Dermedic

Ár:   8999 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Napraforgo13, Módosítva: 2024. február 26.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Pigmentfoltok elleni szérum niacinamiddal, C vitaminnal, papainnal, inulinnal, Melumin Tristage komplexszel. 4% niacinamidot és 5% C vitamint tartalmazó pigmentfoltok elleni szérum, mely egységesíti a bőrtónust, halványítja a meglevő pigmentfoltokat és megakadályozza új pigmentfoltok kialakulását. A C vitamin két típusa semlegesíti a szabadgyököket és serkenti a kollagénrostok képződését, ezáltal védi a bőrt az öregedés látható jeleinek megjelenésétől. A Melumin Tristage komplex ezen felül arbutint és Lightdermet is tartalmaz, melyek szintén hozzájárulnak az egységes bőrtónus kialakulásához. Papaint is tartalmaz, melynek köszönhetően gyengéden eltávolítja az elhalt hámsejteket. Javítja a bőr hidratáltsági szintjét és rugalmasságát, valamint pozitív hatással van a bőr mikrobiom egyensúlyára. Lezárja az epidermális gátat és csökkenti az irritációt. Nem komedogén, vagyis nem tömíti el a pórusokat.
A klinikai tesztek alapján akár 68%-kal csökkenti a pigmentfoltokat a kialakulás minden szakaszában, minimum 4 hetes használatot követően, napi kétszeri alkalmazás mellett. A szérum esetleges színváltozása a C vitamin tartalom miatt előfordulhat.

never4get2

2024. május 16.

Nagyon jó szérum. Kellemes az állaga. Az illata nagyszerű. Gyorsan beszívja a bőröm, nekem nem okozott irritációt. A bőrtonúsom egységesebb lett és a pigmentfoltjaim is halványodtak. Én mindenképpen újra fogom vásárolni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 16.

Gabriella75

2024. május 1.

Bőrtípusom kombinált, T vonalban zsíros, orcákon száraz. Bőröm tág pórusú, pigmentfoltok és helyenként pikkelysömörös foltok tarkítják.
A szérumot a napi rutinomba beépítve esténként használtam, minden nap. Bőrirritációt, egyéb problémát nem okozott.
A csomagolás letisztult, egyszerű. Kedvelem a pipettás kiszerelésű termékeket, mivel egyszerű és higiénikus a használatuk. A szérum könnyed állagú,vizes textúrájú, kellemes illatú. Nálam kissé ragadós érzetet hagyott maga után, de nem zavart, mivel került rá még egy éjszakai hidratáló krém is.
Hosszabb távon a meglévő foltjaimon túl nagy változást nem látok, talán minimálisan lettek halványabbak, viszont a bőrképem mindenképpen szebb és egységesebb lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. május 1.

Doandy

2024. március 27.

Könnyű, jól felszívódó, vizes textúrájú szérum C vitaminnal. Önmagában vagy hidratálóval együtt is jól használható, nagyon finom illata van, ár-érték arányban más termékekhez hasonlítva is igazán megéri az árát. Kb. 1-1,5 hónapos használat után látom, hogy a meglévő pigmentfoltjaim halványodnak, a termék azonban hosszabb távon fejti még nagyobb hatását. Igazán érdemes kipróbálni :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 27.

timocka01

2024. március 16.

A  DERMEDIC Melumin Pigmentfoltok elleni szérum volt az első termék, amit a márkától kipróbáltam. Korábban már voltak próbálkozásaim niacinamid tartalmú termékekkel, de akkor nem vettem észre változást a bőrömön. Több kisebb májfolt van az arcomon, illetve aknék utáni foltocskák, amik nagyon lassan regenerálódnak. A bőröm zsíros, általában mindig van 1-2 pattanás az arcomon. Könnyű használni a szérumor, szuper a pipettája. Pár cseppet szoktam eloszlatni az arcomon, ami hamar beszívódik. Nem ragad utána a bőr, nem is érzem, hogy lenne rajta valami és volt, hogy edzés alatt volt rajtam de nem fülledt be a bőröm. Pozitívum, hogy az első használatkor sem csípett, nem égetett, bár ahogy korábban írtam már volt próbálkozásom niacinamiddal. Így két hónap használatot követően azt tudom mondani, hogy sokat segített a bőröm olajosságán, rugalmasabb az arcbőröm és a májfoltjaim is kicsit halványodtak, viszont aminek a legjobban örülök, hogy kevesebb pattanásom jön ki, mióta használom, illetve ami kijön patti az hamarabb elmúlik, lemegy a gyulladás és a pirosság. Amit megfigyeltem, hogy nem minden arckrémmel működik. Kezdetben egy sima hidratáló krémet kentem rá, de az lemorzsolódott, nem tudott beszívódni, így váltanom kellett. Összességében a krém az én 40-hez közeli bőrömön jól szerepelt, hatásos volt és szerettem használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 16.

vasarhelyi4

2024. március 11.

