Garnier

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: natasa, Módosítva: 2019. június 11.

Kategória:   Hajfestékek

100 % növényi alapú hajfesték. Erősíti és dúsítja a hajat. Használatával a haj egészséges fényt kap.

• Festett hajra is alkalmazható.
  • A henna, az indigó és a kínai fahéj fentartható gazdálkodásból származnak.
  • A doboz a hajfestéken kívül egy hajpakolást is tartalmaz.

Zelenagreen

Korcsoport: >54
2020. március 28.

Már majd egy éve használom ezt a hajfestéket. A mogyorószínt választottam erősen őszülő hajamra. Bár az árnyalata a hajtőnél kicsit világosabb lett elsőre mint a kép fotóján látható, maradtam ennél, mert nagyon tetszik. Nem bántam meg. Mostanra teljesen jól befogja a hajam. A még nem őszülő tincsek miatt olyan, mintha direkt melírozva lenne, de szerintem nagyon klassz.

Ha felviszem a hajamra, olyan érzés,mintha egy pakolást tennék rá. Nagyon kellemes, kicsit mentás, nem az a szúrós, kémiai szagú, mint előtte a többi hajfesték volt.
Tény, hogy kicsit tényleg széna szagú az elején, de ez elmúlik hamar és számomra nem volt zavaró. Sokkal több pozitív hatása van, mint negatív.

Allergiás vagyok a pollenekre, de ez a festék nálam nem váltott ki eddig allergiát. Nem lett tőle pattanásos a fejbőröm, mint a korábbi kémiai festétkektől.
Könnyen lemosható és a bőrön sem hagy foltot. Megtartom. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. március 28.

Könnyen lemosható és a bőrön sem hagy foltot. Megtartom. :-)

Klaudia25

2019. november 14.

Khadihoz,és sima henna+indigóhoz hasonlítva.

Kikeverni sokkal könnyebb. A szagán alig érezhető a széna szag. Ellenben kis citrusos illat csap meg.

Állagra könnyedebb, krémesebb.

Pontos a leírás. 80 gr porhoz 240 ml vizet ír. Én 250 milivel kevertem, fele fele arányban kávéval, tökéleset tejföl állagot kaptam. Könnyű felvinni hajfestő ecsettel, nem pereg, nem potyog.

A zuhanysapi jó méretű. Raktam pluszba a fejemre egy kötött sapkát is.

60 percig hagytam fent. Épphogy bedunsztoltam, egyszer csak éreztem egy hűsítő érzést, az egész fejemen. Fejvesztve olvastam az összetevőket, imádkozva,hogy van benne menta, rozmaring, vagy eukaliptusz, és nem épp szárad le a hajam tövestől 😂

De szerencsére ott a menta. Kellemes volt egyébként.

Lemosni mérföldekkel könnyebb, és a hozzá adott balzsam is mesés. Enyhe citromfüves, citrusos illat van. A felét használtam el.

Befogta az összes ősz hajszálamat, igaz most még kissé vöröses, és nem sötét, de ugye ez még mélyülni fog.
Kár, hogy nem tudok ide képet rakni.

Nagyon elégedett vagyok egyelőre. Ha nem fog hullani tőle a hajam, akkor átpártolok rá. Ugyanis kicsit olcsóbb is, mint a Khadi, és sokkal kényelmesebb volt használni, nem mellesleg a szag is csilliószor jobb. Érezni ezen is enyhén, de egyáltalán nem fullasztó.

Megadom az 5 csillagot 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 14.

Khadihoz,és sima henna+indigóhoz hasonlítva.

Állagra könnyedebb, krémesebb.

A zuhanysapi jó méretű. Raktam pluszba a fejemre egy kötött sapkát is.

De szerencsére ott a menta. Kellemes volt egyébként.

Kár, hogy nem tudok ide képet rakni.

Megadom az 5 csillagot 😊

asanisi

2019. október 8.

azért vettem meg, mert a hatóideje barna árnyalatoknál is elvileg csak 1 óra. a többi növényi festéknél ez 3-4 óra.
de akkor ennél miért ilyen rövid?
én 3 óránál hamarabb nem merem lemosni az őszfedés miatt.
a mogyoróbarnában színezőanyagok közül csak henna és indigó van.
+többféle illóolaj (pacsuli, borsmenta, bergamot), sőt kókuszolaj is - ami elvileg csökkenti a színező hatást.
viszont az olajok miatt nem folyik dunsztolódás közben, és felvinni is könnyebb, az illata is jó. de mindez csak akkor éri meg, ha a színhatás is jó lesz.

van hozzá egy balzsam, amire csak németül van ráírva az, h farbschutz, vagyis, h színvédő. egyébként mindenütt csak az ápoló hatást említik. én szívem szerint nem használnám, mert ebben is van többféle olaj és illóolaj is, amik szintén csökkentik a színező hatást - ha jól tudom.

