Estée Lauder

Ár:   10 500 és 17 100 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Kitti86, az összetevőket feltöltötte: Guttmann Natasa, Módosítva: 2015. október 16.

Ár:   10 500 és 17 100 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Segíti elhalványítani az öregedés első jeleit és megelőzi azok kialakulását. Eddigi leghatékonyabb antioxidáns keverékünkkel a bőr azonnal simábbnak érződik, üdébbnek és egészségesebbnek látszik.

Water / Aqua Butyloctyl Salicylate Polyester-8 Petrolatum eo Butylene Glycol h 1 0Cetyl Ricinoleate eo Octyldodecyl Myristate eo Steareth-21 ti I eu Steareth-2 ti I eu 2 2Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride eo DI-C12-15 Alkyl Fumarate eo Dimethicone eo I szil 1 0Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract a Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Laminaria Ochroleuca (Kelp) Extract i Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Fumaria Officinalis (Fumitory) Extract Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract Hydrolyzed Rice Bran Extract Hydrolyzed Rice Extract Artemia Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract i Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Thermus Thermophillus Ferment Sorbitan Olivate eu Caffeine a Pentylene Glycol h Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone eu I szil Behenyl Alcohol eo I al Pantethine eo I v Triacontanyl PVP h Acrylic Acid/ Vp Crosspolymer Ethylhexylglycerin Glycerin h 0 0Linoleic Acid a I eo I gy Polyquaternium-51 Cholesterol eo I eu 0 0Cetearyl Olivate eo I eu Squalane eo 1 0Sodium PCA h 0 0Urea h Caprylic/Capric Triglyceride eo I i Tocopheryl Acetate a I v 0 0Tetrahexyldecyl Ascorbate a I v Citric Acid kh Sodium Hyaluronate h 0 0Ergothioneine a Glycyrrhetinic Acid gy Trehalose h Lecithin eo I eu Hydrogenated Lecithin eo I eu Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/ Glycerin Crosspolymer Cyclodextrin Nordihydroguaiaretic Acid a Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Sodium Hydroxide Parfum/Fragrance i Fumaric Acid Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate a Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium EDTA BHT a I ta Phenoxyethanol ta Benzyl Salicylate i I f Lyral i Butylphenyl Methylpropional i Linalool i Mica Yellow 5 Lake / CI 19140 sz CI 42090 sz Chromium Hydroxide Green / CI 77289 sz

Estée Lauder Santorini Neszeszer
Ár: 2000 + posta/foxpost , Eladó: sheder5
Állapot: Új, Helyszín: Budapest, fizetés: előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel Budapesten

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Pepsi97

2024. január 1.

Ajándékba kaptam egy szettet, nekem bevált. Nem pattanásosodik alatta a bőröm, gyorsan beszívódik, kellemes az illata. Ami talán ellene szól, az az ára, illetve, hogy viszonylag gyorsan átzsírosodik alatta a bőröm, mindenestre az eddigi egyik legjobb hidratáló, amit használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 1.

msramoona001

2023. december 28.

Nem elvárt mértékben hidratált. Tele illatanyaggal. Nem ezt a hidratálót választanám ennyiért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 28.

duchess_g

2023. május 5.

Nem volt rossz, egy konnyed hidratlao, kicsit irritalt es munek ereztem az allagat. A parfum miatt nem vennem ujra. Spf 15 kb felesleges kategoria meg spf ugy altalaban hidrataloba.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 5.

hajnalreczi

Korcsoport: >54
2023. április 14.

Több éve használom ezt a krémet. Bár azt írják, hogy az első ráncokra...Nos, azon már rég túl vagyok, de ez a krém a társam marad örökre. Könnyed, jól felszívódó krém, ami nálam még a pórusokat is összehúzza. Vegyes bőrre használom, akár nappalra, akár éjszakára. Kiváló alap a sminkeléshez. Én csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. április 14.

jibjab

2023. március 19.

