Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2013. március 22.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Kiszerelés: 50 ml

Water / Aqua Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2 eo HDI/ PPG/ Polycaprolactone Crosspolymer Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Glycerin h 0 0Caprylic / Capric Triglyceride eo C12-20 Acid PEG-8 Ester ti I eu Dimethicone eo I szil 1 0Butylene Glycol h 1 0Punica Granatum Sterols Acetyl Glucosamine h Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Caffeine Trehalose h Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Olea Europaea (Olive) Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract a Rhododendron Ferrugineum Extract Centaurium Erythraea (Centaury) Extract Yeast Extract a Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Sapindus Mukorossi Fruit Extract Saccharide Isomerate h Laminaria Saccharina Extract Sodium PCA h 0 0Caesalpinia Spinosa Gum Argania Spinosa Leaf Extract Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Adenosine Phosphate Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Tamarindus Indica Seed Extract eo I h Hydrolyzed Rice Extract Linoleic Acid eo Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Behenyl Alcohol eo I al Linolenic Acid eo Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Padina Pavonica Thallus Extract Larix Sibirica Wood Extract aNordihydroguaiaretic Acid a Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Hyaluronic Acid h Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract Phytantriol h I al 2 2Cholesterol eo I eu 0 0Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Sodium Hyaluronate h 0 0Glyceryl Stearate eo I euAmmonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Propylene Glycol Dicaprate eo Potassium Cetyl Phosphate ti Carbomer Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer PEG-100 Stearate ti 0 0Silica Xanthan Gum ti I eu Sodium Carbomer Potassium Sulfate Cyclodextrin Caprylyl Glycol eo I h Parfum / Fragrance i Phenoxyethanol ta Red 33 Lake / CI 17200 sz CI 42090 sz

messin

2013. június 16.

Nagy reményekkel vásároltam meg ezt a krémet. Fantasztikus illata van, és jó textúrája. A baj, csak az, hogy nagyon irritál, a szememből ömlik a könny akkor is, ha kerülöm a szemkörnyéket. Ráadásul a néhány napos használat során az arcomon egyáltalán nem fedeztem fel semmi hatását. Sajnos ráfaragtam, így el fogom ajándékozni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 16.

jibjab

2013. március 31.

Kombinált bőrre is jó éjszakai táplálást adott. Nem zsírosított túl, reggelre szépen beitta a bőröm és nagyon kellemes puha volt tőle. Több tégellyel is elhasználtam és a nappalija és a szemránckréme is nagyon bevált, de az ára miatt olcsóbbra váltottam. Ha megtehetném néha újra venném, mert nekem az illata, textúrája és az eredmény, amit hozott is nagyon megfelelt. A szemem köré is kentem, de az enyémet nem irritálta, pedig elég érzékeny, de ez szerintem nagyon egyéni, hogy kinek mi irritálja a szemét vagy a bőrét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. március 31.

szeliger

2013. március 22.

Nekem is tetszik az illata és a textúrája is, tápláló éjszakai krém. Csodát nem tesz, de este feltéve reggelre sokkal szebb a bőröm, bár lehet, hogy ebben inkább a pihentető alvás játszik nagyobb szerepet. Mindenesetre az én bőrömet nem irritálja, pedig érzékeny, könnyen kipirosodó és száraz, úgyhogy ez már plusz pont. Szem környékre mondjuk én nem is teszem, de a gyártó sem ajánlja. Nagy hibája, hogy szerintem meglehetősen drága, még az eredeti, amerikai honlapon hirdetett 70 dolláros áron is, nemhogy itthon. A csomagolása elegáns, tetszetős. Úgy tudom, beszüntették a gyártását, kis változtatással Advanced Time Zone Night néven hozták forgalomba.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 22.

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Yeast Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Larix Sibirica Wood Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Acetyl Glucosamine, Trehalose, Saccharide Isomerate, Sodium PCA, Acetyl Hexapeptide-8, Tamarindus Indica Seed Extract, Hyaluronic Acid, Phytantriol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8

Alkoholok: Behenyl Alcohol, Phytantriol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Tamarindus Indica Seed Extract, Linoleic Acid, Behenyl Alcohol, Linolenic Acid, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Cholesterol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol Dicaprate, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: C12-20 Acid PEG-8 Ester, Cholesterol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: C12-20 Acid PEG-8 Ester, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, PEG-100 Stearate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Parfum / Fragrance
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, CI 42090
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

A krém összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Térfogatnövelő segédanyag.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Argan levelének a kivonata. Az argan olajjal ellentétben nem igazán van infó arról, hogy a levél kivonatnak milyen hatása is van, a CosIng bőrjavító összetevőnek kategorizálja.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Tamarindusz magjának a kivonata. Hidratáló és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Szibériai vörösfenyő kivonat. A CosIng besorolása szerint korpaellenes, baktériumellenes, antioxidáns és bőrvédő összetevő.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Gránátalma kivonat. Szájon át fogyasztva úgy tűnik, hogy pozitív hatása lehet a szív- és keringési rendellenességekre, valamint a rák és a gyulladásos megbetegedésekkel szemben. Paula Begoun szerint viszont a gránátalma bőrre gyarkorolt hatása nem igazán ismert, viszont egy kutatás szerint a gránátalma kivonat in vitro kísérletek szerint (kémcsőben végzett) segíti a bőr regenerálódását.

Phytantriol h I al 2 2

Cholesterol eo I eu 0 0

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Színezék. Lilás piros.