Clinique

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: diablonia, Módosítva: 2016. január 20.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők

Áttetsző, széles spektrumú UVA/UVB sugárzás elleni védelmet nyújtó napvédő. Könnyű formulája ellenáll az izzadásnak és kontrollálja az olajképződést. Hordható önmagában vagy sminkalapként. Nem tartalmaz kémiai fényvédőt. Használható a szemkörnyéken és érzékeny bőrön is

Water / Aqua Trioctyldodecyl Citrate eo Titanium Dioxide f 0 0Butylene Glycol h 1 0Cyclopentasiloxane eo I szil Dimethicone eo I szil 1 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Steareth-2 ti I eu 2 2Stearyl Heptanoate eo 4 0Silica Lecithin eo I eu Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Laminaria Saccharina Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Sodium Hyaluronate h 0 0Sorbitan Tristearate eu Linoleic Acid eo Polyquaternium-51 Caprylyl Methicone Sorbitol h 1 1Sodium RNA PEG-40 Stearate ti I eu Caprylyl Glycol eo I h Tocopheryl Acetate a I v 0 0Phytantriol h I al 2 2Stearic Acid eo I eu 2 0Hydrogenated Lecithin eu Cellulose Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Stearyl Dimethicone eo Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Nordihydroguaiaretic Acid a Linolenic Acid eo Pantethine eo I v Bisabolol gy Ceteth-2 eu Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone eu I szilPolyglyceryl-6 Polyricinoleate eu Steareth-20 ti I eu 2 1Isopropyl Titanium Triisostearate eo I eu Propylene Glycol Dicaprate eo Sodium Stearate ti I eu Nylon-12 Citric Acid kh Aluminum Hydroxide sz I eo I h Nylon-6 Hexylene Glycol ti I eu 1 1Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA BHT a I ta Phenoxyethanol ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz CI 77947 / Zinc Oxide sz 1 0CI 77492 sz CI 77491 sz CI 77499 sz

keres-Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25
Ár: megegyezünk , Eladó: bogczi
Állapot: minimum félig, Helyszín: csak Budapest, esetleg posta, fizetés: személyesen belváros vagy posta
Ár: 6500 Ft , Eladó: szabobeth
Állapot: bontatlan, Helyszín: Nyíregyháza, fizetés: banki utalással, postával küldöm
kremmed

2019. április 22.

Kis tégelynyi mintát kaptam a Clinique üzletben, s nagyon meglepett, mert az eddig használt színezett fényvédők nem működtek az arcomon, s elég reménytelennek láttam a mindennapi fényvédő használat bevezetését.. de ez egy nagyon pozitív csalódás volt, simán feltettem minden nap. Jól beszívódik, nem irritál, nem fényes tőle a bőröm, ad egy egységes tónust a bőrömnek, szaga se olyan erős, mint általában a fényvédőknek. Biztos, hogy nagy tubust is megveszek belőle! :)
update: megvettem a tubust is, továbbra is nagyon jó, viszont hidratálót kell alá használnom, mert különben kiszárítja a bőröm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 22.

ronicic

2019. április 17.

Nagyon jó fizikai fényvédő, könnyen használható, a színezettsége még az én extra világos bőrömön is jól mutat. Abszolút újra vevős termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 17.

Nofretiti181

2019. április 16.

Hosszas keresgélés után és az itteni pozitív vélemények hatására vettem meg. Nagyon szeretem. Jól hidratálja a száraz bőrömet, tetszik, hogy színezett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 16.

kecskesszuszu17

2019. április 2.

A rozaceára hajlamos bőröm miatt átálltam fizikai fényvédőre, és elsőre olyasmit szerettem volna, amit itthon is könnyen be tudok szerezni, és rátaláltam erre. Kicsit tartottam tőle, hogy színezett, én meg hófehérke vagyok, de ez nagyon jól működik, nem lesz sárga a fejem tőle, könnyen terül, és kényelmes, szuper sminkalap is. Nekem nem szárítja a bőrömet, bár hidratálok amúgy is alá. Az egyetlen amivel bajom van, hogy iszonyatosan drága, így most hogy még tart, koreai alternatívát keresek rá. Az ára miatt vonom le az egy csillagot is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 2.

Hermina99

2019. március 24.

