Clinique

Ár:   $42   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2021. január 22.

Ár:   $42

• Olajmentes
  • Izzadság- és nedvességálló
  • Vízálló
  • Nem aknegén
  • Bőrgyógyász és szemész által tesztelt
  • Illatanyag-mentes
  • Allergia tesztelt
  • Szatén finish
  • Közepestől teljes fedésig

42 árnyalatban kapható

Dimethicone eo I szil 1 0Water / Aqua PEG-10 Dimethicone Butylene Glycol h 1 0Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer szil Phenyl Trimethicone szil Isododecane eo Butyloctyl Salicylate Isodecyl Isononanoate eo Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone eu I szil Alcohol Denat. al Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Hydrated Silica Ascorbyl Glucoside a I v Tetrahexyldecyl Ascorbate a I v Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Sodium Hyaluronate h 0 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Laminaria Saccharina Extract Polygala Senega Root ExtractBerberis Vulgaris (Barberry) Extract Nymphaea Alba (White Water Lily) Root Extract Aspergillus/Camellia Sinensis Leaf Extract Ferment Filtrate aSalvia Hispanica Seed Extract eo Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Dimethoxytolyl Propylresorcinol aCaffeine Niacinamide h I v Salicylic Acid kh I gy Linoleic Acid eo Tocopherol a I v 2 2Lactoperoxidase Glucose Oxidase Lactobacillus Ferment Glycyrrhetinic Acid gy Cholesterol eo I eu 0 0Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters eo I h Glucose h Polysilicone-11 szil Laureth-7 ti I eu Trimethylsiloxysilicate eo I szil Sorbitan Sesquioleate eu 1 0Xanthan Gum ti I eu Silica Caprylyl Glycol eo I h Dimethicone PEG-10 / 15 Crosspolymer Disteardimonium Hectorite Triethoxycaprylylsilane szil Alumina Propylene Carbonate Dipropylene Glycol i Sodium Chloride Sodium Hydroxide Citric Acid kh Potassium Phosphate Tetrasodium EDTA Sodium Citrate Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta Mica Titanium Dioxide / CI 77891 sz CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz

Ár: 11000 Ft , Eladó: Lulufej
Állapot: Próbált, Helyszín: Miskolc, fizetés: Banki utalást követően postázom/Foxpost
Ár: 10.000.- , Eladó: GeorginaH
Állapot: Új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp.XV.ker ,Zugló/Örs Foxpost +1090.-

Gyuag

2021. március 18.

Nekem is volt szerencsém ki próbálni ezt a Clinique alapozót, még időben , mert másnap a Notinon az összes el fogyott. Rengeteg alapozót próbáltam már és csak felső kategóriásakat használok és a Clinique éven better clinical serum foundation hozza amit ígér. Gyönyörűen fed, nem foltos, jól el dolgozható és igaz smink fixálóval használva a fehér maszkon az alapozó nem hagyott nyomot, csak a pirosító. Hosszú távú előnyökről még nem tudok nyilatkozni, az viszont jó pont, hogy fényvédőt is tartalmaz így a tavasz, nyár közeledtével.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 18.

Passage

2021. március 10.

Rendeltem, Ivory árnyalatban, melyet online választott nekem a clinique Foundation Finder alkalmazása. Az utóbbi időben sok alapozóval befürödtem, kerestem egy könnyed, minden mentes, fényvédős alapozót a hétköznapokra... Az utolsó “ballépésem” a Bobbi Brown Nude Finish Tinted Moisturzier volt, ami ugyanez az árkategória, mint az új Clinique Even Better. Így félve rendeltem meg ezt az alapozót, de most kellemesen csalódtam. Első felkenésre brutál fedése van, simán veri a MAC Studio Flix Fluid alapozómat, amit azokra a napokra tartogatom, amikor hosszabb időre kell kipofoznom a külsőmet. Enyhe photoshop hatással rendelkezik, szépen mutat és a Foundation Finder jól kiválasztotta az arcszínemet. Még csak 1-2 órája kentem fel, még nem kopott, kíváncsi leszek meddig bírja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 10.

2021. március 9.

