Kövess minket Instagramon is! :)


Estée Lauder Daywear Advanced Multi-Protection Anti-Oxidant & UV Defense SPF50
Ár: | 10 900 Ft | Kategória: | Fényvédők | |||
Kiszerelés: | 30 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
A krémet feltöltötte: marek.adrienn, az összetevőket feltöltötte: skata, Módosítva: 2014. május 15.
Ár: | 10 900 Ft | |
Kiszerelés: | 30 ml | |
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | |
Kategória: | Fényvédők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
TERMÉKLEÍRÁS
Védőkrém, mely óvja a bőrt a káros UV és más külső negatív hatások ellen, továbbá aktívan küzd az első ráncok kialakulása és az öregedés első jelei ellen is. A bőr puha és sima lesz.
- A Super Anti-oxidáns Complex küzd a szabad gyökök által okozott károsodás ellen.
- Speciális és nagyon hatékony emulzió könnyed textúrájú, jól alkalmazható, gyorsan felszívódik, és nem tömíti el a pórusokat.
- Védi a bőrt a külső agresszoroktól, fiatalon és frissen tartja azt.
Bőrgyógyászatilag tesztelt és jóváhagyott.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Butyl Methoxydibenzoylmethane
f
,
Homosalate
f
,
Ethylhexyl Salicylate
f
,
Octocrylene
f
,
Benzophenone-3
f
,
Water / Aqua
,
Butyloctyl Salicylate
,
Methyl Trimethicone
szil
,
Neopentyl Glycol Diheptanoate
eo
,
Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil
,
Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
eu I szil
,
Peg-10 Stearate
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Dipentaerythrityl Tri-Polyhydroxystearate
eo
,
Potassium Cetyl Phosphate
ti
,
Gentiana Lutea (Yellow Gentian) Root Extract
,
Hordeum Vulgare (Barley) Extract
eo
,
Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract
eo
,
Fumaria Officinalis Flower/Leaf/Stem Extract
,
Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract
,
Hydrolyzed Rice Bran Extract
,
Hydrolyzed Rice Extract
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract
a
,
Artemia Extract
,
Laminaria Ochroleuca (Kelp) Extract
i
,
Algae Extract
eo I h
,
Hydrogenated Lecithin
eu
,
Thermus Thermophillus Ferment
,
Squalane
eo
1
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Sorbitol
h
1
1
,
Linoleic Acid
eo
,
Caffeine
,
Cholesterol
eo I eu
0
0
,
Ethylhexylglycerin
,
Lecithin
eo I eu
,
Ergothioneine
a
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Polyquaternium-51
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Trehalose
h
,
Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/ Glycerin Crosspolymer
,
Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/VP Copolymer
,
VP/Eicosene Copolymer
,
Tetrahexyldecyl Ascorbate
a I v
,
Saccharide Isomerate
h
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Cyclodextrin
,
Urea
h
,
Dehydro Xanthan Gum
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Glycyrrhetinic Acid
gy
,
Nordihydroguaiaretic Acid
a
,
Ascorbyl Tocopheryl Maleate
a I eo
,
Citric Acid
kh
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Sodium Dehydroacetate
ta
,
Fumaric Acid
,
Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride
a
,
Silica
,
Phenoxyethanol
ta
,
Disodium EDTA
,
BHT
a I ta
,
Parfum/Fragrance
i
,
Mica
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
CI 42090
sz
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Még csak most vettem, egy hete használom, de nagyon kellemes, enyhe illatú krém (mintha uborkás lenne), könnyen szétkenhető, hamar felszívódik. Nehéz volt olyan krémet találnom amely SPF 50-es és egyben nem csak hidratál de ránctalanító hatású is. A klasszikus fényvédők túl zsíros hatásúak voltak az arcomon és lefolyt róluk az alapozóm, a fényvédős alapozóm magában pedig nem volt elég (SPF 15). Remélem nem fogok benne csalódni, mert már kezdek belefáradni a keresgélésbe. Szerintem három hónap múlva többet fogok róla tudni, addig négy csillagot kap.



Még csak most vettem, egy hete használom, de nagyon kellemes, enyhe illatú krém (mintha uborkás lenne), könnyen szétkenhető, hamar felszívódik. Nehéz volt olyan krémet találnom amely SPF 50-es és egyben nem csak hidratál de ránctalanító hatású is. A klasszikus fényvédők túl zsíros hatásúak voltak az arcomon és lefolyt róluk az alapozóm, a fényvédős alapozóm magában pedig nem volt elég (SPF 15). Remélem nem fogok benne csalódni, mert már kezdek belefáradni a keresgélésbe. Szerintem három hónap múlva többet fogok róla tudni, addig négy csillagot kap.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Ergothioneine, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate, Nordihydroguaiaretic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, BHTGyulladáscsökkentők: Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Algae Extract, Glycerin, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Saccharide Isomerate, Caprylyl Glycol, Sodium PCA, Urea
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Neopentyl Glycol Diheptanoate, Glyceryl Stearate, Dipentaerythrityl Tri-Polyhydroxystearate, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Algae Extract, Squalane, Linoleic Acid, Cholesterol, Lecithin, Cetyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Lecithin, Cetyl Alcohol, Stearic Acid
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Benzophenone-3
Szilikonok: Methyl Trimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
Tisztítószerek: Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Laminaria Ochroleuca (Kelp) Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 42090, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, BHT
Összetevők megmagyarázva
Egyszerűbb néven avobenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (310-400 nm) ellen nyújt védelmet. Az avobenzone stabilitása nem túl nagy, fény hatására lebomlik. Fotostabilizátorok (mint pl. Octocrylene vagy Butyloctyl Salicylate) lassítják az avobenzone lebomlását. Részletesebb információ a smartskincare-en.