Sok helyen olvastam róla és mindenki ajánlotta, mivel fizikai fényvédőt kerestem, gondoltam egy próbát megér. Nekem most végre egy jó rutin eredményeként normálhoz közelítő, nagyon enyhén, inkább csak foltokban száraz a bőröm. Azt vettem észre pár nap használat után, hogy sajnos ez a fényvédő tovább szárít. Alaposan hidratálnom kell alá, ami önmagában nem nagy fáradtság, pár perccel hosszabbít a reggelemen, amíg a felszívódási időt kivárom, szerencsére nem kukacosodik a két réteg egymáson. A színezettsége számomra pont megfelelő, most a BB krém elhagyásával kísérletezek, nem hozza ugyanazt a hatást, de nagyon hasonló az összkép.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 24.

szyrup

2019. március 16.

Korábban használtam, most újból visszatértem. Az ára húzós, de nekem nem macerálja a szemem, jól eldolgozható és jól tudok rá sminkelni is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 16.

lysza1985

2019. március 3.

Mindenképp fizikai fényvédőt kerestem, szeretem ha szinezett is. Egészen kellemes használni, sokszor nem is kell rá külön sminkelni, ha jobb napja van a bőrömnek. Szerintem majd újra is veszem, ha elfogy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 3.

Katica1980

2018. november 26.

Szeretem. Egész nyáron őt használtam és nagyon szépen védett, ha mégis fogott a nap az azért volt, mert nem kentem újra, amikor kellett volna. Fizikai, de nem hagy nemkívánatos fehér réteget. Én nem használok alapozót fölé, pont annyira egységesít a színe, ami nekem megfelelt, transparent púderből is csak egy leheletet vittem fel rá, mert szeretem a dewy finisht. Most hogy beköszöntött a rossz idő, érzem, hogy szárít, jobban alá kell hidratálni, illetve hogy lekopott a kis színem, nekem egy kicsit sötét.
Most örülök csak igazán, hogy a kíváncsiságom miatt megrendeltem az innisfree The minimum sun krémjét, mert felesbe keverve a kettőt nekem nagyon jól működik. Az innisfree könnyedebb állagú (bár a Clinique is az, de mégis olajosabb mint a koreai) és nem színezett, így az önmagában hagy egy picike fehér réteget. Keverve szuper az állaga, a színe pedig világosabb lesz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 26.

zsizska

2018. augusztus 11.

Eddigi kedvenc fényvédőm. Nem vagyok érzékeny bőrű, de pl a gyógyszertári fényvédők nekem irritálták a szememet. Ez egyáltalán nem. Jó felkenni és a szépen beleolvad a bőrbe (nekem inkább kreol bőröm van és féltem, hogy nagyon elüt, de nem). Nyáron extrém olajos a bőröm, ettől nem tocsogok annyira. Nap végére picit érzek egy olajos réteget a bőrömön. Plusz pont még, hogy fizikai szűrős. Számomra bizonyos kémiai szűrők használata nem megnyugtató.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 11.

ami2015

2018. július 19.

Második tubussal használom. Amiatt vettem, mert fizikai fényvédő. Mellette használok egy Paulás fényvédőt is, de ezt jobban megszerettem. Eleinte inkább téli időszakban kentem, mert melegebb időben mintha sok lett volna, de egy ideje már nyáron is ezt használom. Igaz megy még fölé alapozó, de eddig nekem nagyon bevált, nem félek vele a napon. Próbálgatok néha kémiai fényvédőket, de nem bírja a bőröm és a szememet is csípte eddig mind a nap végére.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 19.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid, BHT
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitol, Caprylyl Glycol, Phytantriol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Pantethine

Alkoholok: Phytantriol
Emolliensek: Trioctyldodecyl Citrate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearyl Heptanoate, Lecithin, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Linoleic Acid, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Stearyl Dimethicone, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Linolenic Acid, Pantethine, Isopropyl Titanium Triisostearate, Propylene Glycol Dicaprate, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Steareth-2, Lecithin, Sorbitan Tristearate, PEG-40 Stearate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ceteth-2, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Steareth-20, Isopropyl Titanium Triisostearate, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-2, PEG-40 Stearate, Steareth-20, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77947 / Zinc Oxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Térfogatnövelő segédanyag.

Sorbitol h 1 1

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Phytantriol h I al 2 2

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Steareth-20 ti I eu 2 1

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.