Kövess minket Instagramon is! :)


Clarins Vital Light Night Revitalizáló Krém
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | parfümériák, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Jazz Juice, Módosítva: 2012. március 9.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | parfümériák, online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Éjszakai öregedés-gátló hidratáló. Revitalizálja és ragyogóvá varázsolja a bőrt az éjszaka folyamán. Optimális táplálást biztosít a bőrnek. Kalánfű officinalis-al és waltheria kivonattal megerősíti a kollagén hálózatot, hogy csökkentse a ráncokat. Feszesebb, frissebb, simább, egészségesebb és fiatalos ragyogású arcbőrt eredményez.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Caprylic Triglyceride
,
Dicaprylyl Carbonate
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate
eo
,
Pentylene Glycol
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Silica
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
,
Palmitoyl Glycine
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Parfum / Fragrance
i
,
Sodium Polyacrylate
eo
,
Cetearyl Glucoside
ti I eu
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Tiliroside
,
Dehydroacetic Acid
ta
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Cochlearia Officinalis Extract
,
Methylisothiazolinone
ta
,
Thermus Thermophillus Ferment
,
Phenoxyethanol
ta
,
Palmitoyl Dipeptide-5 Diaminohydroxybutyrate
pep
,
Pyroglutamylamidoethyl Indole
,
Potassium Sorbate
ta
,
Rhodiola Rosea Root Extract
eo
,
Sodium Lauryl Sulfate
ti I eu
,
CI 14700
sz
krémajánló
Ez egy csodaszer, nálam helyettesíti a kozmetikust :) Könnyen beszívódó, gazdag krém, valóban feszesebb és simább, üdébb a bőröm, mióta használom. Nemsokára kifogyok belőle, ha valakinek van eladó, szívesen venném újra!


Nekem is nagyon tetszik, január óta használom, az állaga kicsit keményebb, picit vizes ujjakkal szoktam felvinni. Tusolás után extra száraz a bőröm, ezt a krémet azonnal beszívja, nem zsíros, nem nehéz. A férjem az illatára panaszkodik hogy erősebb, de ezt úgy kerülöm el, hogy nem azonnal lefekvés előtt viszem fel, hanem egy órával hamarabb (az Ő kedvéért) :)



Nekem is nagyon tetszik, január óta használom, az állaga kicsit keményebb, picit vizes ujjakkal szoktam felvinni. Tusolás után extra száraz a bőröm, ezt a krémet azonnal beszívja, nem zsíros, nem nehéz. A férjem az illatára panaszkodik hogy erősebb, de ezt úgy kerülöm el, hogy nem azonnal lefekvés előtt viszem fel, hanem egy órával hamarabb (az Ő kedvéért) :)


Egy éve használom a Vital Light családot, nappali krémet, szérumot és éjaszaki krémet. Finom illat, lágy, krémes textúra, a bőröm imádja. :) Gyönyörű tőle. Nyáron jobban esik a Guerlain Abeille Royale családja, ami vizesebb állagú, ilyenkor, télen azonban ez a krémcsalád tökéletes.


Egy éve használom a Vital Light családot, nappali krémet, szérumot és éjaszaki krémet. Finom illat, lágy, krémes textúra, a bőröm imádja. :) Gyönyörű tőle. Nyáron jobban esik a Guerlain Abeille Royale családja, ami vizesebb állagú, ilyenkor, télen azonban ez a krémcsalád tökéletes.


Néhány hete használom a krémet, eddig csak pozitív tapasztalatokkal. Állaga éjszakai krémnek megfelelően sűrű, de könnyen beszívódik, reggel pihepuha, kisimult arcbőrrel ébredek, és ami külön plusz, nem okoz mitesszereket, pattanásokat. Ha meggazdagszom, újra veszem! :-)



Néhány hete használom a krémet, eddig csak pozitív tapasztalatokkal. Állaga éjszakai krémnek megfelelően sűrű, de könnyen beszívódik, reggel pihepuha, kisimult arcbőrrel ébredek, és ami külön plusz, nem okoz mitesszereket, pattanásokat. Ha meggazdagszom, újra veszem! :-)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateHidratálók: Glycerin, Butylene Glycol
Peptidek: Palmitoyl Dipeptide-5 Diaminohydroxybutyrate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Dicaprylyl Carbonate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Rhodiola Rosea Root Extract
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sodium Lauryl Sulfate
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Sodium Lauryl Sulfate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance
Színezékek: CI 14700
Tartósítószerek: Dehydroacetic Acid, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító összetevő (emollient). Segíti a többi összetevő beszívódását a bőrbe. Könnyű a bőrön elkenni, és selymes, nem zsíros utóérzetet hagy. Könnyen kenhető tulajdonsága miatt gyakran használják fényvédőkben, hogy javítson a nehezebben kenhető fényvédő összetevők (pl. ethylhexyl methoxycinnamate) használhatóságán.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó anyag.
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Szintetikus polimer, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét, ezen kívül emulzió stabilizáló, csomósodást gátló és sűrűség szabályozó hatása is van. Az összetevő a bőrhöz érve szinte beleolvad, és bársonyosan puha, firss érzést hagy maga után.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag.
Cetearyl alkohol és glucose keveréke, amit emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak. Természetes emulgeálószer, melyet kókuszból és kukoricából állítanak elő és gyakran használják természetes kozmetikumokban.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, melyet ma már leginkább csak lemosható termékekben használnak.
Venuceane márkanév alatt árult összetevő komplexbe található, és a gyártó állítása szerint 2013-ban végzett kísérletek szerint az összetevő egyedülállóan hatákony a napsugárzás és az infravörös sugárzás (IR) okozta öregedés elleni küzdelemben.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emolliens és bőrvédő összetevő. Az összetevő gyártója szerint kiváló antioxidáns, anti-stressz, anti-aging és gyógygyító tulajdonságai is vannak.
Kókuszból előállított tisztítószer, felületaktív anyag. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét (natural skin barrier). Részletes információ a futuredermen.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok
Korcsoport: 45-54
Ez egy csodaszer, nálam helyettesíti a kozmetikust :) Könnyen beszívódó, gazdag krém, valóban feszesebb és simább, üdébb a bőröm, mióta használom. Nemsokára kifogyok belőle, ha valakinek van eladó, szívesen venném újra!