza elfogyott, ez jött most helyette hátha jobban beválik, csak egy gyors összevetés:

Állag/kenhetőség: P. hígabb, könnyen terül, de O állaga is tökéletes, bár azért sűrűbb krém. (1-1)
Bőrkép felkenés után: P. nem poros, de mégis szerintem nagyon csúnya fehérséget hagy az arcon, én igyekszem felkenni az előírt mennyiséget, nem spórolok és nem is használok más krémet nappalra, felkenés után nem látszik azonnal, de később előjön a hullafehérség és látszik, hogy ez vmi krémtől lehet, tehát cseppet sem természetes hulla szín (már, ha az lehet akármikor természetes),I. Erzsébet élete végén fehérre meszelve...jó egy kis túlzással, de mindig ez jut eszembe. Az O sem színezett krém, mégis porcelánbaba színű bőrt hagy maga után, nincs fehér meszelés. Egyébként egyik krém sem zsírosít. (0-1)
Ápolás: engem P szárít, és jelenleg azt játszuk 3hete, mióta használom, hogy 2-3nap, majd jönnek a pattanások-plussz miteszerek-bőrégés, ekkor előveszem a phi-golden liqued-et az helyrerak, majd jöhet újabb 2nap P.
O a 7hónap alatt, amíg a tubus tartott, sosem okozott semmilyen irritációt, semmilyen póruseltömődést és most látom a P-t használva, mennyivel szebb volt a bőröm O-val. (0-1)
Fényvédelem: nagy pozitívum és nekem nagy meglepődés, hogy P napsütésre és melegre sem folyik le az arcomról, mint O, felkenem és ott marad, nem indul meg a gyöngyözve izzadás a folyamatos arctörölgetés, hurrá! És ami ott marad az tud is védeni. (1-0)
Ár: P kedvezőbb, de nem sokkal és ha hozzáveszem, hogy P-nek alá kellene hidratálnom v esetleg egy szérum is elkelne, O máris nyert a horror ára ellenére is. (1-1)
Illat: P illatmentes, ez nagyon imádni való, a zink vegyi büdössége sem jön ki nap végére sem, O illatos és bár jó illata van, nem szeretem. (1-0)
Összegzés: O mindenképpen újravevős télre és ha megcsinálná a szuper nobel-díjas laboruk, hogy 1) ne follyon le +15fok felett, 2) ne legyen illatos, nem használnék soha többet mást. P-n erőssen gondolkozom, egy érzékeny bőrre való termék nem kellene, hogy pattanásokat okozzon, szerintem. Keresnem kell tovább nyárra :o( vmi mást.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 17.

Trixi

2019. március 27.

Mivel nappali életem legnagyobb részét irodában töltöm (de szörnyű ezt leírni), hétköznap egyáltalán nem fényvédőzöm, illetve a BB krémek, amelyeket használok, legtöbbször tartalmaznak valamennyi fényvédőt. Kimondottan fényvédőt tehát csak hétvégi szabadtéri programokon, illetve nyaralás folyamán alkalmazok. Emiatt nem is vagyok a fényvédőzés szakértője. Csak fizikai fényvédőt használok, mert a kémiait nem bírja a bőröm, a szemem is könnyezik a kémiai fényvédőt tartalmazó bármilyen arcápolótól. A fizikai fényvédők pedig a szükséges rossz kategóriát képezik számomra: fehéres réteg, ásványi szemcsék, amelyek beülnek a pórusokba vagy megülnek szimplán a bőrön, fullasztó érzés, izzadás a krém alatt, fényes arcbőr, stb, ezeket mindenki ismeri. Ebben a szükséges rossz kategóriában a legjobbak számomra a PC fizikai fényvédős kencéi. Korábban a világoskék Resist, jelenlegi bőrállapotomban (már inkább száraz) a Calm Mineral Moisturizer Normal to Dry (ami már megújult külsővel törtfehér színű tubusos): gyorsan beszívódik, nyugtatja a pirosságot, nem irritál (sajnos a szilikonokat azért továbbra sem kedvelem), láthatatlan, könnyed érzetű, sok szuper hatóanyagot tartalmaz, parfümmentes. Picit húzódik tőle a bőröm, ha önmagában használom, de legalább nem tocsog a zsírtól. Leszögezem, nem vagyok boldog attól, hogy fényvédőzni kell, de ha már igen, akkor számomra ez a termék bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 27.

falsestuff

2019. március 19.

