Bioderma

Ár:   5500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gaz1ra, Módosítva: 2021. július 6.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Az UVA / UVB szűrőkkel ellátott krém Cellular Bioprotection™1 szabadalma révén valódi belső biológiai védelmet nyújt, megőrzi és stimulálja a bőr természetes védekezőképességét.

Három aktív összetevőjének (C-vitamin, E-vitamin, Ázsiai gázló), valamint széles körű fényvédő szűrőinek köszönhetően magas fokú védelmet nyújt a nap káros sugarai ellen, stimulálja a kollagéntermelést, valamint minimalizálja a hiperpigmentáció kockázatát.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

nreka

2022. május 3.

Update: Hát, kidobtam… elkezdett őrületesen kukacosodni, akkor is ha nem raktam alá semmit. Nem veszem újra az biztos.

Imádom ezt a naptejet. Az első olyan arcra való naptejem ami után nem úgy nézek ki mintha egy zsíros bödönt borítottak volna a fejemre. Teljesen nyomtalanul beszívódik és szép matt bőrképet hagy maga után. Én egy géles hidratálóval használom együtt és utána nem sminkelek. Biztosan be fogom még szerezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 3.

Zsuzsi70

2022. február 4.

Hasznalhatatlan, lepereg az arcomról, de legalább jó drága és még büdös is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 4.

Hasznalhatatlan, lepereg az arcomról, de legalább jó drága és még büdös is.

Kosza41

2021. november 2.

Nem olvastam vásárlás előtt az itteni megjegyzéseket, akkor biztos nem vettem volna meg, így viszont elégedetten használtam az egész szezonban. Hogy mennyire mentett meg a barna foltoktól, azt nem tudom, nehéz ezt tesztelni, de az állagát szerettem - bár tényleg kicsit folyós - kukacosodást, lepergést még véletlenül se tapasztaltam.
Amit imádtam benne, hogy tényleg nem csíp még a szemkörnyéknél sem, ennek eredményeképp az összes gyerekem is ezt követelte az arcára, mert az összes gyerekeknek kifejlesztett olcsóbb kence bizony az érzékeny bőrt kikezdte. Rásminkelni is lehetett, szaga se bosszantott... az ára volt húzós egyedül.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 2.

Amea

2021. szeptember 28.

Tesztelésre kaptam. Eddig el voltam kényeztetve a koreai fényvédőkkel, és nem is tudom, hogy mennyire fair, ha ebben a ligában kell versenyeznie ennek a krémnek. Mindenesetre ugyanabból a pénztárcából fizetném, bármelyiket is veszem, szóval mégiscsak jogos az összehasonlítás.
A fényvédelemre nem tudok panaszkodni, nem pirultam ki mellette és nem jöttek elő a szeplők meg a foltok sem. Igaz, idén nyáron nem volt extrém napsütésnek kitéve a fejem. Jó hír, hogy nem okozott semmifajta allergiás reakciót és a pattanásokat se szaporította. Nem vakolt fehérre és rajtam nem is fénylett. Hát eddig a jó rész.
Az illata nem a barátom, bár nem is zavart annyira. A gél krém állagot viszont elképzelni nem tudom, milyen megfontolásból írta rá a marketinges csapat, ez egy kimondottan folyós kence. Amíg meg nem szárad, enyhe zsíros-ragacsos lotion érzetű, száradás után a bőrömön inkább tapadós-púderessé válik. Csak vékonyan, gyorsan kenve működik, felmasszírozgatni nem érdemes, mert azzal a mozdulattal le is dörzsöli az ember.
A termék fő baja, hogy kukacosodik, pereg és morzsolódik, és általánosságban iszonyú kényelmetlen viselet. Ráadásul nyilván ahol lepereg, ott azután nem várok fényvédelmet sem.
A leheletnyi rárakott púderen kívül rajtam semmivel sem működött együtt. Semmivel. Próbáltam szérumot, hidratálót alá, bb krémet fölé, de minden kísérletem hamvába holt.
A Bioderma tud micellás vizet meg jó kis bőrbarát tusfürdőt gyártani, de a fényvédőm az marad koreai.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 28.

Rosti

2021. szeptember 28.

Ez a fényvédő maga a borzalom. Közel 10 évig használtam az elődjeit: a Bioderma Anti-age illetve Bioderma Spot-ot felváltva. Mindkettőt nagyon szerettem, eszem ágában sem volt leváltani őket. Miután megszűntek és elfogytak a betárazott készleteim, kértem mintákat patikából, majd 1-2 hét tesztelés után úgy ítéltem meg, hogy egész jó ezért -egy nagyobb leárazást követően- vettem egyből 3 tubussal. Hát nem kellett volna :-/
Az itt leírt fehér és sárgás szétválást én is tapasztaltam, ami még ennél is borzasztóbb, hogy akármilyen szérumot, hidratálót kenek alá, mindentől lepereg, kukacosodik. Bringázás, motorozás, strandolás alatt naponta többször újrakenem (vagyis inkább kenném) az arcomat, de ez a fényvédő erre teljesen alkalmatlan. Olyan szinten kukacosodik, hogy vállalhatatlan lesz a fejem tőle. Szépíthetem, de minek...egy nagy sz@r

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 28.

zimmbo

2021. szeptember 27.

