Best of Beauty 2019

Clinique

Ár:   6900 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Viki000, Módosítva: 2012. június 2.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők

Aktív összetevők: zinc oxide (8.80%), octinoxate (7.50%), titanium dioxide (6.60%), octisalate (2.00%)

A fizikai fényvédők mellett, kémiai fényvédőt is tartalmaz.

Water / Aqua Trioctyldodecyl Citrate eo Butylene Glycol h 1 0Dimethicone eo I szil 1 0Octyldodecyl Neopentanoate eo Steareth-2 ti I eu 2 2Silica Aluminium Stearate sz Angelica Acutiloba (Japanese Angelica) Root Extract Ziziphus Jujuba (Jujube) Extract Rosa Roxburghii Fruit Extract Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract Porphyra Yezoensis Extract Paeonia Suffruticosa Root Extract Gardenia Florida Extract Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Paeonia Albiflora Root Extract Poria Cocos Sclerotium Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Yeast Extract a Sodium RNA Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Dipotassium Glycyrrhizate gy Tocopheryl Acetate a I v 0 0Pantethine eo I v Glycerin h 0 0Glucose h Squalane eo 1 0Polyglyceryl-6 Polyricinoleate eu Tricaprylin eo Propylene Glycol Dicaprate eo Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Hexylene Glycol ti I eu 1 1PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone eu I szil Caprylyl Glycol eo I h Barium Sulfate sz Polyethylene Xanthan Gum ti I eu Magnesium Aluminum Silicate 0 0Lecithin eo I eu Ceteth-2 eu PEG-40 Stearate ti I eu Sodium Stearate ti I eu Steareth-20 ti I eu 2 1Sorbitan Tristearate eu Isopropyl Titanium Triisostearate eo I eu Citric Acid kh Disodium EDTA BHT a I ta Phenoxyethanol ta Mica CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz Titanium Dioxide / CI 77891 sz Zinc Oxide f 1 0Octinoxate f 0 0Titanium Dioxide f 0 0Ethylhexyl Salicylate f

Anheszenamon

2019. május 2.

Viszonylag világos a bőröm, a nyakamon még inkább mint az arcomon. Ez a fényvédő borzalmasan sötét. Persze ha vékony rétegben kenném fel, akkor nem lenne vészes, de fényvédőből ugye sokat kell feltenni. Nagyon elüt a nyakam színétől, így más, nem színezett fizikai fényvédővel keverem, mert különben még az alapozó is sötétebb lesz rajtam.
Ezen kívül nem tudok rá rosszat mondani. Könnyű, nem zsíros és hamar beszívódik. Ez sietős reggeleken nagyon jól jön. Nem érzek semmilyen nehéz réteget az arcomon, nincs kellemetlen szaga sem. Ha nem lenne ennyire sötét, akkor tökéletes termék lehetne számomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 2.

WorkingClassGirl

2018. október 7.

Nagyon világos bőrűként eléggé megjártam vele. Fehérebbek kerüljék szerintem. Kinyomva szép, kissé sárgás, világos színe van, ami az arcomon pár perc alatt sokat sötétedik, és elég rendesen elüt. Pedig jó az állaga, kellemes krémes, tartós, de nem matt. Nem fed, de egységesít. Illatmentes... Szóval amúgy nagyjából elégedett lennék vele, persze drága, és az uv-a védelme se túl meggyőző, de itt krémmánián jó áron tudtam lecsapni rá, jó vétel lett volna, de nem tudom csak igen gyengére értékelni :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 7.

Vichy

2018. július 30.

Itteni vélemények alapján vettem meg és valóban hozza amit elvárok tőle. Nyáron nem szeretek alapozót használni, főleg, hogy a nagy melegben leolvad a fejemről, de ezzel kitudtam váltani szerencsére. Remekül fed, nem egy BB krém vagy CC krém fedése van, inkább könnyedebb "your skin but slightly better"-nek mondanám, viszont akinek több a bőrhibája valószínűleg kell, hogy kenjen magára korrektort a használata mellett. Az pedig dupla öröm, hogy ilyen magas fényvédő van benne benne. Nekem egyértelműen újravevős, lassan be is kell szereznem a második tubust... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 30.

Rozi13

2018. március 8.

kiváló ár érték, sok keresgélés után és mint alternatíva a Paula's Choicera (ár és beszerezhetőség kapcsán). Rozacea miatt csak fizikai védelem jó a bőrömre, de a pattanásaim pedig kijönnek a napvédőktől. Így beleugrottam és megvettem. Eddig szuper-alapból The Ordinary hidratálót használok, ehhez nem is igazán kell, csak az olaj/szérum reggel és ez, majd erre az alapozó, ugyanis én sminkelek/kontúrozok. Eddig bírja rendesen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 8.

Bebcikee

2017. október 16.

Nagyon szeretem! Nagyon szépen fed, nem irritálja a bőröm!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 16.

Nagyon szeretem! Nagyon szépen fed, nem irritálja a bőröm!

LillaM

2017. október 12.

Nagyon szeretem, több éve használok Clinique fényvédőket, de mióta erre rátaláltam, ő az igazi. Szerintem jobb az állaga, mint az SPF 25-nek, ezért télen is ezt fogom használni. Sokszor nekem nem is kell alá hidratáló, elég, ha az alapozó alá ezt kenem, és kicsit várok, míg beszívódik (nem kell sok hozzá). Legszívesebben viszont 4,5 csillagot adnék, mert tényleg imádom, viszont a nyaraláson jó bőven kenve, többször utánkenve, végig kalapot is hordva úgy kijöttem a pigmentfoltjaim, hogy "öröm" nézni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 12.

scorpionqueen

2016. március 10.

