Uriage

Ár:   4500 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Alverya, az összetevőket feltöltötte: jvivi, Módosítva: 2018. május 7.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Mitesszeres és/vagy pattanásos, zsíros bőr átfogó kezelésére és napi ápolására. Arcszínt egységesítő, bőrhibákat elfedő színezett textúrával és UV védelemmel.

• Három Uriage szabadalom és az Uriage termálvíz együttes hatásával a mitesszerek, pattanások és zsírosan fénylő bőr ellen, és azok visszatérésének megakadályozására.
  • Magas UVA/UVB védelemmel segít megelőzni a tünetek napsugárzás okozta megjelenését vagy kiújulását, és a napsugárzás okozta pigmentfoltok megjelenését.
  • Színezett textúrája elfedi a bőrhibákat és egységesíti az arcszínt. Aktív összetevői csökkentik a fokozott faggyúképződést, mattító hatása megszünteti a zsíros bőr csillogását.

Hipoallergén. Nem komedogén. Olajmentes.

karaibrahimgil

2019. július 9.

Nem tudom, hogyan ajánlják fénylő bőrre, de a kombinált arcbőrömön eléggé zsírosan mutat, ráadásul alig fed. A hibákat nem takarja, így egy alapozót nem válthat le, legfeljebb a naptejet. Az jó, hogy pl. a La Roche-Posay hasonló, színezett kréménél világosabb bőrre is jó (mondom ezt hófehérkés árnyalattal, így ami nekem előnyös, az másnak valószínűleg nem az), de a fényvédelme nem annyira magas. Egymagában nem használnám, csak keverve, úgyhogy nekem sajnos nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 9.

goczolodi

2019. május 22.

A Clinique Age Defence BB krémet váltottam le erre a termékre, mert attól borzasztóan pattanásos lettem, pedig amúgy tökéletes volt a színe, de nem bírta a bőröm.Ezt a színezett krémet viszont nagyon megkedveltem, mert könnyen eloszlik a bőrömön, szép egységes összképet ad. Púderrel fixálva egész nap kitart, és nem tömíti el a pórusaimat, sőt mióta ezt használom, nem is nagyon voltak pattanásaim. Nekem a színe is idomul a bőrszínemhez, szóval ez most nagy kedvencem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 22.

Bedo169

2019. március 13.

Egy réteg nem hidratál eléggé, ha többet teszünk fel, akkor meg a nagyon világos alapozó képez maszkhatást.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 13.

eszo87

2019. március 11.

én nagyon szeretem...jó kis fényvédő. pluszban szuper h színezett,így alapozót is csak ritkán használok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 11.

kovacsnikoletta92

2019. március 6.

Kedvezményesen vettem meg az egyik online patikában az URIAGE HYSÉAC 3-REGUL KRÉM krémmel együtt.

Nagyon tetszik az illata, a fényvédelem miatt vettem, de a színével nem vagyok megelégedve.
Az a baj, hogy ha épp csak halványan keni az ember, hogy ne nehezüljön el az arcbőr akkor a hidratáló funkció nem igazán valósul meg, így valószínűleg a fényvédelem sem. Ha viszont annyit ken fel az ember lánya, hogy jól hidratáljon (egyébként ez nálam kérdőjeles, szerintem az én bőrömnek kevés a hidratálási szintje) akkor viszont egy maszk hatást kapunk, ami eléggé sárgás árnyalatú és foltosan kopik a nap folyamán.

Pattanást nem okozott, ami nálam már plusz pont, de hasznosnak sem érzem, így valószínűleg tovább kísérletezek majd, hogy mi az elvárásaimhoz képest a legjobb (színezett) fényvédő krém.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 6.

bogaaar

2019. március 6.

Bőrgyógyász ajánlotta az aknés bőrömre, és emellett örülök neki, hogy színezett is, így nem kell alapozó, ami csak gerjesztené a pattanásokat, hisz póruseltömítő... Mindig le van árazva valahol, csak keresni kell, én a Patika24-en vettem.
A krémet reggel felkenem, ami egész nap fentvan, de edzés előtt azért ajánlott lemosni mert le lehet izzadni, ami nem túl szép látvány, ráadásul összefog mindent, amihez hozzáér... Kicsit olyan érzet, mintha egy maszk lenne a bőrömön, de nyilván azért mert ez nem szívódik be, csak "megszárad", így kerülve el a pórusok eltömődését. Az illatán picit érződik, hogy fertőtlenítős cucc, de kb. 10 perc alatt elillan.
Egy másik krémmel együtt használom (URIAGE HYSÉAC K18), amit pedig este viszek fel a mitesszerekre. Még csak 2 napja használom, úgyhogy később jövök még update-tel. Aki tökéletes fedést szeretne, nyilván korrektoroznia kell a lilás/barnás pattanásfoltokat, pigmentfoltokat, de nekem megfelel így is. Eddig max csillag, mert eddig bevált :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 6.

Leander

2019. március 3.

Használható, de nem az igazi. Kicsit túl tömény, nehéz szépen eloszlatni, erősen pigmentált. Kicsit mintha pont eltömítené a pórusaimat, pedig elvileg zsíros bőrre van. Nem fogom újra venni, az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 3.

Gesztenye4

2018. november 17.

Bőrgyógyász javasolta, borzalmas. Nagyon drága, közepesen fed, zsíros foltokat hagy, nem lélegzik alatta a bőr, nem hidratál semmit. Mint egy középkategóriás alapozó. Hiába mostam le alaposan a habzó arclemosójával, apró pattanásokat okozott. Az illata nagyon kellemes. Már csak a szemem alatti karikákat fedem el vele, ha kialvatlan vagyok, mert a smink szépen megtapad rajta. Nem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 17.

szemerenc

2018. október 24.

Nagyon jó fedést és matt hatást biztosít, csak pár óránként rá kell kenni, mert amúgy "lekopik"

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 24.

misane

2018. augusztus 22.

Kb. 2 hónapja használom. Először egy patikai mintát kaptam, már akkor nagyon megtetszett. Könnyű az állaga, jól el lehet dolgozni, nekem a színe is tökéletesen alkalmazkodik a bőrömhöz. Amióta ezt használom, hanyagolom az alapozót. Nálam nem okozott pattanásokat. Nyilván nem fed maximálisan, így a bőrhibákra kell egy kis korrektor mellé, és pár óra után van kis csillogás, de ezt leszámítva nagyon bevált.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 22.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Asiaticoside, BHT, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Lactic Acid, Propanediol, Rhamnose, Glucose, Glucuronic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Gombaellenes tartósítószer.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.