Alfaparf

Ár:   3200 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mara18, Módosítva: 2019. február 4.

Lelőhely:   fodrászkellékes, fodrász szakboltok, fodrászatok
Kategória:   Hajápolók

Tökéletes fésülhetőség a haj elnehezítése nélkül. Kiöblítést nem igénylő, hajban maradó hajsimító, bontó fluid.

Nagypaleva

2020. szeptember 11.

Teljesen mindegy honnan rendeltem :) Megvettem. Összességében nagyon szeretem az Alfaparf termékeit és ezidáig még nem nyúltam mellé. De most ezzel igen! Számomra szinte elviselhetetlen intenzív pacsuli illatot áraszt. Pedig eddig minden termékének illatát imádtam. Még 1 hét után is érzem (a párom menekül, ha magamra fújom és azt mondja nyanyaszagom van tőle és borzalmas), ha a hajam össze van fogva. Az a tipikus "öregasszony parfümszaga" - elnézést, de nem tudom hogyan jellemezzem. Ha ettől eltekintünk, akkor a hatása erős közepes. Mivel használtam már jobb nem kimosható fújós hajápolót, ezért ahhoz hasonlítom. Biztos nem újravásárlós termék. Maradok az előző beváltnál, ha nem találok annál jobbat vagy számomra érdekesebbet. Használat előtt egyébként alaposan fel kell rázni és véleményem szerint nem száraz hajon, hanem frissen mosott hajra, mint balzsam jó ráhelyezni. De kinek mi válik be.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 11.

albertinablogg

2019. március 13.

Notino-ról rendeltem meg, mert szerettem volna egy hajápolót, amit reggelente ráfújok a sörényemre és utána órákig finom illatot áraszt, mosott haj hatását kelti ezáltal (bár már a haj kinézetén látszik nem az). Tény, hogy nem zsírosít jobban, mint egyébként zsírosodik a hajam. A szórófeje kevésbé porlaszt, inkább nagyobb cseppekben juttatja a teljesen folyékony állagú ápolót a hajamra, ami utána vizes, de gyorsan szárad. Az illata fura egy kicsit, de egyébként az a tipikus szaloncucc feeling. Nem rossz, de sajnos nem tudom megítélni mennyire használ. Később még biztosan updatelek. Előre megadom neki a 4 csillagot, amitől ha jól szerepel sem kap többet, mert ez a kevéske anyag 3490.,-Ft és egyáltalán nem olcsó. Nagyon kíváncsi vagyoj a hatására.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 13.

Antioxidánsok: Carnosine, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract, Alanine
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Hidratálók: Propylene Glycol, Fructose, Glucose, Glycerin, Lactic Acid, Sucrose, Urea, Alanine, Glutamic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Alanine a I h

A CosIng besorolása szerint emollient. Egy 2006-os tanulmány szerint  ez az összetevő fokozza  a vér áramlását.