Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: grund, Módosítva: 2014. január 7.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A szemkörüli érzékeny bőr azonnal simábbnak és ragyogóbbnak tűnik. A krém enyhíti a ráncokat, szarkalábakat, csökkenti a bőr kreppszerűségét, és megakadályozza mindezek újbóli megjelenését. A Biomimetic Barrier lipidek a bőr természetes védekezőképességét erősítve gátolják meg a nedvességvesztést.

Water / Aqua Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Polyethylene Cetyl Esters eo Dicaprylyl Carbonate eo Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Isostearyl Neopentanoate eo 3 3Sucrose h Propanediol h Butylene Glycol h 1 0Tamarindus Indica Seed Extract eo I h Polygonum Cuspidatum Root Extract a Hydrolyzed Rice Extract Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice a Limonium Vulgare Flower/Leaf/Stem ExtractYeast Extract a Tocopheryl Acetate a I v 0 0Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Lens Esculenta (Lentil) Fruit Extract Hydrogenated Lecithin eu Phytantriol h I al 2 2Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Trehalose h Methyl Glucose Sesquistearate eo I eu Acetyl Glucosamine h Cetearyl Glucoside ti I eu Citrullus Vulgaris (Watermelon) Fruit Extract Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Centaurium Erythraea (Centaury) Extract Glycerin h 0 0Propylene Glycol Dicaprate eo Caprylic / Capric Triglyceride eo Sodium PCA h 0 0Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Caffeine Aminomethyl Propanol Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Polybutene Sodium Hyaluronate h 0 0Dimethicone eo I szil 1 0Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract Lauryl PCA h Hexylene Glycol ti I eu 1 1Whey Protein Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Cholesterol eo I eu 0 0Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Sodium Lactate h PEG-100 Stearate ti 0 0Propylene Glycol Dicaprylate eo Persea Gratissima (Avocado) Oil eo I h 3 0Phospholipids h Salicornia Herbacea Extract Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract Linoleic Acid eo Phytosteryl Canola Glycerides Decarboxy Carnosine HCL Oleic Acid eo I eu Palmitic Acid eo I eu 2 0Caprylyl Glycol eo I h Carbomer Stearic Acid eo I eu 2 0Nordihydroguaiaretic Acid a Phytosphingosine Triolein eo Cyclodextrin Potassium Sulfate Linoleic Acid eo Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium EDTA BHT a I ta Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta Mica Titanium Dioxide f 0 0

ildici72

2017. szeptember 28.

Nekem nagyon bevált, kolléganőmtől kaptam, neki nem kellett. Reggel szoktam felkenni, és pár perc alatt be is szívódik, így tudok rá alapozót tenni. Nem zsíros, könnyű állagú. Nekem úgy tűnik, hogy hasznos a ráncok ellen. Sajnos a borsos ára miatt nem fogom megvenni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 28.

Tamara87

2016. május 9.

Ez volt az első EL krémem... :)
Kicsit zsiros hatást keltett, hatását nem igazán érzékeltem, nagyjából félévet kibirt - 2x használtam naponta.
Lehet fiatalabb bőrnél jobban hat... Kerestem jobbat - revitalizing supreme eye balmot használom jelenleg, ami egész igéretes! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 9.

Ez volt az első EL krémem... :)

KezdoManias

2015. november 25.

Kellemes, könnyen felszívódó, jól hidratáló kence, viszont részemről ennél többet nem is nagyon tudok mondani. Minimális szemsminket használok és nem korrektorozok szem alatt, amit viszont felkentem magamra, azzal jól együttműködött. Lehet, hogy picit finomodtak a ráncaim, miközben használtam, de átütő eredményeket szerintem nem ért el. Persze igazából a megelőzés, vagy a ráncosodási folyamatok lassítása lehet egy ilyen termék célja, remélhetőleg erre megfelelő.
Hónapokig elegendő volt a tégely, viszont sajnáltam, hogy nem tubusos - vagy kisebb - kiszerelésű, mert a vége felé már magam sem hittem el, hogy nincs tele mindenféle más cuccossal a legnagyobb körültekintés és a legalaposabb kézmosás ellenére is.
Egyelőre nem fogom újravenni, az utóda (egy rokon termék a clinique-től) nálam jobban működni látszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 25.

umpalumpa

2015. július 30.

