Best of Beauty 2019

Dr. Jart+

Ár:   12 000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2016. október 24.

Ár:   12 000 Ft
Kategória:   Hidratáló krémek

Cicapair ™ Collection-t az ázsiai tigrisek legendája ihlette, kiknek harci sebeit a Centella Asiatica-val gyógyítottak, más néven tigris fűvel, melynek gyógyászati hatását századok óta ismerik és használják.

A Dr. Jart fejlett technológiája segíti megnyugtatni az érzékeny és fáradt bőrt. A Centella asiatica, a klorofill, ásványi oldat és a panthenol erősíti a bőrt. Gyógynövény keverékek és az eper levélkivonat enyhíti a bőrirritációt, és védi a bőrt a külső káros ingerektől. A krém fényvédelemmel van ellátva.

Water / Aqua Centella Asiatica (Gotu Kola) Isononyl Isononanoate eo Titanium Dioxide f 0 0Cyclopentasiloxane eo I szil Butylene Glycol h 1 0Dimethicone eo I szil 1 0Phenyl Trimethicone szil Zinc Oxide f 1 0Methyl Methacrylate Crosspolymer Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0Glycerin h 0 0Diethylhexyl Carbonate eo Polyglyceryl-3 Polyricinoleate eu Niacinamide v Cyclohexasiloxane eo I szil Polymethylsilsesquioxane szil Panthenol eo I v 0 0Diglycerin h Asiaticoside a Madecassic Acid Asiatic Acid Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract a I h I gy Madecassoside a I gy Sodium Glycerophosphate Potassium Magnesium Aspartate Calcium Gluconate h Magnesium Gluconate Propanediol h Fragaria Vesca (Strawberry) Leaf Extract Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil i Arnica Montana (Arnica) Flower Extract i Artemisia Absinthium (Mugwort) Extract Achillea Millefolium (Common Yarrow) Extract Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract Selaginella Lepidophylla Extract eoAnthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil i Aniba Rosaeodora Wood Oil iDimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Ethylene/ Methacrylate Copolymer Isododecane eo Disteardimonium Hectorite Polyglyceryl-2 Triisostearate eo I eu Aluminum Hydroxide sz I eo I h Stearic Acid eo I eu 2 0Acrylates / Ammonium Methacrylate Copolymer Sclerotium Gum Sodium Benzoate ta Triethyl Citrate a Hydrogen DimethiconeChromium Oxide Greens / CI 77288 sz Acrylates/ Dimethicone Copolymer Potassium Sorbate ta BHT a I ta Adenosine gy Triethoxycaprylylsilane szil Boron Nitride Alcohol al Polysorbate 20 ti I eu 0 0Chlorophyllin-Copper Complex Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA Phenoxyethanol ta 1,2-Hexanediol ta CI 77491 sz CI 77492 sz Centella Asiatica Meristem Cell Culture

svekits

2018. november 15.

Nagyon szeretem ezt a terméket, még úgy is, hogy nagy teljes fedésű alapozó (Fenty beauty, DW) rajongó vagyok, viszont amióta megvettem, nincs kedvem alapozózni. Kicsit féltem, hogy nem leszek elégedett a fedéssel, és bár tényleg nem erre van kifejlesztve, de egyáltalán nem zavar, hogy valóban csak nagyon minimális bőrkiegyenlítő hatása van. Eltűnik az orrom körüli pirosság, és ad egy szép fényt az arcnak. Ahova akarok, oda még plusz korrektort teszek.
Zöld színű a krém, a bőrön aztán egységesedik. Nekem világos bőröm van (viszonyításként: MAC C2), így rajtam nem fehér egyáltalán. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem fedést biztosít, hanem egységesíti a bőrt. Problémás bőrre, vagy azoknak, akik erősebb fedést akarnak, nem lesz elég (még egy BB-krém szintet sem üt meg).
Egyetlen hibája, hogy könnyen átfényesedik (kombinált, orr környéken zsírosodó bőröm van), én mattító fényvédő felé teszem és alá is csak egy hidratáló tonikot teszek, és le is púderozom finoman, különben hajlamos elmászni az orrom körül. Tudom, van benne fényvédelem, de nem szoktam ebből sokat használni (kb. egy borsónyit kenek el az arcomon), és nyugodtabb a lelkem, ha alatta van egy másik réteg fényvédő. Kellemes szép bőrfénye van, nagyon szép és üde hatást kelt az arcomon. A csomagolás elég bumszli, de én viszem magammal utazni, mert sokkal egyszerűbb használni, mint egy alapozót. Nem kell ecsettel meg szivaccsal pepecselni, kézzel pikk-pakk fent van.
Ezen kívül, észrevettem, hogy mintha alapvetően szebb lenne a bőrtónusom akkor is, amikor nincs rajtam. A szám körüli sötétebb pigmentáció és az orrom körüli pirosság (ami hiába van szép bőröm, egyszerűen ott van, és semmi nem javított rajtuk) mintha halványodott volna, szóval nekem hosszú távon is egyenletesebbé tette az arcbőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

