The Body Shop

Ár:   10 000 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: noemikolosa, Módosítva: 2023. január 30.

Ár:   10 000 Ft
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok
Kategória:   Szemkrémek

92%-ban természetes összetevőjű éjszakai szemmaszk a Drops of Youth line megújult változatából, most dupla annyi havasi gyopárral.

Gyorsan beszívódik, nem hagy ragacsos érzetet után, így reggel és este is használható.
Már egy használat után csökkenti a finom ráncok, a fakóság és a fáradtág jeleit. A szem azonnal éberebbnek, frissebnek tűnik.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

noemikolosa

2023. január 10.

A leírással ellentétben szerintem nem való érzékeny bőrre, legalábbis az enyémre biztos nem.
Sajnos impulzus vásárlás eredménye. Mikor még jóba voltunk a Bouncy Sleeping tesójával akkor vittem vissza üreseket a Body Shop-ba, ekkor láttam meg. Ha láttam volna az összetevőket vagy kicsit később megyek nem vettem volna meg, mert azóta a másik maszk se működik már túl jól.
Egyszer sem tudtam a szemkörnyékemen használni. 3 különböző este próbálkoztam, de amint felkentem égettet, azonnal bepirosodott a szemem.
Végén az arcomra használtam el mint "hidratáló" ha már megvettem, de annak sem működött. Irritációt legalább az arcom többi részén nem okozott, de ragacsos érzetet hagyott maga után, egyáltalán nem éreztem hogy hidratálna.
Összességében az egyetlen jó dolog, hogy végre elfogyott

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 10.

Összességében az egyetlen jó dolog, hogy végre elfogyott

Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glycereth-26, Propanediol, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs a szem alatti duzzanatokra bizonyított puffadáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az uborkában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen. Az uborka olyan illatos összetevőket tartalmaz, amelyek nem érzékenyítik a bőrt (ami ritkaság), így probléma nélkül használható fel a kozmetikai termékek természetes illatának fokozására.