Vichy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: letta, Módosítva: 2015. október 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Paraben-mentes, Illatanyag-mentes. Harcol az arcbőr fénylése ellen. Hyaluronine és Sebostop hatóanyagokat tartalmaz amelyek megerősítik a bőr védekező képességét, csökkentik a bőr csillogását és a bőrhibákat. Eredmény: a bőr azonnal hidratált, matt lesz és védetté válik az UVA-és UVB- sugarak káros hatásaival szemben. Segít megelőzni a foto-öregedést.

dandelion

2016. március 15.

Nagyon világos bőrömet a legerősebb napfényben is jól védi, viszont nagyon zsíros a krém, fénylik a bőrömön és sok pattanásom lesz tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 15.

Zsazsa23

2015. június 13.

Évek óta használom,nekem bevált,de most nem találom a patikában.
Horkaborka hol sikerült ezt a fajtát beszerezned,v. ha vki tudja hol lehet per pillanat kapni légyszí írjon.

Köszike

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. június 13.

Évek óta használom,nekem bevált,de most nem találom a patikában.

Köszike

sztinke

2014. szeptember 5.

Néhány hete vettem, mert elkezdtem hámlasztani és gondoltam, ez mégiscsak megbízhatóbb védelmet ad, mint az alapozóba, bb-krémbe kevert fényvédők. És amúgy is jön a jó idő, az én világos bőröm pedig hámlasztás nélkül is hajlamos leégni.
Maga a krém elég könnyű, de azért nem hidratálókrém-állagú. Ez persze nem gond, hiszen nem is hidratálónak veszi az ember. Az illata nekem tetszik, bár kicsit erősnek tartom és amúgy sem lenne szükséges.
Felkenés után nagyon gyorsan beszívódik és tényleg matt hatást ad. Ami még meglepőbb volt, hogy egész tartósan, órákig matt marad. A rásminkeléssel sincs gond, nem kukacosodik.
Az egyetlen gondom vele, hogy napi szintű használatnál kicsit szárít, de majd meglátjuk, hátha éppen ez a szárítóhatás lesz a matt arcbőr titka a nyári, izzadós melegben!
A hatásáról nem tudok még érdemben nyilatkozni, mert túl sok napfény (pláne erős) az elmúlt hetekben nem nagyon ért.

Update: Továbbra is jóban vagyunk. :) Nem égtem le mellette, pedig a nyár folyamán is hámlasztottam. A mattító hatás valóban nem tart ki egész nap, viszont az izzasztó időben nem szárította ki a bőrömet. Úgyhogy marad a 4-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 5.

Aquariusgirl

2014. augusztus 20.

Tényleg mattít (egy darabig), de ahogy telik-múlik az idő, nekem csípi a szemem - talán az alkoholtól - délutánra vakarózni kezdek tőle és csillogok. De még mindig ettől a legkevésbé!!! Felkenéskor egy pillanat alatt beszürcsöli a bőröm, de sajnos nekem elég halott fejem lesz tőle :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. augusztus 20.

Aaaudrey

2013. november 8.

Korábban a Bidorma mattító naptejét használtam arcra, miután elfogyott tettem egy próbát ezzel, ebből is a 30 faktorost vettem meg. Nagyon elégedett vagyok vele, jobban tetszik az állaga, illata mint a Biodermásnak, könnyedebb, jobban el lehet dolgozni, nem jönnek ki tőle patik, nem fényesedik ki az arcom. Nem égett le az arcom tengerparton. Remélem nem fog megszűnni! :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 8.

piperepozitív

2013. október 17.

Nem bántam meg, hogy megvettem.
Jól hidratál, jól lehet rá sminkelni.
Igaz, nekem néha hajlamos átfényesedni a bőröm egy idő után a T-vonalban.
Elég sűrű állagú, azt hittem, egy fluid folyósabb lesz. Nagyon hamar beszívódik, gyorsan kell kenni, de mivel sűrű, nekem viszonylag gyorsan fogy.
Nem tudja valaki, mi a különbség e között a termék és a 30 faktoros krém párja között? Állagban, hatásban, stb. Ha az hígabb lenne, legközelebb azt venném.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 17.

Nem bántam meg, hogy megvettem.
Jól hidratál, jól lehet rá sminkelni.
Igaz, nekem néha hajlamos átfényesedni a bőröm egy idő után a T-vonalban.

honey

2013. szeptember 27.

