Zendium

Ár:   1299 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2015. szeptember 3.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Fog- és szájápolók

A Zendium® Juniors fogkrém a szájban is jelenlévő fehérjéket és enzimeket tartalmaz, extra erőt biztosít*, mely segít küzdeni a fogszuvasodás és ínyproblémák okozói ellen.

* A nyálban is jelen lévő védőanyagok által, a fehérjéket és enzimeket nem tartalmazó fogkrémekhez képest.
Nátrium-fluoridot (1450 ppm F), tojás- és tejfehérjéket tartalmaz.

summerrain

2019. október 27.

Tudom, nem én vagyok a megcélzott korcsoport, de naívan azt hittem, ez mentolmentes lesz. Nem az, bár viszonylag enyhe benne a mentolíz. A 6-7 éven felülieknek készült fogkrémekbe meg általában ugyannyi flouridot tesznek, mint a felnőtt a fogkrémekbe.
SLS mentes, így nem habzik, nem szárítja ki az ember száját, nem segíti elő az afták előfordulását, illetve szónikus fogkefével jól működik.
Egy kis idő után azt vettem észre fogmosásnál, hogy pár fogam fogtőnél érzékeny lett (van egy kis ínyvisszahúzódásom pár fognál), amikor a fogkefével odaértem. Fogkrémet váltottam, elmúlt.
Megint tettem egy próbát, újra előjött.
Arra gyanakszom, hogy ez a fogkrém enyhén savasnak tűnik, és ez lehet az ok. Ph mérő csíkkal teszteltem. Tudom, hogy ezek a csíkok nem mérnek pontosan, de a budapesti csapvízhez képest egyértelműen alacsonyabb volt a ph-ja. Más enyhén savas ph-jú fogkrémek is léteznek, elvileg érzékeny fogúaknak ezeket nem ajánlják. Az összetevők alapján úgy tűnik, hogy az összes Zendium fogkrém nagyon hasonló. Kár, mert amúgy maga a koncepció (egészséges szájflóra támogatása) nagyon szimpatikus volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 27.

Megint tettem egy próbát, újra előjött.

Hidratálók: Xylitol, Sorbitol, Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate

Sorbitol h 1 1

Enzim, mely a glükóz glükonsavvá való oxidációját katalizálja. A CosIng szerint stabilizátorként használják a kozmetikai szerekben. Paula Begoun kiváló bőrkondícionáló, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő és antibakteriális alkotóként tartja számon, ezért pattanásos bőrre kiváló hatással lehet.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A tejben található enzim, melyet a CosIng szerint stabilizátorként használnak a kozmetikai szerekben. Paula Begoun és a truthinaging kiváló összetevőnek tartja, ugyanis a legújabb kutatások szerint kiváló antibakteriális hatással rendelkezik. Megakadályozza a mikrobák elszaporodását a termékekben illetve segít elpusztítani a pattanásokat okozó baktériumokat, így a pattanásos bőrön nagy hatékonysággal alkalmazható.