Semmi különös, ennyi pénzért azért nem venném újra

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 19.

Semmi különös, ennyi pénzért azért nem venném újra

senskin

2019. január 13.

A cink oxid kicsit meglepett. Nem igazán jó összetevő. A krém jó, de emiatt zavaró talán egy kicsit. Kombinált bőröm szereti, bár nyárra nem fogom használni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 13.

twentylessone

2018. november 18.

Azért vettem ezt a krémet, mert rendkívül száraz és érzékeny a bőröm. Alá nem kenek semmit, max fölé még alapozót nagyon ritkán. Könnyen beszívódik, kellemes uborka illat érezhető. Több, mint 1 hónapja használom, így bőven volt ideje bármit okozni de a kárt még nem tett bennem. Jól hidratál, a fényvédő szerepét is betölti, újravevős.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 18.

gabiba

2018. szeptember 17.

Elég sűrűnek találtam a krémet és nem is annyira kenhető. Nagyon lassan szívódott be és felkenés után negyed órával is hullafejem volt. Irritációt nem okozott ugyan, de nem volt jó érzés viselni... még nap végén is egy vastag réteget éreztem a képemen. Ha hozzá értem egyenesen meglepődtem. El is ajándékoztam anyukámnak, akinek a nagyon száraz bőrére bejött. Kicsit csalódás volt, mert az ára miatt úgy gondoltam tuti jó lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 17.

Timo

2018. szeptember 10.

Kombinált bőrömön a zsíros részek még zsírosabbak lettek,de a száraz részeket nagyon szépen hidratálta.Annak viszont örülök,hogy pattanásokat nem okozott,és nem húzódott tőle a bőröm.Nem sminkelem magam,így smink alatt nem tudom hogyan működhet.Csak a mintát próbáltam,de a nagyot nem veszem meg.Ahhoz képest amit tud,szerintem rablás(meg amúgy is).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 10.

bernadettu

2018. augusztus 19.

Egy mintát próbáltam ki belőle,(normál, zsíros arcbőrre valót) amivel 100% elégedett vagyok, de van most egy fényvédő amit szeretnék még kipróbálni, mielőtt a teljes kiszerelés megvásárlása mellett döntenék. Hamar beszívódott és nem hagyott ragacsos érzetet. Ég és föld volt a korábban használt fényvédőimhez képest de az igaz, hogy azok olcsóbb drogériások voltak. Szerintem a mintát mindenképp érdemes megvenni belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 19.

szitakötő

2018. augusztus 4.

Mintával kezdtem, és annyira megtetszett, hogy gyorsan megrendeltem a teljes kiszerelést. Aztán jött a hideg zuhany: röpke 1 hét alatt rettenetesen kiszárította az arcbőröm. Direkt a -vélhető- hidratáló hatása miatt esett rá a választásom a fizikai fényvédők körében, mivel száraz/normál bőrre való verzió. Természetesen esszenciát, hidratáló krémet kenek alá, nem ettől várnám a csodát, de legalább ne rontsa már el a felépített egyensúlyt.
Finom, könnyű az állaga, jól eloszlatható, felkenés után pedig látszólag szépen beszívódik, fehér réteget nem hagy. Olajszívó lappal azért fel szoktam itatni a túlzott csillogást. Sajnos 1-2 órával később csillog-villog az arcom, miközben érzem, hogy húzódik a bőr. Gondolom, a cink oxid hatása. Hozzátartozik, hogy mivel nap közben nem tudom smink alá újrakenni, elég sokat teszek fel belőle reggelente.
Nem pontozom le jobban, mert nyakra, testre kenve tökéletes számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 4.

Nem pontozom le jobban, mert nyakra, testre kenve tökéletes számomra.

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Superoxide Dismutase, Ubiquinone
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Caprylyl Glycol
Peptidek: Palmitoyl Hexapeptide-12
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antoxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

A sztearinsav alumínium sója, melyet emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó és csomósodást megakadályozó segédanyagként használnak a kozmetikumokban.