Az illata és a kellemes állaga miatt többször is újravettem, de nekem hatékonyságban nem hozta, amit elvártam. Az egyik legkellemesebb krém volt, amit valaha használtam, amíg felkentem, de semmivel nem tudott többet, mint egy drogériás hidratáló. Nekem a felszívódásával nem volt bajom, de a száraz részekre nem éreztem, hogy elég lenne, a zsíros részeket kiemelte. Sminkelni lehetett rá, azzal nem volt gond, de nem éreztem, hogy igazán mélyen táplálná a bőröm. Nekem sajnos az EL család kevésbé jött be, de ha valamit újravennék belőle, akkor ez lenne az, de csakis az illat és a kellemes állag miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. március 19.

Timi01

2022. november 12.

Érdekes krém ez, nekem nagyon nem vált be, megült a bőrömön és nehéznek éreztem, zsírosított is, Anyukám viszont boldogan kenegette, újra is kellett neki vennem pedig általában ugyanazok a krémek jönnek be. Nekem 1, neki 5 csillag, itt most átlagolni fogok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 12.

anitazs

2022. június 12.

Tél végén kezdtem el használni, a száraz levegôs idôszakban nekem nem volt elég. Tavasz/nyári idôszakban tudom használni, de ennyi pénzért ez csalódás. A másik csillagot a parfümért vonom le.
Összességében elhasználom, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 12.

Összességében elhasználom, de nem veszem újra.

anitaa17

2022. április 26.

Szeretem az uborkás illatát és szerintem ez egy jó kis hidratáló, bár nekem nappalra túl sok, ezért főleg éjszakára használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 26.

evivi

2022. január 2.

Nagyon érzékeny bőröm van, és amikor betöltöttem a 23-at tudtam, hogy ideje elkezdeni a hidratálást. Nagyon sokáig kerestem a megfelelő terméket, sok kutatás után pedig megvettem ennek a mini verzióját. Beleszerettem. Szépen hidratál, nem túl nehéz, valóban van fényvédő hatása az arcomra. Nem pattogtam ki tőle (nálam ez nagy szó!). Újra vettem, de már a nagy kiszerelést. Továbbra is ezt használom, minden nap, smink alá is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 2.

Pomelo

2021. november 15.

Kis kiszerelést kaptam belőle, itthonra elhasználom, de a lakásból nem megyek ki vele, mert még hűvös időben is kifejezetten zsírosít. Számomra túl nehéz, krémes, hagy maga után egy enyhe zsíros réteget, ami aztán még több faggyú termelésére ösztökéli a bőrömet. Az erős uborkás illat engem kifejezetten zavar. 2 csillagot azért kap, mert végülis hidratál, nem irritál, és a 15 SPF megfelel így ősszel itthon. Ja és szép a csomagolás ;)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 15.

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Caffeine, Linoleic Acid, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Ergothioneine, Nordihydroguaiaretic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, BHT
Gyulladáscsökkentők: Linoleic Acid, Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Triacontanyl PVP, Glycerin, Sodium PCA, Urea, Sodium Hyaluronate, Trehalose
Vitaminok: Pantethine, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Alkoholok: Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Petrolatum, Cetyl Ricinoleate, Octyldodecyl Myristate, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, DI-C12-15 Alkyl Fumarate, Dimethicone, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Behenyl Alcohol, Pantethine, Linoleic Acid, Cholesterol, Cetearyl Olivate, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin, Hydrogenated Lecithin, Ascorbyl Tocopheryl Maleate
Emulgeálószerek: Steareth-21, Steareth-2, Stearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Cholesterol, Cetearyl Olivate, Lecithin, Hydrogenated Lecithin
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Szilikonok: Dimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-21, Steareth-2, Stearyl Alcohol
Illatanyagok: Laminaria Ochroleuca (Kelp) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Lyral, Butylphenyl Methylpropional, Linalool
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090, Chromium Hydroxide Green / CI 77289
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Más néven Polycrylene. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat. A gyártói szerint a Polycrylene filmképző polimerekkel kombinálva növeli a fényvédő összetevők vízállóságát is.

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló,  azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban. Cetearyl Olivate-al kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik. Sorbitan Olivate-tal kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Más néven NDGA. Növényi kivonat, melyet hatásos antioxidánsként tartanak számon illetve pattanások ellen is hatásosnak bizonyult. (forrás)

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.