Pixi

Ár:   $26   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: zalla, Módosítva: 2019. június 6.

Ár:   $26
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

C-vitamin szérum antioxidánsokkal, amely segít a pigmentfoltok halványításában és azonnal ragyogást biztosít. Csökkenti a nap káros sugarainak és a szabagyökök káros hatásait. A bőr selymes és egységesebb lesz.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

zalla

2019. december 17.

A tökéletes C-vitaminos szérumot keresem, ezért próbáltam ki ezt a terméket. A tapasztalat azt mutatja, hogy a bőröm jobban szereti a vízbázisú C-vitaminos szérumokat (kombinált nyáron zsíros, szilikonokat nem igazán tolerálja), így ilyen irányban próbálkoztam. A G&G C-vitaminos szérumát szerettem, de egy kicsit komplexebb szérumot szerettem volna kipróbálni. A Pixi szérumában extra az aloe vera kivonat, hyaluronsav, és panthenol, ami mindenképpen előnyös hidratálás és bőrnyugtató hatás szempontjából. De vannak benne mindenféle citrus kivonatok is, amik szerintem nem annyira szerencsések, bár az én bőrömet nem irritálta a termék. A termék állaga sűrűbb, kissé zselés, enyhén sárgás színű, ami viszont minimális állás után is könnyen oxidálódik. (Én az aktuálisan használt 10 ml-t a fürdőszobában sötét üvegben tárolom, a többi a hűtőben várja a sorát.) Összehasonlításként a G&G kb 2 hónap után kezdett el sárgulni, a Pixinek nem kellett 1 hónap se. Könnyű felvinni és eloszlatni, viszonylag kevés is elég belőle. Könnyen beszívódik. Mivel korábban is használtam C-vitaminos szérumot, ezért látványos hatása nincs, de az egészséges bőrkép maradt, a pigmentfoltok nem erősödtek (terhesség+több napsütés mellett).
Ami viszont megdöbbentett, az a termék retinol tartalma. Bevallom nem olvastam el az INCI-t, csak a termék leírását, mikor rendeltem, ott pedig nem volt ez feltüntetve. Így a termék összetevőinek feltöltéskor döbbentem rá, hogy mi a helyzet. Felvettem a kapcsolatot a márka ügyfélszolgálatával, ahol azt a választ kaptam, mely szerint a terhesség alatt biztonságos a termék. Valószínűleg ez azt jelenti, hogy minimális koncentrációban tartalmaz csak retinolt. Viszont nem tartom szerencsének a dolgot. Szerintem egy C-vitamin szérum vásárlásakor az embernek nem célja, hogy retinolt is vegyen a termékkel. (Eleve más időpontokban javasolják a C-vitamin és reintolszármazékok alkalmazását. Másrészt aki használhatja a retinolt, biztos nem elégszik meg a "minimális" koncentrációval.) Így számomra ez komoly negatvum, hiába vagyok alapvetően megelégedve a termékkel és a hatásával.
Az ára szerintem közép kategória, de ár-érték arányban már nem tartom olyan jó vételnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 17.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Ferulic Acid, Tocopherol, Retinol, Punica Granatum (Pomegranate) Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Ethoxydiglycol, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Phospholipids
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopherol, Panthenol, Retinol

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

A narancs héjának a kivonata. A CosIng besorolása szerint emulzió stabilizáló, illatanyag, bőrjavító (skin conditioning) és sűrűség szabályozó anyag.

Retinol a I v

Forrás: truth-in-aging, BFT