Vichy

Ár:   4850 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Virvatuli, Módosítva: 2018. augusztus 29.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Fermentált fekete tea kivonattal a bőröregedés látható jelei ellen és a ragyogóbb bőrért. A formula C-vitaminban gazdag Camu Camu gyümölcskivonatot is tartalmaz, az antioxidáns hatás és az arcbőr védelme érdekében. A száraz tapintású, krémes formula gyorsan beszívódik és természetes matt hatást ad a bőrnek.

Odri

2019. szeptember 5.

Ajándékba kaptam és pont kapóra jött, mert elkezdtem hámlasztót használni és így pláne kötelező a használata. Az elején semmi gond nem volt, az állaga és az illata kellemes, nem zsírosítja a bőröm. Néhány hét használat után viszont sok pattanásom lett tőle :( Nagyon gáz, mert pont a pattanások miatt vettem a hámlasztót, és kezdett már szép lenni a bőröm, erre tessék. Ami pedig a legidegesítőbb, hogy kukacosodik. Muszáj hidratálót kennem alá, mert önmagában kevés, viszont más krémmel összeférhetetlen. Maximum 3 csillagot ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

drde96

2019. július 10.

Hidratálókrémmel vagy arcbarnítóval elkeverve használom, mert ha túl sokat kenek fel, könnyedén ledörzsölődik, viszont más krémekkel jól felszívódik. Hónapok óta használom, érzem az öregedésgátló hatását, de hasznos mellé az arcbarnító, mert kifehéríti a bőrt. A könnyen ledörzsölhetőség és a sápasztó hatása miatt adok 4 csillagot, de ha ezt a 2 tulajdonságát kiküszöbölöm, teljesen jó. Árban sem rossz, tekintettel arra, hogy nagyon sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 10.

Glowla

2019. június 10.

Update: Vastagon felkenve szinte ledörzsölhető. Egy csillag minusz. Figyelni kell a rétegvastagságra. :S

2019. március 23. Ez egy szuper cucc!
Tavaly nyáron vettem, mivel a mintája meggyőző volt.
Gyorsan és könnyen beszívódik, nincs ragacsos utánérzet, fényözön, sőt, egyenesen valami finom, természetes bársonyos hatás, ami tart is a nap folyamán. Nem kell belőle sok, könnyen oszlatható. Sminkelni szinte azonnal lehet rá.
Számomra egyetlen hibája talán, hogy illatosított (édeskés naptej illat), ami nehezen múlik, de a fenti pozitívumok után ezt elnézem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 10.

2019. március 23. Ez egy szuper cucc!
Tavaly nyáron vettem, mivel a mintája meggyőző volt.

Virvatuli

2019. június 3.

Update: Hát én ezt imádom. Az összetevőlistájánál mondjuk láttam már szebbet, de nem volt még olyan arcra való fényvédőm, amit ilyen könnyű lett volna viselni a mindennapokban. Nem kell hajszálvékonyan kenni, nagyobb mennyiséget is felvesz a bőröm, így véd is (meg gyorsabban is fogy persze, de nem sajnálom). Alá csak szérumot használok (most épp a C-glow-t), és pár perc száradás után jöhet a smink. Szépen terül rajta a BB és az alapozó is, sőt van olyan bb-m, ami sokkal jobban mutat ezzel, mint magában. Nem árt vékonyan lepúderezni, de amúgy egész nap szép, egészséges fényű a bőröm, és a pórusaimat sem tömíti el. Marad az öt csillag.

Nagyon jó termékekkel jött ki idén a Vichy, a homokálló naptej az egyik kedvencem, és ez lesz a másik. Sajnos csak mintát próbáltam belőle, de az több mint meggyőző volt. Mintha csak egy normál arckrémet használnék: könnyű, friss, teljesen beszívódik, nem marad utána semmi ragacs, és gond nélkül lehet rá sminkelni, de nem szárítja ki úgy az arcom, mint az Eucerin mattító fényvédői. A C-vitaminért pedig jár a piros pont. Jövő nyáron megveszem a teljes kiszerelést, addig is óvatos 5 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 3.

