Stenders

Ár:   1 290 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Stenders üzletek, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kardvirág, Módosítva: 2016. július 5.

Ár:   1 290 Ft
Lelőhely:   Stenders üzletek, online
Kategória:   Szappanok

Édes illat a bőrödön

Ez a szappan kellemes nyári meggy aroma hozzáadásával készült. Édes mandula olajat, krémet, kókuszolajat és pálmaolajat is tartalmaz. Gyengéden tisztítja a bőrt. Minden bőrtípusra kitűnő, de különösen száraz bőrre ajánljuk Nem tartalmaz mesterséges tartósítószert és ásványi olajokat.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Kardvirág

2016. július 7.

Nagyon szerettem, többször újravettem (magamnak is és ajándékba is)...sőt, igazából csak ezt a szappant vettem a háztól, hiába mentem be, hogy most veszek valami mást, végigszaglásztam mindent, mindig nála kötöttem ki. Azután valahogy évekig feléjük se néztem, a múlt héten bementem és még mindig tetszik, de szerintem már nem őt venném meg, most a csokoládés-vaníliás szappan vonz. No de hogy valami hasznosat is írjak. Isteni illata van, ami betölti a fürdőszobát, még akkor is ha épp nem használtad, így illatosítónak is tökéletes. Krémes habja van, nem szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 7.

Hidratálók: Propylene Glycol, Sorbitol, Sucrose, Glycerin, Butylene Glycol

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.

Lauric Acid ti I eu 4 1

A kókuszolajban és az olajpálma magjának olajában is megtalálható zsírsav. Antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Megtalálható még a tehén- és kecsketejben, valamint az anyatejben is. Tanulmányok szerint hasznos összetevő lehet a pattanások kezelésében.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Methylparaben i I ta I par 0 0

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.