St. Tropez

Ár:   9500 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: scorpionqueen, Módosítva: 2015. május 15.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• napsütütte ragyogást ad a bőrnek, és meghosszabbítja a fiatalságát
  • láthatóan csökkenti a finom ráncok megjelenését
  • anélkül hidratál, hogy eltömítené a pórusokat
  • segít semlegesíteni a kellemetlen önbarnító szagot

Parabénmentes.

scorpionqueen

2015. augusztus 22.

Újabb update: Kezd egyre jobb színem lenni ettől az önbarnítótól. Arra tudok gondolni, hogy az első nyitás óta valószínűleg oxidálódott, ezért változik a szín. De tény, hogy már egyáltalán nincs semmiféle sárgás tónus, tényleg olyan az arcom, mintha barnultam volna. És minden alkalommal csak jobb, természetesebb lesz a szín, pedig nem változtatok a felkenés módján. Megszűnt a bőröm textúrájára gyakorolt hatása is, szóval megy az öt csillag, mert most maximálisan elégedett vagyok vele. Újra fogom venni, mert hamarosan elfogy és amit most nyújt, azt nagyon szeretem. Kíváncsi vagyok, hogy az új tubussal is így fogok-e járni. Mindenesetre ha igen, akkor megszellőztetem egy kicsit a második használat előtt naponta néhányszor.

Update: Újabb két próbálkozáson vagyok túl. Mivel azt haladásnak könyvelem el, hogy már nem vérnarancs a fejem, hanem csak szimpla narancs, kap még egy csillagot.

Eredeti: Egy próbálkozáson vagyok túl, nem szándékozom feladni, de azért megírom a tapasztalataimat.
Arcradír után egy Sigma F80 kabukival vittem fel a krémet, jó hosszasan, kb. 10 percig eldolgozva, hogy biztosan egységes legyen, ne maradjanak szélek a hajtőnél, fülnél. Maga a felvitel nagyon könnyű volt, elképesztően jó textúrája van. Felvitel után hosszú órákig olyan érzésem volt, mintha valami bivalyerős, nagyon gazdag hidratáló maszk lenne rajtam, nagyon jó volt. Elvileg 4-8 óra alatt lesz meg a szín, de nekem ez lényegesen több volt, délután 2-kor tettem fel és reggelre jött elő. De bárcsak ne tette volna.
SÁRGA! De olyan sárga, mintha valami májbetegségem lenne. Természetellenes, mintha tényleg beteg lennék. Vállalhatatlan. Ezenkívül a bőröm textúrája teljesen megváltozott, olyan fokon kiszárította, amit még soha nem tapasztaltam, kemény, durva lett a bőröm, nyeli el a legvastagabb hidratálót is azonnal.
Viszont tény és való: teljesen foltmentes, egyenletes, sehol semmi átmenet. De akkor is SÁRGA! A jövőben megpróbálok a mennyiségekkel játszani, hátha lassacskán építve a színt, nem ez lesz a végeredmény. Egyelőre két csillag azért, mert valóban nagyon egységes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 22.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite
Hidratálók: Glycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-38

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride PEG-4 Esters, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetyl Stearate, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Caprylic/Capric Triglyceride PEG-4 Esters, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Stearic Acid
Szilikonok: Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Caprylic/Capric Triglyceride PEG-4 Esters, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, Caramel
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Metabisulfite

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Egy aminosavszármazékokból előállított viszonylag új peptidféle. A MATRIXYL™ synthe’6™ nevű hatóanyag egyik fő összetevője, mely a gyártó ígéretei szerint serkenti a bőr mátrixának 6 fő alkotóelemének termelődését, ezáltal hatékonyan simítja a homlokráncokat és a szarkalábakat. Sajnos független kutatások nem igazán érhetőek el az összetevővel kapcsolatban, viszont a gyártó tesztjei szerint a MATRIXYL™ synthe’6™ 2% -os koncentrációját a placebóval összehasonlítva 25, 42-70 év közötti nőnek 2 hónap elteltével 31% és 100% közötti arányban csökkentek az öregedés jelei.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.