Vivienne Westwood

Ár:   9000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. február 20.

Illatcsalád: ciprus-virágos

Fejjegyek: narancsvirág, jácint, bergamot, aldehidek

Szívjegyek: szegfű, rózsa, nőszirom, nárcisz, koriander, jázmin

Alapjegyek: vanília, szantálfa, pacsuli, fahéj, dohány

Ár: 5 ml / 10 ml 1.800 Ft / 3.000 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümömből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra vagy foxpost

Vaslady

2021. augusztus 18.

2014. április 2
Nagyon vágytam rá már,hogy kipróbáljam :).
Rajtam nagyon jól működik.
Elsőre nem is tetszett,pár óra mulva meg oda voltam tőle,érte ,meg vissza.A részemmé vált.
Egyike azoknak a ritka illatoknak,amit a magaménak érzek.
Nem hétköznapi,minden 2.-dik nő kedvence parfüm,Ő.
Vad,erotikus,nehéz.Füstös lokálok,rosszlányok buja illata.
Erősen érezni benne a szegfűt,nagyon tartós,maximum 1 fujás is sok belőle,nyáron csak éjjelre tudom elképzelni.
Mindenképpen hangulatfüggő,nem hétköznapi használatra,inkább alkalmakra tartogatnám.
Kell nekem,annyira egyedi,annyira személyes,annyira dög,állandoan a csuklómat szagolgatom.
Életemben nem találkoztam ennyire ellentmondásos illattal,ami taszit és vonz is egyszerre...aki teheti próbálja ki ...
Rettentően tudok rajongani az illatokért,azon belül is a "kincsekért".
Mert kérem szépen,Ő az .
Egy igazi kincs :)
2021. 8.18.
Evek óta keresem, üveges változatot, mivel csak mintám van belőle. Nálunk nem kapható, pár eBay oldalon láttam horror áron. Már letettem róla, hogy valamikor is az enyém lesz, mígnem.... Elém tette a sors 😊Egy kedves hölgy árulta, baráti áron, és az enyém lett, ma jött meg. Izgatottan csillogó szemekkel bontottam a csomagot 👍. Nagyon boldog vagyok 50mls teli üveg az enyém. Külön öröm, hogy férjemnek is tetszik, mert Ő cenzurázza az illataimat 😂.
Próba nem volt, mert melegben nem akarom viselni, ősszel és télen jövök vissza updatelni.
Szerintem jól fogunk együtt működni, igazi szerelem illat nekem ❤️❤️❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 18.

2014. április 2
Nagyon vágytam rá már,hogy kipróbáljam :).
Rajtam nagyon jól működik.
Egyike azoknak a ritka illatoknak,amit a magaménak érzek.
Nem hétköznapi,minden 2.-dik nő kedvence parfüm,Ő.
Vad,erotikus,nehéz.Füstös lokálok,rosszlányok buja illata.
Rettentően tudok rajongani az illatokért,azon belül is a "kincsekért".
Mert kérem szépen,Ő az .
Egy igazi kincs :)
2021. 8.18.
Szerintem jól fogunk együtt működni, igazi szerelem illat nekem ❤️❤️❤️

cestlafcknvie

2021. július 13.

Ma betévedtem a Müllerbe céltalanul parfümöket szaglászni hogy elüssem az időt a vonat indulásáig. A Boudoir az utolsó percben ragadta meg a figyelmem az alsó polcon a mutatós üvegével. Levettem a kupakot, beleszagoltam, de nem éreztem benne semmit. Idő híján nem mentem vissza tesztercsíkért, hanem befújtam a csuklóimat, és elindultam.
Öreg hiba volt.
Először pofánb@szott a szegfű. Nem tudok erre más kifejezést találni sajnos. Elképesztően tolakodó volt, felkúszott a szag az orromon át az agyamig is, aztán az orrjárataimat terrorizálta hosszú percekig. Amint kiértem a plázából elkezdett édesebb formát felvenni, virágrengeteg kezdett el kibontakozni, de olyan volt mint egy cirkusz. Meg se lehet különböztetni a virágillatokat. Virágok, de egy egész virágbolt, ahogy az üzletben összekeveredik 50 virág aromája, és az orrod sokkot kap mert nem tudja mire figyeljen. Aztán előjött egy határozottan mézes illat, de sajnos végig ott ült az illatrobbanás felett, a lábát lógatva az az undok szegfű.
Borzalmasan büdösnek éreztem magam.
Az illat alakulása során két képre asszociáltam.
Az egyik egy hajdan jó giccses, barokkos, agyondíszített kastély, mint a Versaillles, de a bútorokat belepte a por és a mocsok, és a szobákban lévő vázák elszáradt-elrohadt virágcsokrokat őriznek. A váza vize már rég sötétzöld az algától, és a benne rohadó virágok alja, és a belehullott virágszirmok ontják a rohadó virágszagot a poshadt vízzel.
A másik az ezeréves minden lében kanál, operába járó strucctollas néni. Mint a Coraline című mese 2 süket operaénekes karaktere, akik otthon ülnek romlott édességekkel a vitrinben, és rendszeresen elmennek az operaelőadásra-kizárólag a páholyba. Őhozzájuk tudom elképzelni ezt a parfümöt.
Vivienne Westwood neve sokat sejtetett, felkeltette a kíváncsiságomat az üveg is, de a benne rejlő parfüm hatalmas csalódást okozott számomra.
Mióta hazaértem mostam magam szappannal, fertőtlenítő kézmosóval, le is zuhanyoztam, de a csuklómon a szag makacsul ott van.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 13.

