RoC

Ár:   1000   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: zsofi017, Módosítva: 2016. április 15.

Ár:   1000
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Védi a bőr fiatalos megjelenését a nap káros sugaraitól, és csökkenti a bőr nemkívánatos csillogását.

Imthemoon

2017. augusztus 21.

Alapvetően jó kis termék, én is csomagban kaptam. Hasznos, hogy ne a naptejet kelljen az arcunkra kennünk, hamar beszívódik, finom illata van. Az állaga nekem kicsit folyós, és sajnos ki is pattogok tőle enyhén. De smink alá el tudom használni, mert nagyon jól véd, tényleg.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 21.

cukorka22

2017. június 2.

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Hófehér bőröm nem égett le, és nem éreztem a ragacsos, folpackba csomagolt szörnyű érzést, amit általában a naptejekhez társítok. Alapozó alatt is tökéletesen bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 2.

zsofi017

2017. április 3.

Imádom! Egyszerűen tökéletes! Véletlenül nyúltam rá, le is volt akciózva és gondoltam teszek egy próbát, mert mindig kínlódok azzal, hogy megfullad a bőröm a naptejek alatt vagy csak úgy érzem magam, mint egy szaunában. És ennél semmi.... mintha nem is lenne rajtam naptej. Hihetetlen. Lehetne magasabb is a védelme, de még ezzel sem égtem le, pedig nekem aztán hullafehér a bőröm... (na persze nem is szoktam konkrétan napozni, csak amíg muszáj kint lennem) Egyszóval ennyi pénzért soha senki nem fog jobbat találni. Sminkelni is lehet rá, egy kis púderrel pedig nap végéig nem üt át.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 3.

zalla

2016. július 11.

Én is csomagban vettem, ahogy pinkypanka, teljesen hasonló indíttatásból :)
Használtam tavasszal és nagy nyári melegben is, összességében meg vagyok vele elégedve. Nem hagy fehér nyomot az arcon. Mattít, kellemes tavaszi időben 8 órán keresztül nem fényesedett át. 30 fok felett viszont nagyon rövid ideig mattít, de ilyen melegben nem is várhatok csodát. Én nagyon ritkán használok alapozót, így arról nem tudok nyilatkozni. A szokásos fényvédő utáni sminktermékeim (púder, korrektor, pirosító...) használatakor sem tapasztaltam negatívumot. A mitesszerek megjelenésében sem tapasztaltam negatív hatást.
Az ára csomagban nagyon baráti volt, ennyi pénzért nagyon megéri megvenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 11.

Én is csomagban vettem, ahogy pinkypanka, teljesen hasonló indíttatásból :)
Az ára csomagban nagyon baráti volt, ennyi pénzért nagyon megéri megvenni.

pinkypanka

2016. június 21.

Arcra való fényvédőt kerestem, ami lehetőleg nem tartalmaz denaturált alkoholt, parfümöt és még mattit is, de elfogadható az ára. Hát már majdnem lemondtam róla, amikor teljesen véletlenül a Rossmannba belefutottam ebbe a termékbe. Csomagban volt fényvédős ajakbalzsammal 2000 forintért, alkohol mentes és még mattit is (jó a parfümmel kapcsolatban végül is kompromisszumot kötöttem). Először el sem akartam hinni, hogy ez létezhet. :D A hatását tekintve eddig meg vagyok vele elégedve, ugyan az időjárásnak köszönhetően azért nem volt még alkalmam sokszor élesben tesztelni. Ideig-óráig tényleg mattit, de persze nem egész napra (bár nekem extrém módon fénylik az arcom). Lehet rá sminkelni, az én alapozómmal teljesen jól megférnek egymással. Egyelőre megelőlegezem az 5 csillagot, aztán ha az időjárás is úgy akarja és valóban érkezik majd a nyári kánikula visszajövök véleményezni, hogy hogyan válik be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 21.

Antioxidánsok: Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Lecithin, Caprylyl Glycol, Linseed Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Lecithin, Hexylene Glycol, PEG-8 Laurate, Linseed Acid, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol
Fényvédők: Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Nano)
Szilikonok: Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Hexylene Glycol, Capryloyl Glycine, Decyl Glucoside, PEG-100 Stearate, Linseed Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, PEG-8 Laurate, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Az őszi margitvirág virágának a kivonata. Az összetevő Paula Begoun szerint amellett, hogy kiváló  bőrnyugtató hatással lehet a bőrre, egyúttal allergiás reakciókat is kiválthat parthenolide tartalma révén. Szerencsére ha a parthenolide-t eltávolítják őszi margitvirág kivonatából, az összetevő nem jelent problémát a bőrre, sőt, ilyen formában kizárólag előnyös hatásokat tulajdonítanak neki, például remek bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő és csökkenti a bőr kipirosodását is.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

Anti-bakteriális és gombaölő glycine biovektor.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.