JuditTTT

2019. május 27.

Ismételten egy Vichy borzalom... Az összetevőlista sem jó, ha megnézed, első helyen sok olyan anyag van benne, aminek valahol a végén illene kullognia. Esetleg.
Kukacosodik, szó szerint le lehet söpörni az arcról, a ruhán, pl. póló nyakon ott marad a termék, szárítja a bőrt de durván, nem szívódik be csak hosszú idő után, az illatanyag benne, az úgy minek? És minek kell abból pl. ennyi egy sima napvédőbe? Szilikon, bőrpuhítók, alumínium származékok jól telibe tolva. Hát ez egy olyan 15-20 évvel ezelőtt talán elfogadható összetevő lista lett volna. Ma már a japán és koreai fényvédők mellett ez egyszerűen elfogadhatatlan a számomra, h. ilyen termék ott van a piacon és veszik az emberek. A Vichy eleve egy nagyon rossz márka, de a napvédője sztem az egyik leghasználhatatlanabb, amivel valaha találkoztam. Jaj igen, és nem véd a naptól :D Hah! Kimentem vele egy órára olvasni, visszajöttem vöröslő orral meg állal és az orcáimat is megkapta a nap. Ha lehetne, zéró csillagot kapna az értékelésemben. Még jó, h. ajándékba kaptam, mert biztos, h. amúgy se venném meg, mint ahogy ebből a vonalból nem veszek meg semmit az extrém rossz tapasztaltaim a márkával és a fertelmes összetevőlistáik miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 27.

Hippolita

2019. április 23.

A patikákban kaphatóak közül ez lett nekem a nyertes, mert az egy fő szempont, hogy ne legyen benne denat.alkohol, és az ára is elfogadható. Fénylik utána az arcom, de legalább nem szárít.
Már úgy érzem, hogy a tökéletes fényvédő megtalálása egy életforma sajnos.
Figyelni kell ennek is az eloszlatására, mert főleg az arc szélein fehéresen tud száradni.
Egyelőre ezt használom, amikor éppen nem olyan lényeges hogyan nézek ki, ha pedig igen akkor a "Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF 50"

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 23.

Már úgy érzem, hogy a tökéletes fényvédő megtalálása egy életforma sajnos.

soproniviri

2019. március 7.

Sajnos nekem a kombinált, túlérzékeny bőrömön akármilyen naptejet kenek az arcomra, mindig kijön tőle 1-2 patti, ezért gondoltam, hátha ettől a drága cucctól nem fog, hát sajnos nem volt más a hatás, mint más olcsóbb, drogériás arcra készült naptejnél. De a fényvédő hatását azért teljesíti. Szóval marad az inkább 1-2 pattanás, mint a leégett fej :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 7.

fausztdori

2018. november 17.

Nagyon drága, de jó termék! Az aeroszolos verzióját jobban szeretem, de ez a krém állaga is olyan jó, tökéletesen beszívja a bőröm, nem érzem, smink alatt tök jó nem csúszik el semmi smink rajta.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 17.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopherol, Biotin

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Glycol, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Triethanolamine, Stearyl Alcohol, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Xanthan Gum, Stearic Acid
Fényvédők: Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Mexoryl SX, Titanium Dioxide (Nano)/ Titanium Dioxide
Szilikonok: Caprylyl Methicone, Dimethicone
Tisztítószerek: Potassium Cetyl Phosphate, Triethanolamine, Stearyl Alcohol, Inulin Lauryl Carbamate, Xanthan Gum, Sanguisorba Officinalis (Great Burnet) Root Extract
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, PEG-8 Laurate, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Benzyl Benzoate
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Potassium Sorbate

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Cassian fahéj kivonata, melyet Kínai fahéjnak is neveznek. Hasonlít az igazi fahéjra, de csípősebb, kevésbé jó ízű. 1-2 %nyi illóolajat tartalmaz. A CosIng besorolása szerint hajkondícionáló és maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a cassia fahéjban lévő illóolaj bőr irritáló.

Színezék. Lilás piros.