Schwarzkopf

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   2 x 50 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: fodor.virag24@gmail.com, az összetevőket feltöltötte: Maddie, Módosítva: 2014. november 5.

Kiszerelés:   2 x 50 ml
Kategória:   Hajfestékek

Intenzív színpigmentekkel és ápoló olajokkal gazdagított ápoló hajfestéket. A hajfestékben található ápoló olajokkal a hosszantartó gazdag hajszínért és a ragyogásért.

Water / Aqua Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Ammonium Hydroxide Glyceryl Stearate eo I eu Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Octyldodecanol eo I i I al Sodium Laureth Sulfate ti I eu Ethanolamine Parfum/Fragrance i Sodium Cetearyl Sulfate ti Serine 4-Amino-M-Cresol 2-Amino-6-Chloro-4-Nitrophenol Oleic Acid eo I eu Potassium Stearate ti I eu Glycerin h 0 04-Amino-2-Hydroxytoluene Tetrasodium EDTA 2-Amino-3-Hydroxypyridine Sodium Sulfite ta Toluene-2,5-Diamine Sulfate Carbomer 1Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil a I eo Potassium Hydroxide Ascorbic Acid a I v 1-Naphthol Resorcinol Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate Propylene Glycol h Sodium Sulfate Linalool i Benzoic Acid ta Benzyl Alcohol i I ta Water / Aqua Hydrogen Peroxide Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1PEG-40 Castor Oil ti I eu 0 0Disodium Pyrophosphate Sodium Cetearyl Sulfate ti Disodium EDTA Sodium Benzoate ta Phosphoric Acid Water / Aqua Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Quaternium-87 ti Propylene Glycol h Isopropyl Myristate eo I i 5 3Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil a I eo Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Olea Europaea (Olive) Oil a I eo 2 0Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil eo 2 0Sclerocarya Birrea Seed Oil h Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil eo Panthenol eo I v 0 0Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate Citric Acid kh Phenoxyethanol ta Stearamidopropyl Dimethylamine ti I eu Polyquaternium-37 Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Glyceryl Stearate eo I eu Sodium Methylparaben ta I par Dicaprylyl Carbonate eo Parfum/Fragrance i Linalool i Limonene i Hexyl Cinnamal i Benzyl Salicylate i I f Lauryl Glucoside ti Citronellol i

carmenxo

2024. március 18.

Nekem borzalmas tapasztalatom van ezzel a festékkel. Évek óta 7-es rézzel van festve a hajam, hirtelen nem tudtam berendelni a szokásost de sürgősen be kellett festenem a tövét így esett erre a választásom. Még réges-régen a régi 562-es néven futó változatát használtam sokáig és akkor gyönyörűen befogta. Hát ahhoz már semmi köze, a 6-os tövemet nem volt képes szépre fogni, a festett részt pedig sötétebbre festette bár az hálistennek pár mosás alatt mosás alatt visszakopott. De így is katasztrófa az egész. 5-6-os színmélységet csinál kiinduló színtől függően. Még ott se lett a dobozon lévő szín ahol konkrétan világos szőke babahajaim vannak. Most mehetek fodrászhoz korrekcióra több tízezerért, ráadásul valószínű szívatni kell majd a tövet ami meg dobálni fogja a festéket, szóval sötét tő-világosabb hajtömeg kombóból lesz világos tő-sötétebb haj :) Esküszöm azon gondolkozok hogy barnára festem inkább csak hogy ne kelljen vele bajlódnom...A festék minősége is kritikán aluli amúgy, annyira híg az állaga hogy kb a negyede lefolyik hiába vagyok rutinos hajfestő. Pozitívum hogy nem büdös és nem roncsolt, de ez ilyen eredmény mellett édeskevés

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 18.

anna.sz

2024. február 8.

Csak azért regisztráltam, hogy ide írjak, hátha tud valaki segíteni, ötletet, tippet adni. Régen a Palette Delux 10-55-ös szőkéjét használtam, és a kedvenc, tökéletes hajfestékem volt.