(Hogy lehet az, hogy az egyik kedvencemet eddig nem véleményeztem?)
Szóval nagyon szeretem főleg smink (korrektor) alá. Egyszer vásárláshoz ajándékba kaptam egy 5 ml-est a régebbi változatból és leragadtam nála. A teljes kiszerelés árát sokallom kicsit, de ha nem tudnék kicsi mintákat szerezni megvenném. Most újítottam 2 tégelyecskét (5-5 ml) tartalékba.
A kis ráncocskákat szépen simítja, a száraz és érzékeny szemkörnyékemet nem bántja. Kicsit lehúzza a duzzanatot is. A korrektor alól később (több óra elteltével) látszanak ki a szarkalábak és finom vonalak. Remélem hosszú távon is lassítja a bőröm öregedését, mert rövid távon jól működik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 30.

(Hogy lehet az, hogy az egyik kedvencemet eddig nem véleményeztem?)

senskin

2014. május 11.

Én igazából nem tudom mit várjak egy krémtől. Így 35 felé vagyok lassan, de a boltban a hölgy, még mindig nem igazán ajánlott nekem ránctalanítót, semmilyen formában. Ezt megvettem, próba szerencse alapon, mert mindig rendszeresen ápolom a szemkörnyékemet. Én megvagyok vele elégedve. A nagyon apró szinte láthatatlan vonalakkal nagyon jól megküzd ez a krém. Nem hagyja mélyülni tovább. Mindig azt mondom, hogy csodaszerek nincsenek, de összességében ez egy nagyon jó első osztályú estée lauder kence :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 11.

marek.adrienn

2014. április 22.

Négy napja használom, éjszakára az Idealist szérumra, nappalra pedig primerre. Az állagát szeretem, kellemesen könnyed, pár perc alatt beszívódik. Még eddig semmilyen eredményeket nem tapasztaltam (azon kívül hogy jól hidratál), de majd még meglátjuk.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 22.

grund

2014. február 17.

Elég zsíros krém, ezért csak éjszaka használom, extra hatást én sem tapasztaltam. A revitalizing supreme szemkörnyékápolóját sokkal jobban szeretem, a könnyedebb állaga és a hatása is jobban tetszik.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 17.

BubuMaczko

2014. január 7.

Pár éve kaptam kis mintát belőle, de nem győzött meg. Semmi ránctalanító hatást nem éreztem. Hidratált, de csak rövid távon. Lehet, nem az én bőrömnek volt való, de legalább megspóroltam a vásárlást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 7.

szeliger

2014. január 7.

Jó kis krém ez, szeretem. Nem csodaszer, de teszi a dolgát, könnyen felvihető fehér krém, kellemes, visszafogott illattal. Gyorsan beszívódik, jól lehet mellette sminkelni. A szememet nem irritálja, a bőr tónusát láthatóan javítja és a tégelye is elegáns.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. január 7.

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Yeast Extract, Tocopheryl Acetate, Nordihydroguaiaretic Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, BHT
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract
Hidratálók: Sucrose, Propanediol, Butylene Glycol, Tamarindus Indica Seed Extract, Phytantriol, Trehalose, Acetyl Glucosamine, Glycerin, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Lauryl PCA, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Lactate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phospholipids, Caprylyl Glycol
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Phytantriol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetyl Esters, Dicaprylyl Carbonate, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Isostearyl Neopentanoate, Tamarindus Indica Seed Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol Dicaprate, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Cholesterol, Propylene Glycol Dicaprylate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Linoleic Acid, Oleic Acid, Palmitic Acid, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Triolein, Linoleic Acid
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Hexylene Glycol, Cholesterol, Oleic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Hexylene Glycol, PEG-100 Stearate
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract
Tartósítószerek: BHT, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Tamarindusz magjának a kivonata. Hidratáló és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Phytantriol h I al 2 2

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Térfogatnövelő segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Cholesterol eo I eu 0 0

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Más néven NDGA. Növényi kivonat, melyet hatásos antioxidánsként tartanak számon illetve pattanások ellen is hatásosnak bizonyult. (forrás)

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.