Annemarie Börlind

Ár:   3440 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Douglas, Müller   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vador, Módosítva: 2011. november 19.

Lelőhely:   Douglas, Müller
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Hidratáló nappali krém UV-szűrővel, mely diszkrét, természetes színárnyalatot és frissességet nyújt minden bőrtípus számára. Biotermelésből származó növényi kivonatokat tartalmaz. Hatékonyságát és bőrrel való összeférhetőségét dermatológiai tesztek szavatolják. Állati eredetű alapanyagot nem tartalmaz.

Porcelán, sárgabarack és barna árnyalatban.

doradora8998

2020. július 1.

Szuper érzékeny bőrömre kerestem színezett krémet a nyári időszakra és hosszas keresgélés után találtam rá, az Apricot/Peach árnyalatot vettem meg. Egy hónap aktív használat után már merem írni, hogy elégedett vagyok vele. A finom illata nem irritáló, pedig kezdetben tartottam tőle, mert az illatosított termékeket általában nem bírja a bőröm.
Ez a krém azt teszi, amire hivatott: kiegyenlíti a bőr felületét és hidratál. Ha 'no-make up make up' érzet nem komfortos, nem célod, ez a krém kevés lesz, de akinek egy finom fedésű, lágy krémre van szüksége a nyárra, telitalálat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 1.

laszti

2017. június 5.

Nekem túl gazdag ez a krém, ezért télen szoktam használni, igaz, akkor meg egy alapkrém fölé. Finom barackillata van. A színe nem fed erősen, így szükséges hozzá a korrektor, illetve szükség esetén a fixáláshoz púder.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 5.

lujzi

2015. február 9.

a porcelán árnyalatot vettem meg (netről). nagyon elégedett vagyok vele, könnyen kezelhető, nem ül meg a pórusokban, és szép bőrképet ad. ennek ellenére gyakorlatilag láthatatlan. szerintem nem is drága, mert igencsak kevés kell belőle egy alkalomra. arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy a vége felé miképpen fogok boldogulni a fémtubussal, de ez egyelőre a jövő zenéje. addig is max pont.

update: végül nem használtam el, nehéznek, fullasztónak bizonyult a bőrömön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 9.

update: végül nem használtam el, nehéznek, fullasztónak bizonyult a bőrömön.

bcs

2014. április 5.

A Müllerben csak két szín közül lehetett választani, így a világosabb (ám mégis rettenetesen sötét) barackra tettem a voksom. Elég pici kis tubus, sokallom érte az árát. Pláne ezt gondoltam, amikor felkentem, mert baromi természetellenes színe van, kb egy megbarnult répára hasonlítok vele. Persze ez egy kis idő után valahogy halványul és nem lesz olyan zavaró, de akkor sem tűnik természetesnek. A másik meg, hogy nagyon pici a fedése. Nyilván nem is arra való, de kb 0, amellett hogy színt ad az arcnak. Amiért mégis 4*-ot adok rá, hogy rájöttem, hogyan is tudom jól használni. Egy kis tégelyben összekeverem egy színtelen nappali hidratálóval, és így masszírozom be a bőrömbe. Így már jól hidratál (mert amúgy meg nem vettem észre, hogy hidratálna) és ami a legjobb, hogy nem is vagyok tőle narancssárga. :D Bár újravenni természetesen nem fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 5.

Trixi

Korcsoport: >54
2013. december 29.

Most vettem ezt a színezett hidratálót azzal a céllal, hogy téli szabadtéri programokon, amikor nem szeretnék talpig sminkben lenni, de mégsem a natúr valómban mutatkoznék, legyen egy krém, amely védi az arcom a hidegtől, picit elfedi a bőrhibákat, és ad valami színt is a hóka bőrömnek. Figyeltem az összetevőkre is, ezért ezt a krémet választottam. Alapjában jó választásnak bizonyult, a célnak megfelel, és kellemes érzés a bőrön. Egy bajom van csak vele, hogy bár a száraz orcákon tökéletes, a T-vonalamat nagyon zsírosítja, kis idő múlva zsírban tocsog és fénylik a homlokom, ezért vonok le egy pontot.
Dec. 29-én: többszöri használat után észrevettem, hogy pattanások jelentek meg az arcomon, amit neki tulajdonítok. Lehet, hogy kevesebb krémet kell felkennem, mert tömítette a pórusokat. Viszont már nem zsírosodik annyira a T-vonalam, hosszabb időre matt marad a bőröm. A pattanások miatt nem örülök.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2013. december 29.

gelus

2013. július 8.

Pár napja vettem magamnak a porcelán árnyalatot, mert szerettem volna kiváltani az alapozómat valami könnyebb, de színezett arcápolóval. Az első tapasztalatom az, hogy nagyon jól hidratál, tényleg bársonyos lesz tőle a bőröm és az enyhe színének köszönhetően elfedi a pici bőrhibáimat.
Úgy érzem szeretni fogjuk egymást hosszú távon is :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. július 8.

Úgy érzem szeretni fogjuk egymást hosszú távon is :)

kreat

2013. március 5.

A barack árnyalata van meg, nyáron jó volt, de most a világosabb árnyalatát fogom megvenni, mert nagyon hulla színem van.
Meg vagyok vele elégedve, az illatát imádom, a fedése enyhe, szép természetes színt ad az arcnak, nekem is fénylik egy idő után a bőrömön de engem ez nem zavar mert így van természetes hatása :-)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 5.

manócska

Korcsoport: >54
2012. december 15.

Számomra tökéletes ez a krém. Barna színben rendeltem, ami meglehetősen sötét, de az arcom teljesem beszívja, így felkenés után olyan mintha természetes barna lenne, de ez kb. 10 perc után teljesen a bőröm színéhez alakul. Tényleg bársonyos tőle a bőröm, nem fénylik, megfelelően matt marad egész nap. Egyenletes bőrfelszínt biztosít. A fedése közepes, de ez nem alapozó, így nem is vártam tőle, hogy tökéletes legyen, de a pattanások nem látszanak át rajta. Annyit viszont tud, mint a clinique színezett hidratálója, (előtte ezt használtam) viszont jelentősen olcsóbb. Mivel amit ígér azt maradéktalanul teljesíti, az ára is megfelelő, és kevés kell belőle, ezért nálam 5*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. december 15.

mano

2012. július 27.

Nekem a legvilágosabb, porcelaine árnyalat van meg, olyan színezett hidratálót kerestem, amivel nyáron kiválthatom az alapozóm és ami a legfontosabb: nincsen benne szilikon, mert az én bőröm nem bírja. Persze a piacon kapható szinte összes BB krémben van, szóval nem volt egyszerű ilyet találni. Sok fedése nincsen, éppen hogy csak mondhatni, de szépen mattítja a bőrt és sminkelni is jó rá. Nyáron magában használom korrektorral, de azt amúgy is minden színezett hidratáló/BB krém mellé használnom kell a kényes részeken.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 27.

Alice83

2012. június 28.

Na ez is azon színezett terméket sorát hosszabbítja, melyet a bőröm hókasága miatt nem tudok megvenni:S..tetszene de minek ha a színe elüt a nyakamtól vagy a vállamtól..ilyenkor elkeserít, mivel natúr cucc, elvileg nem káros, hidratál és akár egy alapozót is kiválthat vele az ember lánya..és hát árban még megfizethetőnek mondható..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Sorbitol, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Pálmaolaj, glicerin és citromsav észtere, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.