Clinique

Ár:   6200 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mczirjak, az összetevőket feltöltötte: Tenshi_ligth, Módosítva: 2011. augusztus 10.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák

Reb

2012. december 3.

Életem spirálja... és életem legdrágább spirálja eddig, bár ajándékba kaptam, de megnéztem, mennyi az ára. Nekem úgy is megérné! Érdekes, én viszonylag hamar ráéreztem a melegvizes lemosás nyitjára, és egy nyáron át megszabadultam attól a tehertől, amit a sminklemosó apparát táborról-táborra hurcolgatása jelentett. A vízálló spirálok ugyanis ált. csak kétfázisú lemosóval jönnek le, a kendők vagy nem szedik le, vagy irritálnak, ám ez a Clinique... Vízálló, sírásálló, bár sok hideg vízre is lejön, egy arcmosást dörzsöletlenül túlél. Vészhelyzet esetén kézzel nyomtalanul le lehet szedni. Kimerevíti a pillákat, azok úgy állnak estig, ahogy reggel fölkentem. S van barna színben!!! (Ez manapság akkora kincs...)
Hátrányai: a festéke nekem túl krémes állagú, sokat kell lehúzni a szélén, kísérletezni, hogy az általam áhított természetes hatás maradjon. A Swiss-o-par tartós festékéből maradt minifésű ebben nekem sokat segített... A lejárati ideje az fél év, ezt sajnos egy nappal sem tudja felülmúlni, ahogy más spirálok. (Megfigyelt jelenség: néhány spirál, köztük natúrok is, akár egy teljes évvel túléli magát, semmi változás szagban, állagban, nekem is csak később tűnt föl, hogy két éve tart a cucc, és semmi baja, a szememnek sem... )
Az értékelésem mégis összességében pozitív. Szerettem, szerintem vissza fogok térni hozzá (most más van).
Úgy hallottam, lehet kis kiszerelésben is kapni, igaz ez? (Főként igaz-e a barna színre?)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 3.

Sparklepony

2012. május 22.

Nagyon szerettem, kb 3-4-et fogyasztottam el. Tényleg göndörít, szép hangsúlyos pillákat varázsol :) Nekem nem volt nehéz lemosni, kb fél percig locsolgattam meleg vízzel, ezután csipkedés-cincálás nélkül, finoman le tudtam húzni. Bár nyilván ez nem olyan kellemes, ha hajnali 2-kor buli után, hullafáradtan kell szöszölni vele :D
Ja, és a többi Clinique spirállal egyetemben, az érzékeny szemet sem irritálja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 22.

Ja, és a többi Clinique spirállal egyetemben, az érzékeny szemet sem irritálja.

Mo0nlight

2012. március 5.

Mit is mondhatnék... Nagy kedvencem volt a sima High Impact, csak a göndörítő hatást hiányoltam belőle, így egyből lecsaptam erre amikor kihozták. Hatásra tökéletes, de az a fránya lemosás... Eleinte baromi mókás volt, hogy egyfajta hüvelyként egyben lejött a festék a pillákról, de ugyanakkor nagy macera, és nem is túl kíméletes. Ennek ellenére még nem szeretnék megválni tőle, próbálok valami kíméletesebb eljárást találni az eltávolításra. Viszont emiatt csak 4 pont, annak ellenére hogy ez a kedvenc spirálom. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 5.

réka

2011. november 26.

Nem rossz,szép pillákat csinál,de a lemosás nekem se ment.Se meleg víz,se sminklemosó -körömmel lecsípve-húzva tudtam eltávolítani.Ez így nem igazán szempilla barát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. november 26.

Tenshi_ligth

2011. augusztus 15.

Nagyon szép, kissé fényes-feketés színe van, tényleg hosszú, göndör pillákat csinál, nem pereg le nap végére sem. Én a Marionnaud üzletben vettem, és az eladó még akkor figyelmeztetett, hogy meleg vízzel kell lemosni.
Ha így csinálja az ember, akkor tényleg "húzogatni" kell, én viszont a meleg vizes vattára tettem egy kis sminklemosót (Bioderma, piros kupakos :D) is, és így nagyon könnyen lejön. Nekem nem irritálta a szemem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. augusztus 15.

Lisette

2011. augusztus 12.

Hm... Érdekes, mert az előző hozzászólóval ellentétben nekem tökéletesen bevált ez a spirál. Gyönyörű szempillákat csinált, és egyáltalán nem irritálta a szememet, pedig kontaktlencsém is van.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. augusztus 12.

mczirjak

2011. július 25.

Nagy csalódással kellett megtapasztalnom, hogy ez a "fantasztikus" termék egyszerűen lemoshatatlan. Sem arctisztító tejjel, sem szemfesték lemosóval, sem pedig szappannal nem lehet eltávolítani. A "szakemberek" elfelejtették elmondani a Clinique shop-ban vásárlásom alkalmával, hogy a száradást követően a festék szilikonos bevonatot képez a pillákon, ezért nem kenődik és 38C-os vagy annál melegebb vízzel lehet valahogyan lemosogatni, azaz szedegetni. Mivel szilikonos festékről beszélünk, ezért ezt megfelelő hőmérsékletű meleg vízzel való mosogatás után finoman le kell húzgálni a szempillákról. Nagyon fájlaltam, hogy ez utólag derült ki, mert az érzékeny szemeim rosszul viselik a macerát és az esetleges festék darabkákat lemosások alkalmával. Legszívesebben visszaadtam volna, de hát sajnos ez nem lehetséges ... Ezt ne vegyétek meg, ha nem muszáj.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. július 25.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Butylene Glycol

Kaolin 0 0

Bentonite 0 0

Ez az anyag egy cukorészter, emoillent, bőrápoló, emulgeáló hatású felüleletaktív anyag. Élelmiszeripari adalékanyagként is használható. Mivel kozmetikai felhasználása nem túl régi keletű, ezért viszonylag kevés információ érhető el róla a neten. Mindenesetre természetes molekulák természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett, tehát "naturkozmetikában" használható vegyület.

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.