Ud: Sikerült kitapasztalnom, hogy tudnám úgy felvinni, hogy ne peregjen le az egész a képemről: Szükséges mennyiséget kinyom, arcra gyorsan egyenletesen eloszlat, és ezután nem kenni, nem nyúzni, csak bepaskolni a bőrbe. Na így fennmarad. Ha ez sikerül, akkor egy kis várakozás után már sminkelni is tudok rá nyugodtan.

Pocsék. Kukacosodik, csomósodik, és ma reggel azt vettem észre, hogy szétvált olajos átlátszó, és sárgás krémszerű komponensekre, és hiába ráztam, nem keveredett el, és kb. egy hete bontottam. Nem hiszem el, hogy senki nem szólt még Biodermáéknak, hogy ezt a förmedvényt azonnal vonják be. Dühös vagyok, mert nem volt olcsó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

BlankaGroom

2021. szeptember 27.

Én is tesztelésre kaptam a terméket, pont nyaralás előtt pár nappal hozta a postás. Az állaga kissé furcsa, híg, ettől függetlenül a tengerparton kitűnően szolgált, nem égtem le. Aztán viszont próbáltam beilleszteni a napi rutinomba ami nem járt sikerrel, mert nagyon kukacosodik :/ szóval nyaralásra szuper, vagy ha más terméket nem használ az ember, de a mindennapokban sajnos számomra használhatatlan.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

Inumyra

2021. szeptember 17.

Ha nem nyertem volna tesztelésre, akkor biztos nem választanám. Nagy reményeket fűztem hozzá, a márka miatt. Tetszett a csomagolásán, hogy "coral safe". Kár, hogy szinte ez az egyetlen dolog, amit értékelni tudok a fényvédővel kapcsolatban. Furcsa szaga van, ami nagyon zavaró. Érzékeny a bőröm így leginkább illatmentes termékeket használok, bár a koreai fényvédőmben van illatanyag, az nem bánt és kellemesebb is sokkal a bőrömön, mint a Bioderma. A szétválást én is tapasztaltam, már azt gondoltam, megromlott a nagy nyári melegben a krém, de látom, hogy másoknál is ez volt a gond.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 17.

dynah13

2021. szeptember 16.

Tesztelésre kaptam a terméket, és nagyon kíváncsi voltam, mert eddig egyféle fényvédőt használtam (kozmetikusomtól vásároltam), és magamtól nem vettem volna másfajtát, de így lehetőségem volt kipróbálni.
A szaga számomra sajnos elviselhetetlen, ez a fő indok, ami miatt nem venném meg, sajnálom, mert egyébként a hatása rendben volt.
Mikor először kipróbáltam, nekem is kettévált a 2 komponense (sárgás és fehéres részre), azt gyorsan le is mostam a kezemről, majd úgy próbáltam, hogy előtte felráztam, még így is furi az állaga, de már jobb volt, fel tudtam kenni, eloszlatni.
Szembe kerülve csíp, de ez normális (elfelejtettem hajmosás előtt lemosni az arcom, és belefolyt a szemembe).
Nekem nem kukacosodott a bőrömön, de kialakult és jól bevált rutinom van, mindig használok hidratálót a fényvédő alá. Sminkelni is tudtam rá, nem volt probléma.
Mindent összevetve egy közepesre értékelem, mert nem rossz, de vannak vele problémák (állaga), és a szagát nem tudom megszokni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 16.

Picipötty

2021. szeptember 4.

(!) Augusztus elején kaptam tesztelésre én s a krémet, a céges nyaraláson be is vetettem rögtön kolléganőmmel, aki otthon hagyta fényvédőjét és megszántam a közös strandolások/ túrázás alkalmával, így egyszerre 2 véleményt is tudok írni akár :D . Nekem kissé kellemetlen az illata és megfelelő tárolás ellenére is azt láttam már a kibontásnál, hogy 2 komponensre vált szét a termék (sárga és a világos alapkrémre). Ez a felvitelnél nem okozott gondot, egyenletesen el tudtam dolgozni a kellő mennyiséget. Nyáron alapvetően (már) problémamentes a bőröm, köszönhetően a végre kiforrott bőrápolási rutinomnak, így jobbára smink nélkül volt rajtam. Púderesre szárad , utána egy BB krém nem dobja le a réteget, szépen összeolvad. Korább pattanáshegeimet úgy érzem megóvta, új gyulladásokat nem generált, nem égett le az arcom több óra sütkérezés után sem. Kolléganő egy jó 10-essel fiatalabb nálam, ő sem számolt be panaszokról, ráadásul ő hajlamos a leégésre.
Alapvetően nem rossz krém, nekem egyedül az ára és az illata zavaró, illetve az elején az a fura komponens-szétválás, de azt több véleménynél felbukkan, mint aggály. El tudok lenni nélküle, nem egy csodaszer. A koreai fényvédőm valahogy kényelmesebb viseletet biztosít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 4.

Antioxidánsok: Ascorbyl Glucoside, Tocopherol, Asiaticoside
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Caprylyl Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Propylene Glycol, Fructooligosaccharides
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside, Tocopherol

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Squalane eo 1 0

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.