A HMS az FDA által jóváhagyott, nemzetközileg használt fényvédő összetevő, mely elsősorban az UVB sugarak (295-315 nm) ellen védi a bőrt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatása is van, és UV absorber, vagyis magát a terméket is óvja az UV sugárzástól. Jelenléte a termékekben maxium 15%-os koncentrációban engedélyezett. Paula Begon szerint nincs érzékenyítő vagy toxikus hatása a bőrre. Az összetevővel leggyakrabban SPF30-as vagy annál magasabb faktorszámú napvédő termékekben találkozhatunk.
Más néven octyl salicylate vagy octisalate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (295-315 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására némileg veszít fényvédő képességéből. Önmagában használva nem nyújt elégséges védelmet, ezért egyéb fényvédőkkel szokták kombinálni.
Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. További információ a smartskincare-en.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A szalicilsav egyik észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj-és bőrkondícionáló hatású összetevő, valamint oldószer. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat.
A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló. Selymes érzetet hagy maga után.
Neopentyl glycol (felületi hártyaképző anyag és oldószer) és heptánsav (szőlőből előállított zsírsav) keveréke, melyet bőrpuhító (emollient) és bőrjavító anyagként használnak a kozmetikumokban.
Szilikon emulgeálószer, aminek a fő tulajdonsága, hogy segíti a sem vízben sem olajban nem oldódó porok (például színező pigmentek vagy ásványi fényvédő szűrők) jobb kenhetőségét és egyenletesebb eloszlathatóságát. A CosIng besorolása szerint felületaktív anyag, bőr- és hajkondícionáló. (forrás)
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Felületaktív anyag (surfactant), emulgeálószer, tisztítószer.
Az árpa kivonata. Szájon át használva antioxidáns tulajdonsága van, bőrre alkalmazva viszont nem ez a helyzet. Bőrpuhító (emollient) anyag csupán.
Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.
Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.
Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.
Szőlőmagkivonat. Kiváló antioxidáns, és segít megvédeni a bőrt a napsugárzás okozta károktól. Ezenkívül sebgyógyító, bőrvédő hatása is van. További infó itt.
Barna tengeri hínár, alga kivonata. Sűrítő, vízmegkötő, bőrkondícionáló (skin conditioning) és antioxidáns hatása van. Részletesebb információ a kozmetikumokban használt algákról a CosmeticsCopon.
Algakivonat. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítőanyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használatos.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Venuceane márkanév alatt árult összetevő komplexbe található, és a gyártó állítása szerint 2013-ban végzett kísérletek szerint az összetevő egyedülállóan hatákony a napsugárzás és az infravörös sugárzás (IR) okozta öregedés elleni küzdelemben.
A squalene ún. hidrogenizált formája. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is. Részletesebb infó az INCIDecoderen.
Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.
A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 20%-t teszi ki. A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emollient), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Felületi hártyaképző és bőrjavító anyag, melynek hidratáló tulajdonsága is van. További info itt.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben
Filmképző összetevő, amivel leggyakrabban vízálló naptejekben és szempillaspirálokban találkozhatunk. Segíti a fényvédő bőrhöz tapadását és vízzel szembeni ellenállóságát, azonban hatása néhány óránál nem tart tovább.
Forrás: http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/definition/vpeicosene-copolymer
A C-vitaminnak egy kifejezetten stabil, olajban oldódó formája, melynek in vitro tesztek szerint a tiszta C vitaminnal (Ascorbic Acid) elvileg egyező a hatása, ráadásul a bőrbe is könnyen felszívódik. A truthinaging információi szerint az összetevő képes arra, hogy a bőrt glikozaminoglikánok termelésére ösztönözze, vagyis növeli a hidratáltságát.
Más néven Pentavitin. Növényi eredetű összetevő, melyet az Ecocert és a Nature is certifikált. A TruthinAging információi szerint az összetevő olyan szénhidrátokat tartalmaz, melyek nagyon hasonlóak az emberi bőrben természetes formában megtalálható szénhidrát komplexhez. Mivel nagyon jól közödik a bőrhöz, ezért nem lehet egykönnyen lemosni, emiatt hosszantartó hidratációt biztosít. Paula Begoun szerint az összetevőnek kiemelkedően jó a vízmegkötő, bőrpuhító képessége.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
Kelátképző segédanyag, amely a krémben a víz révén jelenlévő fém ionokkal reakcióba lép és semlegesíti azokat, vagyis a krémet stabilizáló funkciója van.
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Édesgyökérből előállított kivonat, mely kiváló gyulladáscsökkentő és nyugtató összetevő. E szerint a szabadalom szerint az összetevő barnulást elősegítő kozmetikumokban is hasznos.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Természetes eredetű só, mely antimikrobiális tulajdonságai miatt tartósítószerként használt összetevő. Képes megakadályozni a mikroorganizmusok növekedését és szaporodását, így védi a kozmetikumokat a megromlástól. Már nagyon alacsony (akár 0,6%-os) koncentrációban is leállítja a baktériumok és gombák szaporodását, bár nem feltétlenül pusztítja el a már kifejlett mikrobákat.
Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Brillantkék FCF. Szintetikus kék színezék élelmiszer színezék, kőszénkátrányból szintetikus úton állítják elő. Nagyon jól oldódik vízben.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.