Kövess minket Instagramon is! :)


Biodroga Repair & Cell Protection Szemápoló Fénykárosodott Bőrre
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Szemkrémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | kozmetika | Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
A krémet feltöltötte: december32, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. május 7.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | kozmetika | |
Kategória: | Szemkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
TERMÉKLEÍRÁS
Kisimítja a finom vonalakat és az apró ráncokat a szem körül, melyek a bőrszárazság és a túlzott igénybevétel miatt alakultak ki. Megnöveli a sejtek vízfelvevő-képességét. Az allantoin csökkenti az irritációt és a vörösességet, a bisabolol nyugtatja a bőrt és megelőzi a gyulladásos folyamatokat, a jojoba olaj pedig védi a szem környékét szélsőséges időjárás esetén, és nagy hőmérséklet-különbségeknél.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Hydrogenated Vegetable Oil
eo
3
0
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Bifida Ferment Lysate
,
Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone
,
Cyclomethicone
eo I h I szil
0
0
,
Glyceryl Polymethacrylate
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
a I eo
,
Rhododendron Ferrugineum Leaf Cell Culture Extract
,
Phospholipids
h
,
Ectoin
a I h I gy
,
Allantoin
gy
0
0
,
Palmitoyl Oligopeptide
pep
,
Bisabolol
gy
,
Isomalt
h
,
Phenoxyethanol
ta
,
Sodium Chloride
,
Beeswax Acid
ti I eu
,
Parfum/Fragrance
i
,
Aluminum/ Magnesium Hydroxide Stearate
,
Propylene Glycol
h
,
Arachis Hypogaea (Peanut) Oil
eo
2
0
,
Sodium Benzoate
ta
,
Lactic Acid
h I kh
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
,
Beta Carotene
sz
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, EctoinGyulladáscsökkentők: Ectoin, Allantoin, Bisabolol
Hidratálók: Glycerin, Cyclomethicone, Phospholipids, Ectoin, Isomalt, Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Peptidek: Palmitoyl Oligopeptide
Emolliensek: Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Hydrogenated Vegetable Oil, Cyclomethicone, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil
Emulgeálószerek: Beeswax Acid
Szilikonok: Cyclomethicone
Tisztítószerek: Beeswax Acid
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, Beta Carotene
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
1,2-Bután-diol, oktánsavval és dekánsavval alkotott diésztere. A Cosing szerint emollent és bőrkondícionáló. Kémiai szerkezete alapján ez is részleges filmképző, hidratáló hatású anyag.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Hidrogenizált (a növényi olajhoz kémiai reakció révén hozzáadnak extra hidrogént, ami révén a korábban folyékony olaj szoba hőmérsékleten is szilárd lesz) növényi olaj. Kozmetikai összetevőként bőrpuhító (emollient) anyagként funkcionál.
Az étkezésben és a kozmetikumokban is fontos, hogy teljesen hidrogenizált növényi olajat használjunk, ami nem tartalmaz transz-zsírsavakat (trans fatty acid - TFA). A részben hidrogenizált olajak TFA-t tartalmaznak (pl. régen a margarin), aminek a fogyasztása jelentősen növeli számos súlyos betegség (inzulin rezisztenica, elhízás, szív- és érrendszeri betegségek) kockázatát, a bőrre kenve pedig oxidatív stresszt okoz. (forrás, forrás)
A bélrendszerben is megtalálható, probiotikus baktérium fermentálásával nyert összetevő, amely állítólag segíti a bőr természetes microflórájának fenntartását. Ez az Estee Lauder szabadalom a bifida ferment lysatet mint DNS javító anyagot említi. E 2010 augusztusában megjelent cikk szerint pedig a bifida ferment lysate hatékony összetevő az érzékeny, reaktív bőr kezelésére, mely segít a bőr természetes védőrétegének regenerálásában és ellenállóbbá tételében.
Az egyik leggyakrabban használt szilikon. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone un. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Gyorsan elpárolog. Bőrápoló és hajápoló termékekben egyaránt használt. Részletesebb információ itt.
Sűrűség (viszkozitás) szabályozó anyag. A bőrön alkalmazva sima érzetet nyújt, a krémek állagát javítja. Részletes info: http://truthinaging.com/ingredients/glyceryl-polymethacrylate/
Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emollient olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.
Az Ectoin egy viszonylag sok kutatással alátámasztott, sokoldalú molekula. Ún. extremolyte, vagyis olyan molekula, ami az extrém körülmények között (szuper magas hőmérséklet, UV kitettség, sós víz, sivatag stb.) élő mikroorganizmusokat védi a környezeti hatásoktól. A bőrre kenve is szuper védő funkciója van: véd a környezeti ártalmaktól, mint a szennyeződések, UVA okozta öregedési folyamatok, kék és látható fény. Ezen kívül jelentős a hidratáló és védőréteg erősítő hatása is, valamint nyugtató és gyulladáscsökkentő szerepe is van. Néhány kisebb tanulmány szerint anti-aging hatása is van. Részletesebb infó az INCIDecoderen.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Egy viszonylag új peptidféle, mely a Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A palmitoyl oligopeptide működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a palmitoyl oligopeptide talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.
Kamillából kivonható vagy mesterségesen előállítható anyag. Kiváló gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Földimogyoró olaj, melyet a kozmetikumokban bőrpuhító, azaz emollient anyagként használnak.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
A répában nagy mennyiségben található béta karotin, melyet a szervezet A vitaminná alakít. Paula Begoun szerint a béta karotin jó antioxidáns, és talán még a nap által okozott károkat is csökkenti, nagy mennyiségben viszont oxidativ károkat (szabad gyökök keletkezése) okozhat a bőrben. A CosIng a beta karotint narancssárga kozmetikai színanyagnak sorolja be.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.