8-9 közötti mélységű természetes sötétszőke hajra alkalmaztam, ami korábban szőkítve volt. A lenövést (első másfél centi tőnél) gyönyörű fehérre szívta, a régebbi szőkített részt gyönyörűen hamvasította. Mindig ezzel festettem tövet, pont jó volt. 50 percet hagytam fenn, a hatóidő lejárta előtt 10 perccel húztam le a tövekről, addig csak a lenövésen hagytam.

Majd áttértem a fodrászra, hogy ne nekem kelljen festeni. Rengeteg hajtörés, sárgaság, foltosság és csalódás után úgy döntöttem, visszatérek a régi kedvencemhez.

De valamit megváltoztattak rajta, és már nem azt csinálja, mint eddig. A neve és a dizájnja is változott. Korábban U240-esnek hívták, most 10-55.

Jelenleg a tövét sárgás-narancsosra szívja, a korábbi világosabb részt lilára festi. Egyértelműen kevésbé világosít, és inkább fed.

Tud valaki erre alternatívát, ami
dobozos festék
jól világosít
hamvasít - de nem csinál hupililát a világosított hajból?
Ösz szálak nincsenek.

Köszönöm, ha valaki ír, és tud termék alternatívát!

Ez így egy masszív 5 csillag helyetti 1 csillag :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 8.

Tud valaki erre alternatívát, ami
dobozos festék
jól világosít
hamvasít - de nem csinál hupililát a világosított hajból?
Ösz szálak nincsenek.

Köszönöm, ha valaki ír, és tud termék alternatívát!

Ez így egy masszív 5 csillag helyetti 1 csillag :(

VikkaBeres

2023. december 17.

Festett szőkésbarna hajamat féltettem, hogy fogja megfogni a 777-es árnyalat . Csodálatos vörös lett, pont amilyenre vágytam. Kellemes érzet , nagyon minimálisan szárította. A hajam újra csodás vörös lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 17.

Ilona77

2023. április 29.

555-ös színt használom már 3x. Nagyon szeretem. Szépen fed, nem kopik idejekorán.+ Ragyogó színt ad, csillog a hajam több mosás után is! Többi festéknél ilyet nem tapasztaltam. Imádom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 29.

SzCsLola

2023. február 2.

Évek óta a mahagóni rézvörös árnyalattal van festve a hajam, imádom. Festés után a hozzátartozó pakolást használom és elképesztően puhává varázsolja a hajam. A színe nekem tökéletes, van a dobozban egy plusz hajpakolás, amit 3héttel festés után szoktam elhasználni akkor felfrissíti a színt és ápolja a hajam, 4-5 hetente festem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 2.

KrisztinaKD

2022. december 31.

11 11 es nagyon szép szőkét varázsolt nekem. 10 cm sötétszőke tövem is szépen kiszívta, minimális sárgás van benne de ez hamvasítóval ellensúlyozható. Messze a legszebb szőkém régóta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 31.

Erynnis

2022. október 22.

Ennek a terméknek a 670-es mahagóni rézvöröse az egyetlen olyan hajfesték ami a közép-sötétbarna hajamból tud egy szép mély természetesnek tűnő színt kihozni. Az én hajamon ez pont jó, sem sárgás, picit pirposas inkább, de nem az dominál. Jó a két balzsam. Nekem nem hullik tőle a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 22.

emagdi

2021. augusztus 21.

