Biotherm

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2015. április 8.

Lelőhely:   parfümériák

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Timitami

2017. február 23.

Régebben használtam, amikor még úgy gondoltam, egy drága krém biztosan csodát tesz. Még akkoriban vettem, amikor ez a márka újdoságnak számított Magyarországon. Nos valóban jól haidratált és kellemes volt az illata, de ezt a hatást más, olcsóbb hidratálók is megteszik. Jó krém, de nagyon drága, pedig nem is ez a legdrágább márka. Nekem nagyon tetszik a kiszrelése, a külleme, valóban guszta a tégelye, valahogy tisztaság, ápoltság és finomság benyomását kelti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 23.

sydneyke001

2013. március 12.

Ajándékba kaptam.
Életem arckrémje volt.
Sajnos ennyit én nem adnék ki arckrémért, úgyhogy 3 hónapig tartott csak a kapcsolatunk.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 12.

Ajándékba kaptam.
Életem arckrémje volt.

timilla

2013. március 7.

Nagyon jól hidratáló krém, hamar beszívódik és matt, rugalmas bőrt eredményez. Az illatát is nagyon szeretem, de fájdalmasan hiányzik belőle a fényvédő, ezért már egy ideje nem veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 7.

moncsi29

2013. január 25.

Régen nagyon szerettem,több tégelyt elhasználtam belőle.
Kellemesen hidratál,de nekem csak nyáron volt jó,mert télen nem volt elég,húzódott tőle a bőröm.
Mostanában nem vettem újra,mert nincs benne fényvédő.
Emiatt kap csak négyest.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 25.

Régen nagyon szerettem,több tégelyt elhasználtam belőle.
Mostanában nem vettem újra,mert nincs benne fényvédő.
Emiatt kap csak négyest.

brigoka84

2012. november 5.

Szerintem jó kis krém, könnyű gél állagú. Én is Müllerben vettem kis kiszerelésben, megérte az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 5.

Adriemil

2012. április 28.

én már a negyedig dobozzal használom, nekem ez vált be a legjobban, a kombinált bőrre valót használom, azóta csak szökőévente van pattanásom, az arcom szép hidratált lesz egész nap. egy picit nehezen szívódik be, úgyhogy smink előtt jó 10 perccel bekenem de utána már minden ok. Én imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 28.

fashionista

2012. február 22.

Nagyon könnyű, frissítő, szinte géles állagú krém. A sok alkohol miatt szárít, de mivel nekem pont ez kellett, így jó volt, viszont nem egy kiemelkedő teljesítményű krém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 22.

szoszika

2011. október 24.

Sajnos hatalmas csalódás! Második alkalommal ahogy felkentem, olyan szinten égette az arcomat, hogy rohantam a fürdőszobába azonnal lemosni, és a megszokott krémemmel gyorsan megnyugtattam. Több nap kihagyással és többször is megpróbáltam használni, de teljes kudarc, ugyanaz az eredmény. A teljes dobozt ki kellene dobni! :( Sajnálom, nagyon vártam, és hát nem olcsó kategória!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. október 24.

Morci

2011. augusztus 3.

Nagyon jó kis krém nyárra, bár fényvédő nincs benne. Könnyű, vizes, zselés állagú, gyorsan felszívódik. Egyetlen hátránya az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. augusztus 3.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Alanine
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Fructose, Glucose, Biosaccharide Gum-1, Urea, Alanine
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Tocopherol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

A citrullin egy ún. alfa-aminosav. A kozmetikában bőrkondícionálóként használják. Valószínűleg hidratálószer, és néhányan tudni vélik, hogy az erekre is jó hatással van. A TruthInAging szerint azonban az utóbbi tények még némi klinikai alátámasztásra szorulnak.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

A réz-glükonát a glükuronsav rézsó formája, amely a hialuronsav építőköve. Az összetevő segíti a víz és más anyagok bőrön belüli szállítását, illetve valószínűleg elősegíti még a sejtregenerációt és a sebgyógyulást is.

Alanine a I h