Kövess minket Instagramon is! :)


Chica Y Chico Tre-Hy 8.0
Ár: | $22 | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 30 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2015. október 30.
Ár: | $22 | |
Kiszerelés: | 30 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Mélyhidratáló krém 8% trehalózzal
Regenerálja a sérült sejteket, nyugtatja a kiszáradt érzékeny, kipirosodott bőrt.
Trehalóz, hialuronsav és a keramid tartalma 3 rétegben hidrarál, amely a bőr gyors javulását eredményezi.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Trehalose
h
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Dipropylene Glycol
i
,
Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil
eo
,
Cyclohexasiloxane
eo I szil
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Cetyl Ethylhexanoate
eo
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Cetearyl Olivate
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Sorbitan Olivate
eu
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Myristyl Alcohol
eo I al
2
4
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Bee Venom
,
Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract
,
Sophora Angustifolia Root Extract
,
Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract
,
Eucalyptus Globulus Leaf Extract
i
,
Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract
,
Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract
,
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
a I h I gy
,
Sodium Ascorbyl Phosphate
a I v
,
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Human Oligopeptide-1
pep
,
Lecithin
eo I eu
,
Tamarindus Indica Seed Polysaccharide
,
Beta-Glucan
a I gy
,
Bambusa Vulgaris Water
,
Nelumbo Nucifera Flower Water
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Water
gy
,
Arginine
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Ethylhexylglycerin
,
Decylene Glycol
,
Hexylene Glycol
ti I eu
1
1
,
Totarol
a
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Saussurea Involucrata Extract
,
Selaginella Lepidophylla Extract
eo
,
Rubus Chamaemorus (Cloudberry) Fruit Extract
,
Octyldodecanol
eo I i I al
,
Hydrogenated Lecithin
eu
,
Ceramide 3
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
i
,
Ocimum Basilicum (Sweet Basil) Oil
,
Salvia Sclarea (Clary Sage) Oil
,
Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil
,
Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil
,
Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil
,
Citrus Aurantifolia Dulcis (Orange) Peel Oil
,
Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Ez lett a téli krémem, nagyon jól hidratál, és tényleg javít a bőr állapotán, regeneráló hatását érezni lehet azonnal, és egy hét után már látni is.
Egyedül az ára borsos, de ki lehet fogni akciót. Én blackfriday keretében vettem a wishtrenden 12 dolcsiért, mindjárt két darabot, hogy a telet kihúzzam.
Szerintem ez a krém max száraz bőrre nem sok tavasztól nyárig, de a hidegebb időszakra még zsíros bőrre is ajánlom. Kedvenc lett, de nekem az egész chica y chico család nagyon bejött. A tre-hy krémet reggel és este is kenem, nem az a gyorsan beszívódó típus, de pár perc alatt beissza a bőr, és utána pihepuha lesz, sminkelni is lehet rá.



Ez lett a téli krémem, nagyon jól hidratál, és tényleg javít a bőr állapotán, regeneráló hatását érezni lehet azonnal, és egy hét után már látni is.
Egyedül az ára borsos, de ki lehet fogni akciót. Én blackfriday keretében vettem a wishtrenden 12 dolcsiért, mindjárt két darabot, hogy a telet kihúzzam.
Szerintem ez a krém max száraz bőrre nem sok tavasztól nyárig, de a hidegebb időszakra még zsíros bőrre is ajánlom. Kedvenc lett, de nekem az egész chica y chico család nagyon bejött. A tre-hy krémet reggel és este is kenem, nem az a gyorsan beszívódó típus, de pár perc alatt beissza a bőr, és utána pihepuha lesz, sminkelni is lehet rá.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Beta-Glucan, TotarolGyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Beta-Glucan, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Water
Hidratálók: Glycerin, Trehalose, Butylene Glycol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Peptidek: Human Oligopeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Panthenol
Alkoholok: Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Octyldodecanol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil, Cyclohexasiloxane, Cetyl Ethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Lecithin, Panthenol, Selaginella Lepidophylla Extract, Octyldodecanol, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Stearyl Alcohol, Lecithin, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Octyldodecanol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője.
Makadámdió olaj, melyet a kozmetikumokban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. Elsősorban a száraz bőrre ajánlott természetes növényi olaj.
Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emollient) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Bőrpuhító (emollient) anyag, ami puha és sima érzetet hagy maga után a bőrön. A krémet könnyen kenhetővé teszi. További info itt.
Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Olíva olajból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
A többi zsíralkoholhoz hasonlóan elsősorban bőrpuhító (emollient), másodsorban emulgeáló, sűrűség szabályozó, habosító.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Méhméreg, melyet a háziméhekből nyernek. A méhméreg fő alkotóeleme egy 26 aminosavból álló peptid, a melittin, mely bizonyítottan antibakteriális és antimikrobiális hatással rendelkezik. (A meltin aránya a méhméregben elérheti akár az 52%-ot is). Ezen kívül tartalmaz olyan anyagokat, amelyek gyulladást okoznak (pl. apamin, PLA2), ugyanakkor olyan anyagokat is, amelyek gyulladásgátló hatással bírnak (pl. adolapin). A kutatások szerint bőrön alkalmazva a méreg előnyös (gyulladásgátló) tulajdonságai érvényesülnek. Egy friss, 2014-es kutatás szerint a méhméreg bőrön alkalmazva hatékony fájdalomcsillapító, illetve képes enyhíteni az izmok feszülését, csökkentve ezzel a ráncok megjelenését.
A bambusz kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.
Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek) és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élénkítő hatása miatt.
Egy viszonylag új, vízben oldódó, stabil formája a C-vitaminnak (Ascorbic Acid), melynek a többi C-vitaminféléhez hasonlóan antioxidáns hatása van. Még viszonylag kevés, de ígéretes kutatás utal arra is, hogy 1%-nál nagyobb koncentrációban hatásos hatóanyag lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen, és 5%-nál nagyobb koncentrációban pedig csökkenti a pattanások okozta gyulladásos reakciót, főleg ha 0,5% retinollal kombinálják. Hatékony antioxidáns, segíti a bőr kollagéntermelését, bár kevésbbé, mint a sima C-vitamin. A thebeatybrains szerint pH 7 értéken stabil.
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Szintetikusan előállított peptidféle, mely arra hivatott, hogy leutánozza az EGF-et (=Epidermal Growth Factor), vagyis az Epidermális Növekedési faktort. A növekedési faktor egy olyan természetben előforuló fehérje, mely serketi a sejtek osztódását és szaporodását. E szerint a forrás szerint az EGF a kozmetikumokban gyorsítsa a sebgyógyulást, és csökkenti a hegesedést.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Az élesztőből is kivonható cukor féle, aminek némi antioxidáns tulajdonsága és erős gyulladáscsökkentő hatása is van. (forrás)
Aloe vera növényből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Glikol féle, ami a klasszikus tartósítószerek hatását segíti (ún. tartósító booster), illetve a különlegessége, hogy hatékony a gyulladt pattanásokat okozó P.acnes baktériumok ellen és csökkenti a faggyú termelést.
Vízmegkötő tulajdonsága is van, de leginkább segédanyagként használatos rendkívül kis mennyiségben, hogy a krém hidegben ne fagyjon meg, melegben pedig ne olvadjon meg.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
A bőr természetes védőrétegének (skin barrier) nagy részét alkotó lipid (zsír) féle. A keramidok kulcs fontosságú szerepet játszanak a sejtszabályozásban és a bőr vízmegtartó képességéhez is nélkülözhetetlenek. A bőrre kent keramidok segítenek a bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, így különösen a száraz és irritált bőr számára hasznos anyagok. További információ itt.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.
A közönséges levendulából nyert olaj, melynek fő komponensei a linalyl acetate (51%) és linalool (35%). A levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes illetve sebgyógyító hatása is, illetve úgy tűnik, hogy a pattanásokat okozó P.Acnes baktériumot is képes elpusztítani (forrás). Egy 2004-es tanulmány szerint több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló valamint a 0,25%-os koncentráció felett nagy valószínűséggel sejtmérgező hatású.
További info az összetevőről a KM-blogon >>
Muskotályzsálya olaj. Illóolaj. A Dermaxime oldala szerint elősegíti a faggyútermelés egyensúlyban tartását és van némi baktériumellenes hatása is. Tonizáló és gyengéd sejtmegújító hatása is van.
Geránium (gólyaorr) virágjának az olaja. A Dermaxime honlapja szerint a geránium olaj élénkíti a vérkeringést, erősíti a bőrt, szabályozza a faggyútermelést. Paula Begoun szerint bár a geránium olajnak antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti.
A bergamot terméséből kivont illóolaj, melyet maszkoló, illatanyagként használnak a kozmetikai szerekben. A bergamot héjából, leveléből kivont illóolajjal ellentétben, ebben az illóolajban nincs fényérzékenységet fokozó összetevő, így valamivel biztonságosabb a használata, mint más bergamotolajaké, de mint minden illóolaj, ez is kiválthat allergiás reakciót.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.