Tarte

Ár:   €29   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Amea, Módosítva: 2020. november 11.

Ár:   €29
Lelőhely:   külföld (Sephora), online
Bőrprobléma:   Vízhiány

• 12 órás hidratálást biztosít
  • természetesen ragyogó finish, amely úgy néz ki, mint az egészséges bőr
  • a bőrbarát formula könnyű és építhető fedést nyújt
  • segít minimalizálni az egyenetlenségeket
  • vegán
  • nem tartalmaz parabéneket, ásványi olajat, ftalátokat, triclosan-t, sodium lauryl sulfate-ot és glutént
  • bőrgyógyászatilag tesztelt
  • 12 órás viselet
  • 12 órás hidratálás

20 árnyalatban kapható

2.500 Ft - Tarte Maracuja Tinted Hydrator
Ár: 2500 Ft , Eladó: KezdoManias
Állapot: Kipróbált, Helyszín: Budapest, fizetés: Posta vagy fox előre utalás után

Amea

2020. november 15.

Sajnos ez is csalódás és nem az első a Tarte-tól. Az egyenetlenségeket egyáltalán nem tűnteti el. Én kimondottan enyhe-közepes fedésű kencét kerestem, hétköznapi "no-makeup makeup"-hoz, szóval azt, hogy nem vakol telibe, nyilván nem rovom fel. Azért azt jó tudni, hogy akármilyen bőregyenetlenséggel küzdesz, legyen az bőrpír, világos folt vagy sötét, ez alatt minden látszani fog, mert ez a krém még az enyhe pírt az orr körül vagy egy egész halvány foltot sem képes elkendőzni. Szóval fedést ne várj tőle, a 'sheer' jellemezhetné talán. Viszont narancsosra oxidálódik. (az enyém 20 N Light Neutral)
Frissen felkenve se estem tőle hanyatt, de ott még rendben volt. Rövid idő elteltével viszont az a pár pigment boldogan beül a pórusokba meg a ráncocskákba. A 12 órás tartóssággal én nem találkoztam, viszont a cucc nyomot hagy, fog, kopik.
A hidratálás legalább tényleg létezik, de ha csak az a cél, vannak ennél kellemesebb hidratáló krémek akár fényvédelemmel is.

És végül: A Szag.
Borzalom. Ahhoz tudnám legjobban hasonlítani, mint a bepunnyadt régi krémeké, vagy valami avasodó olajé. A termék parfümmentes, de ez alapján bár ne lenne. Én ezt nem szívesen kenem az arcomra, főleg, hogy nem illan el egykönnyen.
Leellenőriztem a dátumát is, hátha az én példányom rühesedett meg, de nem. Ez ilyen. Pláne hogy a tévedésből nálam landolt Foundcealer alapozónál is pont ugyanez a szag kísértett, ez biztos, hogy a márka sajátja.

Mindezt összevetve annak tudom ajánlani, akinek nincs szüksége egyáltalán semmilyen fedésre, se fényvédelemre, csak egy enyhe narancsos árnyalatra meg egy kis hidratálásra, és nem működik a szaglása.
Én maradok a bevált BB krémjeimnél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 15.

És végül: A Szag.

Én maradok a bevált BB krémjeimnél.

Antioxidánsok: Tocopherol, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate, Collagen Amino Acids

Alkoholok: Octyldodecanol
Emolliensek: Dimethicone, Isononyl Isononanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Octyldodecanol, Hydrogenated Castor Oil, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Passiflora Edulis (Passion Fruit) Seed Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Flower Extract
Emulgeálószerek: Hydrogenated Castor Oil, Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Xanthan Gum
Szilikonok: Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate
Tisztítószerek: Hydrogenated Castor Oil, Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Xanthan Gum
Illatanyagok: Octyldodecanol
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, Iron Oxides, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Dehydroacetate, Sodium Benzoate

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Az aloe vera növény virágából származó kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient és bőrkondícionló hatású összetevő.

Forrás: truth-in-aging, BFT