jirka

2017. február 24.

Bedőltem ("pedig nem is kanyarodunk") a marketingnek. Nyilván. Rozaceás, kipirosodó arcbőröm van, aki nem ismeri ezt a bőrproblémát, az azonnal a vérnyomásomat akarja mérni. Természetesen orvos látta, kaptam krémet, gyógyszert. Nem segítettek. Egy éve tudatosan művelem ki magamat a témában, javarészt külföldi oldalakon, mert az ilyen jellegű bőrprobléma még mindig csak egy szűk kört érint (szerencsére). Igyekszem olyan összetevőjű termékeket választani, melyek erre megoldást adhatnak. Természetesen rétegezek, javarészt koreai és amerikai termékekkel.
A termék leírás szerint a krém zöld színű, mely felkenés után "bézs" színűvé válik, és teljesen alkalmazkodik annak színéhez.
Nos, 2 hónapja tart a tragikomédiám ezzel a krémmel, mely idő alatt igen szellemes volt a viszonyunk. Szó szerint. Két hónapja fehér fátyollal az arcomon járok-kelek, hogy majd egyszer jobb lesz. Ha aláhidratálok az a baj, ha nem akkor az. "Az a baj" minden vele kapcsolatban. Nem szívódik fel rendesen, csúszkál, meg fog mindent. Arra viszont felhívta a figyelmemet, hogy sajnos az ázsia BB krémek és hasonló termékek az én sötétebb bőrömön nem működnek. Ez a krém talán egy igen világos bőrön működhet, akinek sötétebb van, az inkább ne tegyen vele próbát, mert ahhoz drága.
Csomagolása: letisztult Dr.Jart stílus, erősen a patikai vonalat képviselve. Zöld, masszív üveg, fémkupakkal. Spatulával. Nem utazóbarát.
Egyetlen ígéretét viszont betartotta: este lemosás után nem volt piros a bőröm (bár talán ezt a többi termék is okozhatja). 2 hónap alatt a fele fogyott el, így az 50 ml 4-5 hónapra elegendő lehet. A maradékot fájó szívvel elkenegetem, mikor magányosan üldögélek itthon, és szellemeskedhetek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 24.

Antioxidánsok: Asiaticoside, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Madecassoside, Triethyl Citrate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Madecassoside, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Diglycerin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Calcium Gluconate, Propanediol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Diethylhexyl Carbonate, Cyclohexasiloxane, Panthenol, Selaginella Lepidophylla Extract, Cetearyl Alcohol, Isododecane, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Stearic Acid, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide, Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Polymethylsilsesquioxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Polysorbate 20, Xanthan Gum
Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil, Aniba Rosaeodora Wood Oil
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Chromium Oxide Greens / CI 77288, CI 77491, CI 77492
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, BHT, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol

Másnéven ázsiai gázló, ami jól ismert sebgyógyulást segítő, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásáról.  Részletesebb leírást itt találsz >>

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Felületi hártya képző anyag.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.