Két sötétbarna árnyalatot próbáltam, az eredetileg is sötétbarna, de őszülő hajamra. Első észrevétel, hogy egy doboz csak kb tőfestésre elég, szóval teljes hajhossz festéshez kelleni fog két doboz festék (kivéve persze akinek nagyon rövid haja van:)). Könnyű a festék összekeverése, nem csepeg, az állaga is jó szerintem, könnyen felvihető a hajra. Nagyjűból jól megfestette az ősz hajszálakat is (azért volt egy-két kivétel), a színe is kb mint a dobozon. A hozzá adott pakolás/balzsam szuper, és külön jó, hogy két adag is van a dobozban. Ami nekem nem tetszett, hogy nagyon ereszti a színét, ha nedves lesz az ember haja, utána megfogja a párnát, póló nyakát, stb. :(. Összességében jó kis festék, szeritnem fogom még venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 21.

Sissim

2021. július 31.

Jajj de vegyes érzéseim vannak...

Szóval, tapasztalatok a tűzvörös árnyalattal: fekete hajra kenve vörösesbarna, barna hajon tökéletes vörös.
Feketével: szuper fekete, erősen fed.
E1 es feketés lilával: a sötétbarna hajamat nem fogta be még egy kicsit sem, csak kivilágosította és szabályosan szőkéssé tette :/

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 31.

Jajj de vegyes érzéseim vannak...

Feketével: szuper fekete, erősen fed.

brigi50c

2021. július 3.

Gyanítom, hogy se ez, se a másik listing (https://kremmania.hu/kremek/schwarzkopf-palette-intensive-oil-care-color-hajfestek) nem az, amit én valójában használtam, az enyémnek ugyanis Palette Deluxe Oil Care Color van a dobozára írva (simán, intense nélkül). Ez valami marulaolajos verzió. A 6-88 intenzív vörös árnyalatot használtam.

Három csillag arra, hogy valóban vörös lett a hajam, még a színe se rossz, és finom gyümölcsös illatú a kondicionálója, ami a dobozban volt. Mínusz kettő arra, hogy életemben nem volt még ilyen rossz élményem a hajfestés folyamatával kapcsolatban, hogy ocsortány büdös ammóniás volt, és hogy kb 20 percig csak folyattam a vizet a hajamra, és még így is piros volt a víz. Erről a spriccflakonos kivitelről egy közepes méretű szakdolgozatot tudnék írni, hogy mit éltem át vele, mert a könyököm is piros volt, úgy néztem ki, mint aki egy horrorfilm forgatásáról jött. Elértem vele, amit akartam, szerintem két hétnyi hajmosás után valóban olyan színű lesz, mint amilyet szerettem volna, de nem fogom újravenni, most is csak szükségből használtam. Innentől egy darabig leállok a festegetéssel, és csak színezni fogom, mert szegény hajam sikítófrászt kapott az elmúlt időszaktól.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 3.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Ascorbic Acid, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Olea Europaea (Olive) Oil
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Propylene Glycol, Sclerocarya Birrea Seed Oil
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Octyldodecanol, Oleic Acid, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Panthenol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Carbonate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Sodium Laureth Sulfate, Oleic Acid, Potassium Stearate, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Castor Oil, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Potassium Stearate, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Quaternium-87, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lauryl Glucoside
Illatanyagok: Octyldodecanol, Parfum/Fragrance, Linalool, Benzyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol
Parabének: Sodium Methylparaben
Tartósítószerek: Sodium Sulfite, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Stearyl és cetyl sulfate keveréke. Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.

Olajsav. Az olajsav egy zsírsav féle, melyet elsősorban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. A zsírsavak a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők. A zsírsavak és így az olajsav is különösen ajánlott összetevő a száraz bőrre.

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Petróleumszármazék, hajfestékekben, hajszőkítő termékekben használatos hajszínező anyag. Irritatív hatású lehet.

A nátrium-szulfát a nátrium kénsavval alkotott sója. Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használt.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

A methylparaben nátriumsója. Tartósítószer.

Glucoseból és kókuszolajból előállított kíméletes felületaktív anyag, tisztító. Erősen lúgos (pH 11.5-12.5), így legtöbbször citromsavval hozzák a termékek pH értékét a kívánt tartományba.