Kövess minket Instagramon is! :)


Pharmaceris Foliacti Terhességi Striák Kialakulását Megelőző Krém
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Testápolók | |||
Kiszerelés: | 150 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrprobléma: | Egyenetlen bőrfelszín |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. május 3.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 150 ml | |
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Kategória: | Testápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Egyenetlen bőrfelszín |
TERMÉKLEÍRÁS
Terhességi striák kialakulásának megelőzésére a mellen, hason, csípőn, fenék- és combtájékon.
Kifejezetten kismamák számára alkottuk meg a folsav tartalmú krémet a terhességi striák kialakulásának megelőzésére. Segíti a megnyúlt és legyengült bőrstruktúra regenerálódását. Erősíti és rugalmassá teszi a bőrt, megelőzi a terhességi striák kialakulását. Aktívan segíti a zsírszövet lebontását, megakadályozva, hogy a zsír lerakódjon a terhességi striák kialakulására különösen hajlamos helyeken (comb, fenék, has, mell, csípő). A készítmény kellemes illata és könnyű konzisztenciája ideális a kismamák számára. A krém gyorsan beszívódik, és nem hagy nyomot maga után.
Kiszerelés: 150 ml
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Isopropyl Myristate
eo I i
5
3
,
Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil
eo
1
0
,
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
eu
,
Glycerin
h
0
0
,
Cyclomethicone
eo I h I szil
0
0
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil
3
2
,
Hordeum Distichon (Barley) Extract
,
Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
,
Propylene Glycol
h
,
Disodium EDTA
,
Fomes Officinalis (Trunk Rot) Extract
,
Allantoin
gy
0
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
PVP
0
0
,
Escin
,
BHA
ta
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Caffeine
,
Theophylline
,
Threonine
,
Carbomer
,
Folic Acid
v
,
Atelocollagen
h
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
Sodium Chondroitin Sulfate
,
Methylparaben
ta I par
0
0
,
Chlorhexidine Digluconate
ta
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Ethylparaben
ta I par
,
Parfum / Fragrance
i
krémajánló
Két kis tubust kaptam (mintát), csak ezeket használtam, így hosszú használat utáni tapasztalatról nem tudok beszámolni. De annyit el tudok mondani róla, hogy nagyon kellemes az állaga, jól hidratál, könnyen beszívódik, szinte azonnal, és nagyon puha, szép bársonyos lesz tőle a bőr. Azért áttanulmányozva az összetevőit nem venném meg, inkább az Alverde vadmályvás krémét használnám.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Atelocollagen
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Folic Acid
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Polysorbate 20
Szilikonok: Cyclomethicone, Dimethicone
Tisztítószerek: Triethanolamine, Xanthan Gum, Polysorbate 20
Illatanyagok: Isopropyl Myristate, Parfum / Fragrance
Parabének: Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben
Tartósítószerek: BHA, Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Ethylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emollient), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít. További információ a truthinagingen.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ az INCIDecoderen.
Növényi eredetű emulgeálószer, mely a gliceril észterek csoportjába tartozik. További info: http://truthinaging.com/ingredients/polyglyceryl-3-methylglucose-distearate
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Az egyik leggyakrabban használt szilikon. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone un. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Gyorsan elpárolog. Bőrápoló és hajápoló termékekben egyaránt használt. Részletesebb információ itt.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Egy gombaféle kivonata, melynek hivatalos funkció besorolása bőrvédő. E szerint a szabadalom szerint a kivonatot por formában 0.1-7% közötti mennyiségben használva az összetevő jelentős szerepet játszik a bőr csillogásának megakadályozásában, és a pórusok láthatóságának csökkentésében is.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Vadgesztenyéből származó flavonoid. Az összetevőnek erős ödéma- és gyulladáscsökkentő hatása van, valamint truntinaging információi szerint segít a vénák és hajszálerek erősítésében azáltal, hogy gátolja az ún. hyaluronidase nevű emzimeket, melyek a kapilárisok részét képező proteoglikánok lebontásáért felelősek.
Butylated hydroxyanisole. Mesterséges antioxidáns. A BHT-hez hasonlóan leginkább tartósítószerként használt.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.
A treonin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak
Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.
Az atelocollagen a kollagén egy formája, mely hatásos vízmegkötő, hidratáló anyag. A reklámok gyakori állításával ellentétben azonban a bőrre kent kollagén hatására bőrünk kollagén tartalma nem lesz több vagy jobb, tehát az atelocollagén (és más kollagén félék is) nem mások, mint sima hidratáló összetevők.
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Bőr- és hajkondícionáló anyag, mely segíti a sejten kívüli mátrix megerősítését.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Túlérzékenység
Korcsoport: -
Két kis tubust kaptam (mintát), csak ezeket használtam, így hosszú használat utáni tapasztalatról nem tudok beszámolni. De annyit el tudok mondani róla, hogy nagyon kellemes az állaga, jól hidratál, könnyen beszívódik, szinte azonnal, és nagyon puha, szép bársonyos lesz tőle a bőr. Azért áttanulmányozva az összetevőit nem venném meg, inkább az Alverde vadmályvás krémét használnám.