Avon

Ár:   4699 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Maddie, az összetevőket feltöltötte: Kata791, Módosítva: 2014. április 11.

Lelőhely:   tanácsadónők, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Az Anew Intézetnél folytatott több éves laboratóriumi kutatásnak köszönhetően az Infinite Lift termékek segítenek megerősíteni a bőr támogató mátrixát, hogy a bőr feszesebb külsejű legyen. A szérum segít azonnal simábbá és feszesebbé tenni a bőröd külsejét.

A masszírozó görgő segíti a gyors felszívódást.

Kiszerelés: 30 ml

Barbe

2019. március 25.

Én is régóta használom a terméket, az tetszik benne hogy nem kell belenyúlni, elég lett volna egy kézkrémes tubushoz hasonló csomagolás, sima kinyomós, abba nem kell nyúlkálni azt nem szeretem!
A hatásával teljesen meg vagyok elégedve! Azt tudja amit ígér, de talán inkább 40fölötti korosztálynak indokolt a használata!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 25.

2014. március 25.

Már ezerszer megfogadtam, hogy semmiféle Avon krémet nem kenek az arcomra, mert eddig egy termék kivételével (amit meg is szüntettek...) mindig csalódtam. De hülye voltam, rendeltem egy ilyet. Nem is tudom mivel kezdjem, talán a csomagolással. Ez a görgős megoldás rettentően nem praktikus. A görgő totálisan felesleges, nem segíti a felszívódást, amúgy is egy elég gyorsan beszívódó szérum ez, teljesen felesleges egy kis fémhengert húzogatni felette. Amúgy pici is az a görgő ahhoz, hogy bármi hatása legyen az arcon, jó sokáig tartana azzal bedolgozni a bőrbe a teljes arcon. Valamint nagyon nem higiénikus, mert a szérum maradványok ott maradnak a görgőn, hacsak valaki nem veszi a fáradtságot, hogy minden használat után alaposan körbetörölgesse a görgőt, esetleg még alkoholos vattával le is fertőtlenítse, hogy a rákerült baktériumok ne kezdjenek el szaporodni rajta. A görgős dolog szerintem nagy idiótaság, ennél a terméknél mindenképpen. Maga a szérum egy zselés állagú, homályosan áttetsző cucc. Az azonnali hatást amit ígér én nem tapasztaltam, se nem simább, se nem feszesebb nem lett a bőröm, a hosszú távút pedig garantáltan nem fogom megtapasztalni, mert többet magamra nem kenem, az biztos. Ugyanis irritál, de nagyon, és nem csak az arcomat, de még a nyakamat is, amit eddig még soha semmi nem irritált. Szóval akciósan 3200-ért lehet venni 30 ml hasznavehetetlen szérumot, egy abszolút nem praktikus csomagolásban. Azt javaslom, hogy ha valaki feszesíteni szeretne ennyi pénzért, akkor vegye meg inkább a Dr. Scheller argánolajos szérumát. Én is azt használom tovább, ez a cucc pedig megy vissza az Avonnak sok szeretettel. (Egyébként Avonozok én is, szóval nem a márkával van bajom, mert pl. sminkek közül sok dolgom van tőlük, de a bőrápolási vonal az valahogy nem az erősségük.)
Feltöltöm az INCI-t, mert szerintem elég sokatmondó, ha korábban fent lett volna akkor tuti nem veszem meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 25.

Antioxidánsok: Dilauryl Thiodipropionate, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Yeast Extract
Hidratálók: Glycerin, Urea, Algae Extract, Hydrolyzed Wheat Gluten, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Caprylyl Glycol
Peptidek: Myristoyl Tetrapeptide-4

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

PVP 0 0

A PVP a polyvinylpyrrolidone rövidítése. Az 1950-es években ez volt az első szintetikus polimer, amelyet hajrögzítőként használtak a rovar eredetű sellak helyett, és a mai napig is a hajformázó termékek egyik elsődleges összetevője, amely a haj helyén tartásában segédkezik. Az összetevő és szép, vékony, egyenletes filmréteget képes képezni a bőrön és a hajon. Ha csekély mennyiségben van jelen a bőrápoló termékekben, észrevehetetlen vízmegkötő filmréteget képez a bőrön, amely segít a bőrnek feszesebb megjelenést kölcsönözni.

Phytol eo I i

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Más néven Sulisobenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A sulisobenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevővel kapcsolatban készült egy tanulmány, mely kimztatta, hogy a Benzophenone-4 allergizáló hatással van a bőrre.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Hidrolizált okra kivonat. Az okra trópusi, szubtrópusi növény. A kivonatban lévő fehérjéket részlegesen hidrolizálják (darabokra tördelik). Az így keletkezett kissebb molekuláknak sok előnyös tulajdonságot tulajdonítanak. Erős ránctalanítónak, izomlazítónak tartják. Antioxidáns tulajdonságait is kimutatták.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Élesztő kivonat, amit hidratáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban.

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.

Az édeskömény gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a bőrkomfortérzetét növelő, bőrkondicionáló, tonizáló és bőrpuhító hatású összetevő. Hidratáló, nyugtató hatással van a száraz, irritált bőrre.

A szentjánoskenyérfa gumi, melyet a kozmetikumokban elsősorban sűrítő, gélesítő, stabilizáló hatása miatt használnak.

Lucerna kivonat. A CosIng szetint tonikumnak használják a kozmetikumokban, A CosmeticsCop szerint még antioxidáns tulajdonságai is lehetnek.