Öreg hiba volt.
Borzalmasan büdösnek éreztem magam.
Az illat alakulása során két képre asszociáltam.

Milailla

2021. február 11.

Jelenlegi kedvenc őszi parfümöm. De csak a melegebb, naposabb őszre, mert akkor jön ki igazán a szépsége.
Vakrendelés volt, a különleges üvege és az aldehid és szegfű összetevők miatt figyeltem fel rá.
Első magamra fújás: ijedelem. Émelyítő illat. Attól félek megint elkövettem azt a hibát, hogy a tényleges illat ismerete nélkül egy csinos üveg és az aldehid bevonzott egy olyan parfümöt, amit csak évente párszor vagyok képes elviselni, akkor imádom, de minden más alkalomkor felfordul tőle a gyomrom. Rajtam a Boudoir. A szaglószervem nem repes az örömtől. Gondolataim akörül forognak, hogy vajon ez a parfüm is hány évtizedig fog porosodni a polcomon, tudom-e egyáltalán használni? Csüggedtségemben odamegyek az ablakhoz gondolkodni, amikor is hirtelen az addig felhős égen előbukkan a nap és rám süt. És akkor megérzem, hogy a Boudoir megváltozik a bőrömön. Mintha életre kelne a nap melegére. Egy bódítóan szép púderes,szegfűs,mézesen édes illattá válik.
Ez a parfüm olyan mint a szépség és a romlás egyben. Mint amikor egy őszi nap gyönyörűbb már nem is lehetne, de mégis olyan szomorú hangulat terjeng.
Határozott illata van. Biztos, hogy ezt megérzi mindenki, aki mellett elmegy az ember. De azért nem csap ököllel a képükbe. Bőrön egész nap érezni,ruhán meg míg ki nem mosom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 11.

kvin

2020. október 24.

Harmadik VW illatom, bele kellett kóstolgatnom, mert nem semmi a nőci.
A CBGB hátán felkapaszkodó punk korszak úttörője, az ikonikus anarchia-jel divatba hozója, őrülten extravagáns divatikon, amolyan tipikus angolos stílussal.
Amit az eddigiek alapján meg kell állapítanom, hogy a parfümjei nem kommersz, lineáris vonalon mozognak, hanem fokozatosan épülnek fel, újabb és újabb szegmenseket megcsillantva. Én ezt nagyon tudom értékelni.
És nem mellesleg, nagyon is bőrkémia-függők.
Olvastam olyat, hogy full szegfű vagy éppen csak fahéj, meg dohány. Nos, igen, kin mi jön elő, épp ez benne a szép, hogy van egyénisége!
Olyan akár egy bordó bársony kalap, van, akin ugyanaz a darab drámai, máson bohém hatást kelt.
Én nem tudnám beskatulyázni, annyira komplex, van benne valami nagyvilágiság, nyilván ez az aldehid-szegfű kettősnek köszönhető, ugyanakkor valami keserű is - dohányos büdöske? -, de nem negatív értelemben. Érdekes, hogy nem kellemetlenül kesernyés, hanem inkább izgalmassá teszi ez a kis felhang. Mint a sós karamella esetében a sósság. A fahéj rajtam csak pár hintésnyire van jelen, mezei virágcsokor ez.
Kategóriájában van más, amit inkább viselnék, de őt sem rugdosnám le magamról.
Szép, buja virágos illat, némi keserűséggel. Kívánatos ruhákba öltöztetett nőiesség kalitkába zárva.
Talán épp ettől Boudoir.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 24.

Harmadik VW illatom, bele kellett kóstolgatnom, mert nem semmi a nőci.
És nem mellesleg, nagyon is bőrkémia-függők.
Kategóriájában van más, amit inkább viselnék, de őt sem rugdosnám le magamról.
Talán épp ettől Boudoir.

aidanne

2020. szeptember 13.

