Yves Rocher

Ár:   2090 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Katerina, Módosítva: 2018. szeptember 13.

Ár:   2090 Ft
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok
Kategória:   Hidratáló krémek

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

kamelia

2018. július 5.

Nemrégiben egy rosszul megválasztott tusfürdőtől újra kijött az ekcémám. Egész nap ezzel kenegettem, mert egyszerűen minden csípett, ezt kivéve. 2 nap alatt még a sebek is begyógyultak tőle. Eszméletlen jó. Persze ehhez hozzátartozik, hogy óránként kentem vele a kezem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 5.

Kittyke27

2018. április 22.

Én nagyon szeretem, esténként hasznalom csak, ha kicsit szárazabb a borom. Az illatát is szeretem ,persze nem oylan illata van mint a sok illatositott kencének hanem inkább természetesebb

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 22.

ReTo23

2018. február 15.

Jó hidratál, de a szaga nagyon erős, fejfájást kapok tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

Jó hidratál, de a szaga nagyon erős, fejfájást kapok tőle.

Piko888

2018. január 14.

Éjszakára használom, mert meglehetősen sűrű, zsíros krém, nehezen szívódik be, viszont mégis azt érzem, hogy nagyon jól esik a bőrömnek. Nagyon jól hidratál, a téli időszakban különösen jó szolgálatot tesz, főleg az orrom környékén ami vörös és hámlik a náthától. A mennyiséget nehéz eltalálnom, mert felpöttyözve kevésnek tűnik és ha elkenem, akkor jövök rá, hogy megint túlzásba estem. Ami zavaró, hogy a nehéz felszívódás miatt hajlamos magára tapasztani minden kósza hajszálat éjszaka. A körömvirág illatot nem annyira kedvelem, de hát ez egy ilyen krém, a hatása kárpótol. Smink alá semmiképpen sem javaslom. Pattanásokat, irritációt nem okoz. Télen ezt a tégelyt elhasználom, nyárra biztosan nem veszem újra, ez tipikusan a hideg időszakok csodaszere.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

kneva

2017. július 6.

Amikor a kislányaim még babák voltak, sokszor volt kipirosodva az arcocskájuk meg a szájuk körül. Különösebben a nagyobbikkal volt sok ilyen gondom. Nem nagyon segített semmi, még a szteroidos kenőcs sem. Egyszer aztán elkeseredésemben bekentem ezzel a kis arcát, és másnapra szinte el is tűnt a hónapok óta állandósult pirosság. Bementem az üzletbe megkérdezni az üzletvezetőt, vajon van-e akadálya, h egy éves gyermeket ezzel kenjek. Átnéztük az összetételt, én főleg arra voltam kíváncsi, van-e benne valamilyen ránctalanító összetevő, mert akkor nagyon nem kenném rá. Végül abban maradtunk, hogy nincs különösebb akadálya. Legalább 3-4 alkalommal újra vettem. Most is van belőle itthon.
Azért manapság ennyi krémmániás tapasztalattal, amire itt szert tettem, már annyira nem találom jó ötletnek a parabéneket a végén.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 6.

szirimiri

2017. február 18.

Kizárólag éjszakára tudtam használtam, mert nagyon zsíros, és nekem kicsit öregasszony illata volt. Nehezen szívódott fel, smink alá semmiképp nem lehet jó. Hogy hegeket halványított-e?..... Nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Tápláni viszont táplált. Valószínűleg nem erre volt szüksége a bőrömnek, nem pontozom le.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 18.

Froggy

2017. január 27.

Durván jól táplál, nekem egy nagyon nagyon nehéz krém, csak éjszakára használható. DE. Reggel fantasztikusan finom puha az arcom és ha van rajta bármilyen heg, az egy-két nap használat után eltűnik. Nyáron volt, hogy égett arcbőrre használtam, reggelre nyoma sem volt. Most a hátamon lévő pattanások kiiktatására használom, kb fél év kellett, hogy minden kis heg eltűnjön róla hála a rendszeres radírozásnak és ennek a krémnek :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 27.

kova

2017. január 11.

Karácsonyra kaptam, nem biztos, hogy magamtól megvettem volna, eddig fel sem figyeltem rá. De milyen hiba volt:) Az egyik legjobb arckrémem lett. Minden este használom, reggelre pihe-puha bőrrel kelek, semmi zsírosság, tökéletesen beszívódik, pedig kicsit aggódtam, mert nagyon sűrű és zsíros krém. Az illata fenomenális, a férjem eddig azt hitte, hogy valami parfümmel fújom be magam esténként és nagyon tetszik neki és persze nekem is. Biztosan újraveszem, azt hiszem most megtaláltam az arckrémemet, főleg, hogy árban sincs elszállva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 11.

moniq0213

2016. október 27.

Nemrég kezdtem csak el használni, de eddig maximálisan elégedett vagyok vele. Egy leheletvékony rétegben viszem fel az arcomra, így nem érzem nehéznek és zsírosnak. Nagyon jól esik a bőrömnek, mikor rajtam van, szeretem, hogy szép puha leszek tőle. Az illata pedig fenomenális. Eddig irritációt sem okozott, de ha bármi változást észlelek, jövök update-elni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 27.

enikopoczik

2016. október 18.

Semmit sem ér, hogy őszinte legyek.. Hatalmas csalódás.. :( Nagyon zsíros marad a bőr utána :S

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 18.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Kókuszolajból előállított bőrpuhító (emollient) szer. Könnyen kenhető.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő vizes kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont érzékenyítő, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.