VALAKINEK VAN ÖTLETE, H MÉGIS HOGYAN ÉRIK EL EZEKKEL AZ ÖSSZETEVŐKKEL - ELVILEG - AZ ÖSSZESEN 1 ÓRÁS HATÓIDŐT?
ÉS HOGY AZ ÁPOLÓ PAKOLÁS MENNYIRE JAVÍT/RONT A SZÍNEZŐ HATÁSON?

a szkeptikusságom miatt én beleraktam +1kanál indigót a keverékbe, aminek a szavatossága 2 éve lejárt, de én ezt használtam hennaporral keverve. azért váltok, mert a legutóbbi alkalommal egyáltalán nem fogta be a hajamat a keverék, ami 3 évig tök jól működött. talán a lejárt szavatosság miatt sem. viszont most hajlok rá, h visszatérek a sima henna-indigó keverékhez, mert ez házilag keverve sokkal olcsóbb, mint bármelyik eleve kevert festék, amik mind 3000 ft körül vannak. a terra naturi olcsóbb ugyan, de az pusztán csak henna és indigó keveréke minden egyéb gyógynövény nélkül, ugyanúgy, mint a házi keverésű - de rosszabb minőségú, darabosabb és rosszabb színező hatású.

szóval egy dolog szólhat mégis a garnier mellett - ha tényleg elég 1 órát a hajon hagyni gesztenyebarna hajon őszfedéshez is. de ez most nem fog kiderülni, mivel már 3 órája rajta van. :)
TI MIT TAPASZTALTATOK?

egyébként, ami még nem tetszik benne az az, h a magyar használati utasítás szinte olvashatatlanul apró betűkkel van írva. ennyi pénzért már lehetne olvasható..
+ mivel a festék indigót tartalmaz, feltétlezem, h ez esetben is fontos, h 30-50 foknál ne legyen melegebb a víz, amivel kikeverjük, viszont ezt itt nem említik.
+ a csokoládébarna szín a fotón nekem inkább grafitszürkének tűnik, pedig ha nem így lenne, inkább azt vettem volna.
+ a natúrbarna pedig nagyon világosnak tűnik.

VALAKINEK VAN TAPASZTALATA A NATÚRBANÁVAL ÉS A CSOKOLÁDÉBARNÁVAL BARNA HAJON ŐSZFEDÉSSEL?

VÉGEREDMÉNY:
4 evőkanál mogyoróbarna + egy evőkanál lejárt indigóval 4 óra zuhanysapkás+két kötött sapkás dunsztolás után befogta a kb 3 cm-s lenőtt, részben őszes hajtöveket is. a tövénél a színe élénk, bár nem túl sötét, inkább szőkés vörös. a hossza rendben van. de milyen lettt volna 1 óra után? :)
a hajápoló cuccot nem raktam rá, én kifejezetten szeretem, h a henna-indigó szárítja, keményíti éss dúsítja a hajamat. az illata így sem rossz a festékben lévő bergamot és borsmenta olajok miatt.
fontos: az indigó miatt sztem max 30-50 fokos vízzel szabad kikeverni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 8.

de akkor ennél miért ilyen rövid?
én 3 óránál hamarabb nem merem lemosni az őszfedés miatt.
a mogyoróbarnában színezőanyagok közül csak henna és indigó van.

ÉS HOGY AZ ÁPOLÓ PAKOLÁS MENNYIRE JAVÍT/RONT A SZÍNEZŐ HATÁSON?

TI MIT TAPASZTALTATOK?

+ a natúrbarna pedig nagyon világosnak tűnik.

VÉGEREDMÉNY:
fontos: az indigó miatt sztem max 30-50 fokos vízzel szabad kikeverni!

Nuseekaah

2019. augusztus 10.

Egy ideje igyekszem tudatosabban gondolkodni/étkezni/vásárolni. Ezt a terméket is így találtam, habár előszőr kicsit féltem milyen színű lesz, de meggyőztek a jótékony és természetes összetevők.