A legjobb fényvédő! Nagyon, nagyon sajnálom hogy már nem lehet kapni! De hát ez így szokott lenni, mire az ember megtalálja egy termékből a tökéleteset, biztosan bevonják (legalábbis velem sokszor előfordult már ez)...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 27.

darcy

2013. június 27.

Arcra eddig a Clinique Derma White Brightening City Block-ot használtam, ami jó volt, viszont nagyon drága. Olcsóbb alternatívát keresve esett erre a választásom (habár az összetevőlista azért nem olyan szép).
Könnyen kenhető krém, amitől elsőre bizony fényes lesz az arcbőr, de ettől senki ne ijedjen meg. Várni kell vele 2-3 percet, mire kialakul a mattító hatás. Szerintem ajánlott kivárni, és csak utána rásminkelni. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy önmagában meddig tart ez a matt hatás, mert eddig mindig sminkkel (de legalábbis púderrel) használtam. A rosaceás bőrömet eddig nem bántotta. Ár-érték arányban jónak tartom. (50ml 3800Ft)

Update: Valami igazság van abban, amit Campbell mond. Az utóbbi napokban vettem észre, hogy az orrom körüli részen kicsit szárazabb lett a bőr. Éjszakára muszáj hidratálót tenni erre a területre, ha másnap nem akarom, hogy foltos legyen a smink. Ettől függetlenül nem vonok le tőle csillagot, mert a fényvédelem és a mattítás működik. (Ha meg smink nélkül használom, akkor tökmindegy, mert akkor úgysem látszik, hogy szárazabb a bőr, csak az, hogy matt. Nálam csak a smink emeli ki a dolgot.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 27.

betti921215

2013. május 26.

Az àra eleinte visszatartott, viszont mindenképpen akartam nyàrra fényvédot, és mellette dontottem.
Alapozo alatt is tokéletesen mukodik, talàn mintha meg is hosszabbitanà annak a tartossàgàt.
Az arcàpolàsi rutinomba beillesztve javult a borom àllapota, kevesebb pattanàs, kevesebb pirossàg, kevésbé zsiros bor, és napkozbenre a hidratàlàsa is elég az én boromnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 26.

Guttmann Natasa

2013. május 18.

A Balea Fluidom ismét kifogyóban volt, így utána kellett néznem egy olyan nappalra való terméknek, amit tudok az arcrém és az alapozó (most inkább BB vagy CC krém) alá kenni, s mivel tervben volt a jelenlegi, majdnem teljesen pigmentfoltmentes állapot megtartása is, így esett végül erre a magas fényvédőt tartalmazó Vichy fluidra a választásom. Textúrája egy átlagos fluidéhoz hasonló, egészen légies, könnyen kenhető, hamar, pár perc alatt teljesen beszívódó, de azért kellően tömör állagú krém. Valójában nem tudom, hogy milyen indíttatásból esett rá a választásom, mert száraz bőrtípussal rendelkezem, de mint kiderült, valóban nem kell félni, hogy szárít! Eleinte persze én is tartottam tőle, hogy a bőrszárazságomra rátesz még egy lapáttal, de szerencsére tévedek nap mint nap, pedig nem kis mennyiséggel dolgozom... Ha alapozó előtt visszük fel, akkor szemmel láthatóan csökkenti, illetve meg is szűnteti a sminkek kicsillogását (!), közben megtartva a komfortérzetet. Mindent összegezve én is csak dicsérni tudom, ezzel a termékkel minden óhajom-sóhajom teljesült. Végre egy olyan fényvédő tulajdonosa vagyok, ami nem csillog, nem hagy ragadós érzetet és fehér foltokat, nem pattogzik ki tőle a bőröm és sminkelni a varázslatosan lehet rá. Vízállónak ugyan nem titulálták, mégis a mai strandolós napot egyszeri kenéssel kibírtam leégés, mitöbb, megpirulás nélkül! A Liftactiv szérum után egy nagy tapsot és egy cuppanós puszit küldenék a Vichy-nek ezért a fluidért, ez igen, szép munka! :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 18.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Cassian fahéj kivonata, melyet Kínai fahéjnak is neveznek. Hasonlít az igazi fahéjra, de csípősebb, kevésbé jó ízű. 1-2 %nyi illóolajat tartalmaz. A CosIng besorolása szerint hajkondícionáló és maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a cassia fahéjban lévő illóolaj bőr irritáló.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Magyar nevén vérfű, melynek a gyökeréből készítenek kivonatot. A CosIng besorolása szerint baktérium ellenes és tonizáló összetevő.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.