Etude House

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   150 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. április 23.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Szalicilsav tartalmú hidratáló gél lotion pattanásos bőrre

Nedvességgel tölti fel a bőrt, szabályozza a faggyútermelést. Vízben oldódó hidratáló anyagokat tartalmaz, amely megelőzi a pattanások kialakulását. Nem hagy ragacsos felületet, nyugtató hatású, könnyed, friss érzetet ad. Nem komedóképző.
Hatóanyagai: szalicilsav, hinoki hamisciprus levél, vadgesztenye, kínai gyíkfű, ázsiai gázló, levendula, fehérmályva, kamilla, citromverbéna, ampelopsis, papaja, vöröshagyma, fokhagyma, koffein.

Kiszerelés: 150 ml

ancsr

2015. december 12.

Egyszerre kezdtem el használni egy másik termékkel, így nem vagyok benne biztos, hogy csak ennek a jó hatását tapasztalom-e, de tény, hogy mióta használom halványodnak a pattanások. A zsírosság is alábbhagyott kicsit, de még nem tökéletes. Először furcsa volt az illata, de megszerettem. Tetszik az állaga is, könnyű eloszlatni. Mintát rendeltem, szerintem sokáig elég lesz, de a tartalmát nagyon nehéz kiszedni a mini üvegből.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 12.

v.szilvia789

2015. február 15.

A szalicil sav tartalma miatt választottam ezt a terméket. Nekem a 80ml (!)-s próba kiszerelés van meg, az ára rendkívül kedvező volt, kb. 1700 Ft átszámítva. Egy könnyű, vizes krémzselét tartalmaz a flakon, könnyen beszívódik, nem ragad, nem irritál. Az illata a szalicilsavas krémekre jellemzően "gyógyszertári" és kicsit növényi. A flakonból nehéz kinyerni, mert hiába vizes állagú mégsem folyik, rázogatni kell. Kipróbáltam este és reggel is, nekem éjszakára jobban működött. Smink alá is lehet használni, de rajtam nappal nagyon érezhető volt a hámlasztó hatása, főleg az orrom környékén, ahol elég vékony a bőr. A sminkkel és más krémekkel is jól kijön, nem kukacosodik, jól kombinálható. A bőrképem kicsit simább lett, a mitesszerekkel nem tudott semmit kezdeni, a pattanások kialakulására pozitív hatással van, bár nem szokott túl sok lenni belőlük, mostanában még az a kevés is elkerül. Még megvan a flakon fele, de eddig nagyon pozitív a véleményem, remélem hosszabb távon is ilyen jól fog működni. Ár-érték aránya is kiváló.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 15.

szaneszter

2014. június 8.

Kombinált, miteszeres bőrömre használom a krémet. Olyat kerestem, ami könnyű, nem zsírosít és nappalra is tudom használni.
Nagyon elégedett vagyok vele, a szilikon miatt kiegyenlíti a bőröm és tudok rá könnyedén sminkelni. Nem komedogén hidratáló, nem leszek tőle miteszeresebb.
Az arcom szárazabb részeire néha kicsit kevésnek érzem a hidratálását, de rásegítek akkor egy nehezebb krémmel.
Ebay-ről rendeltem, kb. 3000 Ft volt a 150 (!) ml-es üveg. Az üvege mellesleg használhatatlan, én kitöltöttem egy régi krémes tégelyembe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 8.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Betaine, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Mannitol, Dimethiconol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid

hinoki hamisciprus leveléből nyert kivonat. Az összetevő egyik gyártója szerint az összetevő hatásosabb a pattanásokat okozó P. acnes baktérium ellen, mint a teafa olaj.

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.