Nos, akkor úgy tűnik, én leszek az első véleményező. Évek (évtizedek) óta elkötelezett Estée Lauder Double Wear használó vagyok, de mivel 30 felett egyre szárazabb lett a bőröm, így mire betöltöttem a 40-et, az már nem volt számomra megfelelő (kivéve nyáron, de akkor is csak aláhidratálva), azóta keresgélem a méltó utódját. Próbálkoztam Lauder Perfectionist-tel, Futurist-tel, igazából mindkettő jó, de amikor beharangozták ezt az újdonságot, valamiért rohantam a boltba és megvettem a korrektorával együtt. Hagyjatok időt a próbálgatásra, mert oxidálódik a cucc, nem is kicsit, nekem a 08 Linen lett a jó, azt hiszem az talán a második legvilágosabb szín, elsőre az eladó a 16-os és a 20-as színt nyomta ki, és frissen még jónak is tűntek, de 1-2 perccel a bőrre történő felvitelt követően nagyon besötétedett mindkettő. A Linen pedig felvitelkor világosnak tűnt, de pont jó lett. Az állaga számomra nem is túl híg, nem is túl sűrű. A tojásdad alakú üveg kényelmesen kézbe simul. Jól eloszlatható, nem vastag textúrájú, mégis jól fed, és ténylegesen egész nap tart. Pénteki napon vásároltam, és hétvégén otthonra sose sminkelek, de persze muszáj volt kipróbálnom már másnap reggel. Főztem, takarítottam, pakoltam egész délelőtt, de utána is úgy nézett ki az arcom, mint órákkal korábban, miután feltettem az alapozót, és ez estére is megmaradt. Picit talán fényesedett a nap folyamán, de száraz bőrűként ez abszolút nem zavar, sőt. Nekem kell alá bőven hidratálás, illetve még MAC Strobe Cream-et is szoktam alá tenni, de ez kb. minden alapozónál így van már. A hosszabb távra beígért szépítő hatásáról még nem tudok nyilatkozni, de igazából nem ettől várom a csodát, arra megvannak a megfelelő bőrápolóim. Alapvetően egyelőre nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 9.

Antioxidánsok: Ascorbyl Glucoside, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Aspergillus/Camellia Sinensis Leaf Extract Ferment Filtrate, Dimethoxytolyl Propylresorcinol, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Niacinamide, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Glucose, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Tocopherol

Alkoholok: Alcohol Denat.
Emolliensek: Dimethicone, Isododecane, Isodecyl Isononanoate, Salvia Hispanica Seed Extract, Linoleic Acid, Cholesterol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Trimethylsiloxysilicate, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Cholesterol, Laureth-7, Sorbitan Sesquioleate, Xanthan Gum
Szilikonok: Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Phenyl Trimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polysilicone-11, Trimethylsiloxysilicate, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Laureth-7, Xanthan Gum
Illatanyagok: Dipropylene Glycol
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Ez egy nagyon új kozmetikai összetevő a piacon, ezért még nem nagyon hozzáférhető róla információ. Kozmetikumokban antisztatikus (elektromos töltődést megakadályozó) komponensnek használják, ezen kívül emoillent és bőrápoló tulajdonságú.

Az azték zsálya (ismertebb nevén a chia) magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló hatású összetevő. A chiamag az egyik leggazdagabb természetes forrása az omega-3 zsírsavaknak, ezért gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segít a bőr rugalmasságának fenntartásában.

A tejben található enzim, melyet a CosIng szerint stabilizátorként használnak a kozmetikai szerekben. Paula Begoun és a truthinaging kiváló összetevőnek tartja, ugyanis a legújabb kutatások szerint kiváló antibakteriális hatással rendelkezik. Megakadályozza a mikrobák elszaporodását a termékekben illetve segít elpusztítani a pattanásokat okozó baktériumokat, így a pattanásos bőrön nagy hatékonysággal alkalmazható.

Enzim, mely a glükóz glükonsavvá való oxidációját katalizálja. A CosIng szerint stabilizátorként használják a kozmetikai szerekben. Paula Begoun kiváló bőrkondícionáló, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő és antibakteriális alkotóként tartja számon, ezért pattanásos bőrre kiváló hatással lehet.

Lásd Tripeptide-32

Cholesterol eo I eu 0 0

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Felületi hártya képző anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.