Sziasztok! Szuper szérum,szuper illata van. Segítette a pigmentfoltjaimat halványítani. Nagyon picit kell felvinni a pipetával. Könnyen beszívódik. Semmiféle irritációt nem okozott.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 11.

indingo

2024. március 10.

Nagyjából 2 hónapja használom a Melumin Pigmentfoltok elleni szérumot. A bőröm kombinált, T-vonalban olajos, tág pórusú, pigmentfoltokra hajlamos. Ami elsőre feltűnt, hogy nagyon igényes a termék csomagolása.  Kezdetben csak egy 1 cseppet használtam minden 3. nap este, ahogy a leírás javasolta. 10 nap után emeltem az adagon és jelenleg is minden második este van 2 cseppes randink a szérummal. Korábban is használtam szérumokat, de ez volt az első niacinamid tartalmú.  A szérum opálos, könnyed állagú, pikk-pakk felszívódik. Az illata kellemes, bár nekem egy picit erős, illetve nem annyira kedvelem, ha parfüm van egy arcápoló termékben. Ennek az is az oka, hogy sokszor irritációt okoz nálam a parfüm. A szérumra hidratáló tonert használok, zárásként pedig a márka Melumines éjszakai arckrémét. 1-2 hét után jelentős változást még nem vettem észre, talán picit szebb volt a bőröm, de annak állapota amúgy is ingadozik. 1 hónap után éreztem, hogy szebb a bőröm, tömöttebb hatású és egységesebb a bőrképem. Tapintásra puhább nem lett, de határozottan kevésbé zsírosodik. Így a 2. hónapban azt érzem, hogy picit szárít, ezért vissza fogok térni a minden 3. napi használathoz. A pigmentfoltjaim most nem annyira látványosak, mint nyáron. Ami van pár kis pötty, azokon nem vettem még észre halványodást, de tudom, hogy ez egy hosszabb folyamat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 10.

vargaa5569

2024. február 26.

Pár hétig használtam a szérumot. Nagyon nagyon finom illata van!! Jól kenhető, könnyen beszívodó szérum. Nem hagy ragacsos érzetet a bőrön. Este használtam. Ajánlom mindenkinek!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 26.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Thioctic Acid
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Propylene Glycol, Methylpropanediol, Glucose, Fructose, PEG-8
Vitaminok: Niacinamide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Tocopherol

Szintetikus összetevő, amely oldószerként működik. Segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását. A Methylpropanediol hidratáló tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul ragacsos utóérzet hagyása nélkül. Nagyon jó antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért tartósítószer-keverékek részeként is használják, mivel elősegíti a tartósítószerek hatékonyságának növelését, ezért azokból kisebb mennyiségre van szükség.

Papain 0 0

Papayából kivont fehérjebontó enzim, melyet elsősorban hámlasztó hatása miatt alkalmaznak kozmetikumokban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, valamint bőr- és hajkondícionáló hatása van. Egy 2015-ös kutatás alátámasztotta, hogy az összetevő erőteljes allergiás reakciókat válthat ki a bőrből és sérülhet tőle a bőr barrier funkciója is, ezért érzékeny bőrűeknek mindenképpen érdemes kerülni.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként és emulzió stabilizálóként használnak a kozmetikumokban.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Tioktánsav, vagy más néven: alfa liponsav. A legtöbb antioxidánssal ellentétben víz- és zsíroldékony is egyben. Paula Begoun szerint bár kitűnő összetevő, vannak nála hatékonyabb antioxidánsok is. Egyes kutatások szerint gyulladáscsökkentő hatása is van.

Természetes eredetű, biztonságos szintetikus kelátképző szer. 1%-ig terjedő mennyiségben alkalmazzák a tartósítószerek hatékonyságának növelésére, lehetővé téve a szokásosnál kisebb mennyiségek használatát a hatékonyság veszélyeztetése nélkül.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.