Kövess minket Instagramon is! :)


Schaebens Thalasso Maszk
Ár: | 0,55 euró | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 2x5 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Müller | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: malnaszorp95, Módosítva: 2017. február 17.
Ár: | 0,55 euró | |
Kiszerelés: | 2x5 ml | |
Lelőhely: | Müller | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A Schaebens Thalasso maszk tápláló összetevőinek köszönhetően nedvességgel látja el a bőrt és intenzíven regenerálja. Az eredmény: friss, ellazult és kisimult bőr.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Ethylhexyl Stearate
eo
,
Octyldodecanol
eo I i I al
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Alanine
a I h
,
Allantoin
gy
0
0
,
Arginine
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Hydrolyzed Pearl
,
Maris Sal / Sea Salt
,
Mourera Fluviatilis Extract
,
PCA
h
,
Plankton Extract
,
Serine
,
Spirulina Platensis Powder
,
Sucrose
h
,
Threonine
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Ethylhexylglycerin
,
Parfum/Fragrance
i
,
Phenoxyethanol
ta
,
Sodium Cetearyl Sulfate
ti
,
CI 75810
sz
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
A tasak 20-30 percet javasol a fennhagyásra szóval úgy gondoltam fent hagyom addig, de rossz ötlet volt. Teljesen kipirosodott tőle a bőröm, pedig nem szokott érzékeny lenni.


A tasak 20-30 percet javasol a fennhagyásra szóval úgy gondoltam fent hagyom addig, de rossz ötlet volt. Teljesen kipirosodott tőle a bőröm, pedig nem szokott érzékeny lenni.


Hidratálás helyett olyan a bőröm, mintha minden nedvességet kiszívott volna belőle. A második tasak elhasználásánál már irritálta is a bőrömet, és ki is pirosodott. Használtam már jó pár Schaebens arcmaszkot, és krémet, de eddig egyik sem vált be.


Hidratálás helyett olyan a bőröm, mintha minden nedvességet kiszívott volna belőle. A második tasak elhasználásánál már irritálta is a bőrömet, és ki is pirosodott. Használtam már jó pár Schaebens arcmaszkot, és krémet, de eddig egyik sem vált be.


Renelem ez az alga-plankton pakolás, hatása kicsit puhább bor , de semmi extrát nem tett nem győzött meg , Merz oakolas jobban be vált lehet többet ettől a márkától nem vásárolok



Renelem ez az alga-plankton pakolás, hatása kicsit puhább bor , de semmi extrát nem tett nem győzött meg , Merz oakolas jobban be vált lehet többet ettől a márkától nem vásárolok


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Alanine, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Alanine, PCA, Sucrose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Ethylhexyl Stearate, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Helianthus Annuus Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate
Tisztítószerek: Sodium Cetearyl Sulfate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Benzyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance
Színezékek: CI 75810
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Növényi olajokból származó emollient anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. (forrás: truthinaging)
Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Az alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában radírozó anyagként is használt.
Plankton kivonat. Egy tengeri eredetű kozmetikai összetevők gyártására szakosodott cég szerint a plankton kivonat segíti a bőr sejtjeinek anyagcserefolyamatát, serkeni az ATPase nevű, a sejt energiatermelését elősegítő enzim termelődését és védi a bőrt az oxidációs károktól. A CosIng besorolás szerint a plankton kivonat bőrkondícionáló anyag.
A szerin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A szerint általában selyemproteinből állítjak elő. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A truthinageing információi szerint a szerin képes feltölteni a haj cisztein szintjét, ezáltal erőssé és simává teszi a hajszálakat.
A Spirulina Platensis nevű fonalas cianobaktérium-faj szárítmányának őrleménye. A kozmetikumokban az algák sűrítő, vízmegkötő és antioxidáns összetevőként működnek. Az összetevő a CosIng szerint bőrvédő és a kozmetikumokat az UV-sugárzás hatásaitól védő szerepet tölt be. A Spirulina jelentékeny mennyiséget tartalmaz: K, Ca, Mg, Fe, Zn, Se, telítetlen zsírsavak közül pedig olajsavat, palmitoleinsavat, linolsavat és jelentős mennyiségű g-linolénsavat.
Forrás: Dr. Domokos János, Kiss Béla: Algák a kozmetikában
A treonin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő. Paula Begoun szerint igen kíméletes és egyben hatékony összetevő.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.