Update: Levonok tőle két csillagot, mert iszonyatosan zsírosodik tőle a bőröm. Soha semmitől ilyen tocsogósan zsíros nem volt még a homlokom, mint ettől. Púder nélkül vállalhatatlan, púderrel is rendszeresen itatni kell, kb. óránként. Nagyon örülök neki, hogy dimethicone mentes, és hogy tényleg jók az összetevői, de elég sovány vigasz, ha úgy nézek ki tőle, mint aki 20 percenként a zsíros bödönbe fejelget.

Jó kis fényvédő, telepakolták minden jóval. Viszont az enyémben nincs dimethicone (ezért vettem ezt), nem egyezik az összetevőlista azzal, ami itt szerepel, lehet, hogy új az összetétel már. Kb. egy hónapja használom, az első héten olyan erősen mattított, mintha púdereztem volna. Azóta sajnos ez a jó tulajdonsága megszűnt, sőt, a homlokom hajlamos tőle elég rendesen átzsírosodni. Könnyed viselet egyébként, egyáltalán nem érezni a jelenlétét, ezért lepődtem meg először, amikor megláttam, hogy átzsírosodott a homlokom, mert nem is éreztem. Enyhén színezett, ami segít az arcbőrt kicsit egyenletesebb tónusba hozni, illetve külön öröm számomra, hogy a sötét szemhéjamat is világosítani tudja egy picit. Irritációt nem okoz, nagyon jól együttműködik alapozóval, púderrel, szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 10.

annama

2015. március 14.

Eredetileg fényvédő krémnek vettem, mert az arckrémem nem tartalmaz fényvédőt, és mert sok antioxidánst tettek bele, s mikor kinyitottam, láttam meg, hogy színezett. Szerencsére inkább világosít, ezért végül örültem ennek a nem várt fordulatnak, mert így primernek is használom az alapozó alá. Kicsit ragacsosabb a bőröm utána, mint a piz buin napkrémtől, amit eddig használtam, de azért akár alapozó nélkül is, egy kis fixáló púderrel teljesen jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 14.

mrsgrob

2014. november 17.

Mintám van, azt próbáltam ki és nagyon tetszik meg fogom venni. A színétől megijedtem mert nagyon világos bőrű vagyok, de amikor eldolgoztam, nem volt sötét sőt semmilyen plussz színt nem adott az arcomhoz, bár a fizikai fényvédők miatt kissé fehérítette. A bőröm kombinált, de az arcomon száraz ami fokozódik hidegben. Ez a krém szépen hidratálja is, bár azért én aláhidratáltam a szokásos krémemmel - amiben nincs SPF. Kissé ragacsos mikor felkenem, de elég jól felszívódik, érezhetően táplálja az arcom és tudtam rá alapozni. Hideg időben nekem ideális (az arcom ilyenkor eléggé száraz) magában vagy alapozó alá. Az illata naptejre emlékeztet.
Update: mégsem ezt vettem hanem a Clinique City Block Sheer SPF 25-t. Annak nincs naptej illata és egyáltalán nem ragacsos, jobban tudok rá alapozni. Ez viszont szabadban töltött hideg téli napon ideális lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 17.

vargaka

2013. július 16.

Nagyon kellemes viselni, mintha nem lenne semmi az arcomon, és mégis védi a naptól. Nincs ragacsos érzés, mint az egyéb fényvédőktől, és nem hagy maga után fehér bevonatot sem. Enyhén bézs színű, talán egy icipicit még halványítja a vörösséget is.
Szépen mattítja az arcot, klasszul lehet rá sminkelni. Én egy picit aláhidratálok, de ha kimarad, akkor sem húzódik az arcom. Nem okoz mitesszereket, egyéb rondaságokat sem művel a hiperérzékeny bőrömmel.
A Strawberryn rendeltem, amikor a magyarországi rendelésekre adtak 10% kedvezményt, így csak 5850 Ft-ot fizettem, és egy hét alatt ideért.
Tökéletesen elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. július 16.

Tökéletesen elégedett vagyok vele.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Yeast Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Glycerin, Glucose, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pantethine

Emolliensek: Trioctyldodecyl Citrate, Dimethicone, Octyldodecyl Neopentanoate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Pantethine, Squalane, Tricaprylin, Propylene Glycol Dicaprate, Caprylyl Glycol, Lecithin, Isopropyl Titanium Triisostearate
Emulgeálószerek: Steareth-2, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Hexylene Glycol, PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone, Xanthan Gum, Lecithin, Ceteth-2, PEG-40 Stearate, Sodium Stearate, Steareth-20, Sorbitan Tristearate, Isopropyl Titanium Triisostearate
Fényvédők: Zinc Oxide, Octinoxate, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Salicylate
Szilikonok: Dimethicone, PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-2, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, PEG-40 Stearate, Sodium Stearate, Steareth-20
Színezékek: Aluminium Stearate, Barium Sulfate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Alumíniumsóból származó sztearinsav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó és csomósodásgátló segédanyag valamit színezék.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Egy hagyományos kínai orvoslásban használt gyógynövénynek, a kínai bazsarózsa gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Valószínűleg depigmentáló hatással van a bőrre. A helpmeoutDOC információi szerint az összetevő magas tannin tartalma révén védi a bőrt és felgyorsítja a sebgyógyulás folyamatát.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Térfogatnövelő segédanyag.

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Squalane eo 1 0

Steareth-20 ti I eu 2 1