Natúr barna színt választottam, nem akartam nagyon szembetűnő változást. A hajam hosszú évekig szőke volt, az utóbbi időben pedig ombre(szőke-barna). A legutóbbi alkalommal amikor fodrásznál voltam kicsit félre sikerültek a dolgok, és a hajam vöröses fényű barna lett. Ez 5 hónapja volt, azóta sokat kopott a színe és az alja megint kezdett kiszőkülni.Tehát így vágtam bele a festésbe.

Festés előtt csináltam egy C-vitaminos pakolást, hogy eltávolítsak minden kémiai anyagot a hajamról. Majd megmostam szilikon mentes natúr samponnal.(alverde bio sensitive)
A használata nagyon egyszerű, bár nekem anyukám segített a festésben.Felforraltam a vizet és elkezdtem ősszekeverni a porral, és rájöttem,hogy sokkal nagyobb edényt kellett volna választanom :D Átlagos festék többszöröse lesz a kikevert massza,így mi két részletben kevertük ki.
Bár a leírás nem írja, de mi használtunk egy másik tálat is amibe forró vizet tettünk és magát a festékes edényt ebbe tettük bele,hogy megfelelő hőmérsékletű maradjon. Állagra sűrűbb mint egy rendes kémiai festék, de aki használt már hennát annak nem lesz újdonság. A. Hajtöveket még egyszerűbben be lehet festeni a hagyományos technikával, viszont a haj hosszát mi már csak maszatoltuk, mert kicsit besűrűsödött az anyag. :D Mindent összevetve elég gyorsan lehetett vele haladni.

Festés után felhúztam a sapkát amit adnak hozzá és erre még rátettem egy törülközőt, hogy jobban melegen tartsam.
Nekem kb 40 percig volt fent a massza, a lemosása kicsit macerásabb, nehezebben jön ki mint egy hagyományos festék. Rátettem a balzsamot és vártam még 2-3 percet, majd újra lemostam tiszta vízzel. (Tilos samponozni)
Én nem hajszárítóztam mert a elvileg nem szabad henna festés után, bár a leírás nem tiltja.

A hajam elképesztően puha lett, és nagyon fényes. A szín rezes-barnás szőkés lett, sokkal természetesebb mint volt. A hajtöveim persze kicsit sötétebbek, de azzal tisztában voltam, hogy máshogy reagál a festetlen és festett hajon. Tehát ezt számításba kell venni.
Kiváncsi leszek milyen lesz a napokban a színe ugyanis még 2-3 nap míg eléri a végleges színét.
A hajam illata jelenleg kicsit a szénára emlékeztet, de engem ez egyáltalán nem zavar.

Összevetve jó kis termék, szép,egészséges,fényes a hajam. Azoknak mindenképp jó megoldás akik szeretnek kísérletezni új dolgokkal, és természetes megoldásokat keresnek. Később még jelentkezem ha változna a színe :)

Update:
Kicsit mélyebb lett a színe a hajamnak,de drasztikusan nem változott, a festés utáni napokban, viszont az állaga valami csodálatos :)

És még valami mielőtt kipróbálod:

1. NAGYON fontos, hogy bármilyen henna festés előtt, el kell hagyni a szilikon-t tartalmazó hajápolókat,különben nem tapad meg a hajon a festék. Illetve VEGYI festés után várni kell legalább 1-2 hónapot, mert előfordulhat,hogy szintén nem fogja meg a hajat, vagy foltos lesz.

2. Mindenképp csinálj allergia tesztet, mert ritkán de okozhat allergiát.

3. Igen az illata olyan mint a széna és a sóska keveréke, illetve zöld az állaga. ( de ez a hennánál normális, nem tudom miért buknak ki rajta)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 10.

Update:

És még valami mielőtt kipróbálod:

2. Mindenképp csinálj allergia tesztet, mert ritkán de okozhat allergiát.

bbianka9

2019. augusztus 8.