Nagyon gondolkoztam rajta hany csillagot adjak neki, mert osztottam-szoroztam es vegul nem tudok neki 5 csillagnal kevesebbet adni ennek az illatkoltemenynek. Rogton egy elegansabb kupleraj jutott eszembe meg a regi, francia foldon fekvo igazi csili-vili vilagbol. A madame-nak van ilyen illata, aki mar boven elmult 50 is mar. Elegans, ellentmondast nem turo, ambar arany szivvel rendelkezo igazi, lanyok szemeben igazi legenda..... Meglepodtem a kiadas even, en inkabb 1920-ra tennem vissza. Viszont ha mar 1998 akkor elkepzelek egy masod nagynenit, tehetos, vekonyka, elegans, visszafogott stilusan aligha van kifogas. Elmult mar 45, haja csodalatos, lagy hullamban keretezi szepseges arcat. Ezt a parfumot viseli, nincs is mas neki, max egy Chanel testapoloja. Bore finom, kortol picit mar ereszkedett megis sugarzik. Pici ritikult hord maganal, finom, klasszikus de minosegi ruhakat visel.
Ilyen szamomra a Budoir...
Az illat: telis tele szegfuvel, mely, eroteljes mar mar fullaszto, csak a kozepe vege ad egy kis enyhulest. Ez az illat karakter illat. Igen, tudom minden illat egy bizonyos karaktert fed le, de aztan igazan kell egy kiallas, stilus.
Gyonyoru darab, de ismetlem magam mas modon: nagyon keveseknek all ez jol, hiaba gyonyoru.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 13.

Ilyen szamomra a Budoir...

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 29.

Igazi budoár feeling. Selyemköntös, kombiné vállpátos földig érő hálóing, hosszú szipkás rúzsos végű cigarette, szőke ondolált fürtök, és AVA GARDNER elomlk a bársony szófán. A csábitás iskolapéldája. Imádom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 29.

nevaneva

2020. június 15.

Mivel épp most olvasom VW életrajzi könyvét, ezért is ki akartam próbálni az illatot, teszteltem magamon a Müllerben. Rajongok mostanában a parfümökért és imádom olvasni itt a leírásokat, ez igazi költészet... De a lényeg, hogy nem vagyok sajnos egyelőre igazán érzékeny orr. Nekem ez a parfüm az elején egy erős, kellemes, nagyon egyértelműen naptej-illat, ami leszáradáskor puha, lágy illattá szelidül, szantált tuti nem érzek és igazából fahéjt sem. Mindenesetre karakteres nekem olyan szempontból, hogy megjegyezhető, ez számomra pozitívum. De nagyon hamar bőrközelivé válik, nem tűnik az én bőrömön túl tartósnak, emiatt 4*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 15.

paranoidcat

2020. április 13.

Régóta megvan, de nem tudtam megfogalmazni, mi az érzésem vele kapcsolatban. Aztán rájöttem, hogy mi az. Finom, virágos illat, de van benne finoman valami savanyú, valami bomlás-szag... Mégsem birok betelni vele. Baudelaire - A romlás virágai.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 13.

Andyca

2020. január 29.

Tömény fahéjillat, semmi szexi és buja nincs benne.
Karácsonykor légfrissítőnek jó lehet.😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 29.

Tömény fahéjillat, semmi szexi és buja nincs benne.
Karácsonykor légfrissítőnek jó lehet.😊

Verona5

2019. december 5.

2019.12.05
Újra piacra dobták, vagy lehet, hogy csak "készlet kiárusítás" van, nem tudom, de csak friss gyártáshoz lehet mostanában hozzájutni. Hát mit mondjak: megint volt egy ikon, ami áldozat lett az illatok vágóhídján. A mostani batch-ek nem olyanok, mint a régiek, sajnos. És ez színtől függetlenül van így, ezt tapasztalatból mondhatom, többféle batch tulajdonosaként. A régebbiek kifejezettebben teltebbek, bujábbak és extrább érzést adnak mint az elmúlt két év gyártmányai, és minél sötétebb a lé, annál jobb!

Változatlanul imádom, és még mindig a "legszexibbnek" járó trónon csücsül a Violet Blonde-mal egyetemben.
És vigyázat - nem szabad elcsépelten fújni őket! Kell hozzá az alkalom!

Sok száz csillag mindkettő eredetijének! ****

És az üvege maga egy csoda, kihagyhatatlan parfümpolc dísz!

2018.02.24
Szerelmetes ultraszexis mézes-szegfű illat fűszerekkel megbolondítva, Érzékien nőies, bódító, csábító, imádni való a gyönyörű üvegével egyetemben.

Az érettebb illat már nem ilyen rózsaszínes, hanem barnásabb. Megéri kipróbálni azt is, szép töményen adja vissza az illatélményt, nem változtatva egyetlen összetevőn sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 5.

2019.12.05

És vigyázat - nem szabad elcsépelten fújni őket! Kell hozzá az alkalom!

Sok száz csillag mindkettő eredetijének! ****

És az üvege maga egy csoda, kihagyhatatlan parfümpolc dísz!

2018.02.24

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színtelen, olajszerű szerves vegyület, enyhe virág illattal. A CosIng besorolása szerint illatosításra haszált összetevő. 2 vegyületből tevődik össze, így a két fő tulajdonsága, hogy zsíralkohol és emollient egyben. Az összetevőt elsősorban naptejekben, vagy olyan kozmetikumokban szoktak használni, melynek összetevői elnyelik az UVB fénysugarakat. Vízálló réteget tud képezni a bőrön.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lilás piros.