Kövess minket Instagramon is! :)


Alfaparf Semi Di Lino Diamond Color Protection Kezelés Festett Hajra
Ár: | 3220 Ft | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | 6×20 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | fodrászkellékes, fodrász szakboltok, fodrászatok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: chococat, Módosítva: 2015. május 8.
Ár: | 3220 Ft | |
Kiszerelés: | 6×20 ml | |
Lelőhely: | fodrászkellékes, fodrász szakboltok, fodrászatok | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Alfaparf Semi di Lino Diamond Color Protection kezelés festett hajra
- Professzionális kezelés, amit a hajfestés után kell elvégezni
- Visszaállítja a normális pH értéket, blokkolja az oxidáció folyamatát, lezárja a hajszál pikkelyeit
- A tejsav rögzíti a kozmetikai hajszínt, az olívaolaj kivonat frissítő, nyugtató, stresszoldó hatást fejt ki a fejbőrön
- Eredmény: A szín tartósabb és ragyogóbb lesz
Kiszerelés: 6x20 ml
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Myristyl Alcohol
eo I al
2
4
,
Cetrimonium Chloride
ti I eu I ta
,
Glycerin
h
0
0
,
Ceteareth-20
eo I eu I al
2
3
,
Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil
eo
1
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Stearalkonium Chloride
ti I ta
,
Parfum / Fragrance
i
,
Lactic Acid
h I kh
,
Hydroxypropyl Guar
ti
,
Mentha Piperita (Peppermint) Oil
i
,
Imidazolidinyl Urea
ta
,
Phenoxyethanol
ta
,
Propylene Glycol
h
,
Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables
,
Phenyl Trimethicone
szil
,
Silicone Quaternium-15
,
Laureth-4
ti I eu
5
4
,
Limonene
i
,
Ethylparaben
ta I par
,
Methylparaben
ta I par
0
0
,
Dimethylpabamidopropyl Laurdimonium Tosylate
,
Linalool
i
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Citronellol
i
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract
,
Propylene Glycol Stearate
ti
,
Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract
a I i
,
Linum Usitatissimum Flower Extract
krémajánló

Nagyon szeretem. Mindig kb 3 festésig enged a hajam egy pici színt magából. Mióta festés után ezzel kezelem, nem engedi már a kiöblítésénél sem, és nem kell attól tartanom hogy a hajam megint összefogja a törölközőt szárításnál. Kár hogy a fodrászkellékesemnél már nem lehet kapni...


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed ExtractHidratálók: Glycerin, Lactic Acid, Propylene Glycol, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Alkoholok: Myristyl Alcohol, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Glyceryl Stearate, Myristyl Alcohol, Ceteareth-20, Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Laureth-4
Szilikonok: Phenyl Trimethicone
Tisztítószerek: Cetrimonium Chloride, Stearalkonium Chloride, Hydroxypropyl Guar, Laureth-4, Propylene Glycol Stearate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Limonene, Linalool, Citronellol, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract
Parabének: Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Tartósítószerek: Cetrimonium Chloride, Stearalkonium Chloride, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
A többi zsíralkoholhoz hasonlóan elsősorban bőrpuhító (emollient), másodsorban emulgeáló, sűrűség szabályozó, habosító.
Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emollient és emulgeáló szerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magas kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Részletesebb információ az összetevőről a TruthInAgingen.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ az INCIDecoderen.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Borsmenta olaj. A CosIng besorolása szerint a borsmenta olaj frissítő, tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő és illatanyag. Paula Begoun szerint bár a borsmentának antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti.
Kémiailag és funkcióban is a diazolidinyl ureához hasonló gombaellenes hatású tartósítószer, ami formaldehidet bocsát ki magából. További info itt.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Az olívaolajnak az úgynevezett el nem szappanosítható része, mely az olívaolajnak csak egy nagyon kis százaléka (1-nél kevesebb). Az olívaolajjal megegyező tulajdonságai vannak.
Szilikon féle, mely a dimethicone-nál szárazabb utóérzetet hagy maga után. A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló anyag. Habzásgátló tulajdonsága is van, vagyis megakadályozza, hogy a krém habozzon ha rázzák.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
Napraforgó magjának a kivonata. A napraforgó olajjal ellentétben nem igazán találni információt arról, hogy mi célt szolgál a kozmetikumokban. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló.
Len mag kivonat. Paula Begoun szerint a lenmagnak és a lenolajnak antioxidáns hatása is van és a magok omega-6 zsírsavnak is gazdag forrásai.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: 25-34
Nagyon szeretem. Mindig kb 3 festésig enged a hajam egy pici színt magából. Mióta festés után ezzel kezelem, nem engedi már a kiöblítésénél sem, és nem kell attól tartanom hogy a hajam megint összefogja a törölközőt szárításnál. Kár hogy a fodrászkellékesemnél már nem lehet kapni...