Sajnos a hajfestéstől nagyon hullik a hajam, ezért is örültem meg neki amikor megláttam a müller polcán ezt a növényi hajfestéket. Azonnal rá is kerestem krémmánián az értékelésekre és habár csak 2 volt de mind a 2 pozitív így gondoltam kipróbálom..bár ne tettem volna! A szaga egyszerűen borzalmas.. Az ammónia is facsarja az orrot rendesen de ettől konkrétan konstans öklendeztem, mintha egy lóistállóban lettem volna. Az állaga: folyamatosan higítani kellett mert mindig besűrűsödött, "folyós" állapotban is alig lehetett kenni.. A színe inkább csak vicces volt mert ettől a zöldtől úgy nézett ki a fejem mintha egy liba telibef*sta volna. Nagy reményeket fűztem hozzá, hogy habár a szaga borzalmas de biztos jót tesz az extra érzékeny fejbőrömnek. A hajat a festés után csak vízzel lehet mosni mert kell 3-5 nap mire kifejti a hatását (a doboz szerint), de nekem egyáltalán nem fogta be a hajamat, a hajtövemet végképp nem. (mokka barna árnyalatot vettem egyébként). A fejbőröm már aznap este elkezdett intenzíven viszketni, ez másnapra csak rosszabb lett. Habár kivártam a 3 napot várva a csodát "hátha történik változás a szín tekintetében", de semmi azóta sem.. 3. napra olyan szinten viszketett a fejbőröm hogy nem vártam ki az 5 napot, megmostam a hajamat. Nem veszem újra az biztos és senkinek nem is ajánlom. Nekem sajnos ez csak 1 csillag (annyit sem adnék neki).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 8.

natasa

2019. július 1.

Növényi hajfesték a Garniertől, persze hogy muszáj volt kipróbálnom! A "natur barna" árnyalatot vettem meg a Müllerben. Szerintem máshol egyelőre nem is nagyon lehet kapni. Ott is a "sima" hajfestékeknél volt, nem a natur/bio polcon.

A hajamról: nagyon sokáig festettem hennával, de meguntam a vöröses árnyalatot, ezért áttértem az Alfaparf nature festékére. Jó volt, de hiába "natur"-nak hirdetett, azért mégis tele van agresszív összetevővel. Szóval vissza is akartam térni a hennás festékekre, ezért örültem meg ennek a vonalnak.
A hajam erősen őszül, vékonyszálú, és az idő haladtával sajnos gyengül. Ezért sem akartam tovább gyilkolni "vegyi" festékkel.
Kicsit tartottam tőle, hogy mi van, ha megint jön a vöröses beütés....sajnos nekem az annyira nem áll jól..., de a dobozon látható minta (milyen lesz barna, szőke és ősz hajon) meggyőzött.
Azt írja az utasítás, hogy rendes festék után is használható. Volt már 2-3 centis őszes lenövésem is, szóval belevágtam.

Az eredmény: nagyon tetszik. Előtte világosbarnával volt festve (vagy inkább sötétszőke a fodrászok szerint....), és ezzel a festékkel egy nagyon szép sötétszőke árnyalatot kaptam. Nagyon enyhe vöröses (inkább rezes) fénnyel, de nem a klasszikus "hennavörös", nagyon szép. Az őszt is befogta rendesen, persze icipicit világosabbra, de az is sötétszőke. Megkérdezte a párom: másik festéket használtál? Ez nem vöröses mint szokott, ez most SZŐKÉSEBB! (Pedig 1 éve barna Alfaparf volt rajta, ami nem vöröses, de ezek szerint annak is volt vöröses fénye). Szóval ez meggyőzött: végre nem vagyok vörös ettől a festéktől.
Adnak hozzá egy kis balzsamkát is, ami tényleg nagyon jó.
48 órán át nem javasolt a samponos hajmosás, de a kis hajápolójuk után nem is hiányzik. A szín még ez idő alatt mélyül, rögzül.
A hajam színe nagyon szép, fényes és puha, illatos. (Bizony, semmi hennaszag, csak a hajápoló finom illata!)

Előnyök más növényi hajfestékekhez képest (Logona, Khadi, Sante):
- Sokkal rövidebb ideig kell fent lennie. (A natur barna árnyalat 30 percig volt fent, de van olyan,pl. a mogyoróbarna, amit 60 percig kell fent hagyni. Korábban 3 órát volt rajtam egy ilyen hennás pép.)
- Nagyon könnyen használható, egyáltalán nem pereg, krémes és jól kenhető a pép.
- A lemosás is gyorsabb, a törölközőt egyáltalán nem fogja be.
- Az illata kikeveréskor jellegzetes, erős, de lemosás után felvittem a saját krémes hajápolóját, ami minden kellemetlen szagot elvett, és csak a finom illat maradt.
- Jól befogja az ősz hajszálakat is.
- Nincs "hennavörös" kinézete, sem erősen vörös beütése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 1.

Adnak hozzá egy kis balzsamkát is, ami tényleg nagyon jó.

Előnyök más növényi hajfestékekhez képest (Logona, Khadi, Sante):
- A lemosás is gyorsabb, a törölközőt egyáltalán nem fogja be.
- Jól befogja az ősz hajszálakat is.
- Nincs "hennavörös" kinézete, sem erősen vörös beütése.

Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.