Gigi Cosmetic Laboratories

Ár:   7800 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Csiky, Módosítva: 2020. március 20.

Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Könnyű, hidratáló nappali krém szeborreás és rosaceás, érzékeny bőrre. A krém hidratáló formulát és aktív összetevőket tartalmaz, hogy megvédje a szaruréteget a kiszáradástól. A szalicilsav stimulálja a sejtmegújulást, antibakteriális, csökkenti a pórusok méretét. A Sepicontrol A5 csökkenti a faggyúműködést és blokkolja az 5-alfa reduktáz enzim működését, ami a gyulladást okozza.

Aktív összetevői: B5-vitamin,kenderolaj, teafaolaj,kakukkfűolaj, cink-oxid, titánium-dioxid,Sepicontrol 5.

Anixaxa20

2021. április 13.

Szeretem!
Helyre hozta a fogamzásgátló abba hagyása után a bőrömet.
Acnon szappannal használtam együtt.
Nagyon szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

Szeretem!
Helyre hozta a fogamzásgátló abba hagyása után a bőrömet.
Acnon szappannal használtam együtt.
Nagyon szuper!

Bolgarka

2021. február 22.

A kozmetikusom adott mintát ebből a krémből, kétszer használtam. Hosszas keresgélés után úgy láttam, hogy a szalicilsav a hatóanyaga, illetve van benne retinol származék is. Tehát ami pozitívum, hogy tényleg szépen kezeli a pattanásokat, és viszonylag puha utána a bőr. De inkább rossz élményem van ezzel a krémmel. Egyrészt tele van parfümmel, amitől agybajt kapok. Nekem nagyon szagos, ezen kívül csak illatmentes dolgokat használok arcra. Másik pedig hogy nagyon csípett, de konkrétan bekönnyeztem tőle. Szerencsére nem pirosodott be a bőröm, de az érzés nem volt kellemes. Engem nem hidratál eléggé, illetve gondolom a két hatóanyagának köszönhetően pár helyen hámlott tőle az arcom (két használat után!). Tehát én biztos nem fogom megvenni a rendes kiszerelést. Nem lenne rossz krém, főleg igazán zsíros bőrre, de ez a rengeteg illatanyag teljesen felesleges benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 22.

sildi

2021. január 18.

Nem vagyok oda a benne lévő sok parfümért és amikor nagyon pattanásos időszakom volt, nem segített láthatóan, ehhez képest viszont nagyon drága. Most csak időnként csattogok ki és elkenegetem, de a Gigi termékekkel ár-érték arányban nem vagyok megelégedve.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 18.

bareszko

2020. november 15.

2 gyermekem született 3 éven belül, ezt mind a hajam, mind az arcbőröm megsínylette. Most próbálom rendbe hozni magam és ehhez a megújuláshoz a kozmetikusom ezt ajánlotta. A hatásával elégedett vagyok, mert kezd a bőröm megszépülni, viszont nekem csípi az arcbőröm és a nyakam is. Sosem tapasztaltam ilyet azelőtt, mert nincs érzékeny bőröm. Ezért a mínusz 1 csillag.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 15.

szandra058

2020. augusztus 27.

Az évek alatt rengeteg mindent kipróbáltam a pattanásokra pontosabban a hormonális puklikra. Kb. féléve utolsó reményként jutottam el egy GIGI kozmetikába ott ezt és az arclemosó szappanját kaptam meg a plazma kezelések mellett. Ez az egyetlen termék ami nekem segített, bár még a pattik előjönnek hisz a hormonjaim nincsenek rendben. Nekem tetszik az illata, sűrűbb krém, az ára húzós de viszonylag sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 27.

miko02

2020. augusztus 18.

Az illata (ami inkább szag) katasztrófa. Tolakodó, erős, sokáig érezni, és borzasztó... ám ennek ellenére ez a krém lesz az, ami megment engem. :-D

Kb. 15 éve járok ugyanahhoz a kozmetikushoz, és ő mindig is Gigivel dolgozott. Ennek a 15 évnek a nagy részében tőle vettem az arcápolási rutinomhoz szükséges krémeket, tonikokat, néha-néha kacsintottam csak ki boltban, patikában kapható termékek felé.
Sajnos erősen zsíros bőröm van, ami hajlamos dugókat és mitesszereket termelni tonna számra. A megjelenése után kezdtem el ezt a krémet használni, reggel és este is. Rengeteget javított a bőrömön, szebb, egyenletesebb, egészségesebb bőrfelszínt eredményezett, kevesebb mitesszer is alakul ki, és a drasztikus helyeken (orr, áll) is úrrá lett a káoszon.
A szaga ellenére 5 csillagot adok, mert az én orromnak ugyan egy tégelybe zárt borz, de a bőrömnek megnyugvás.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 18.

Antioxidánsok: Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Sodium Metabisulfite
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Allantoin, Bisabolol, Epilobium Angustifolium (Willow Herb) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Peptidek: Tripeptide-1
Vitaminok: Hydroxypinacolone Retinoate

Anti-bakteriális és gombaölő glycine biovektor.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen

Kiváló gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású alkotóelem. A füzike (Willowherb) a Yukon folyó környékéről származó gyógynövény. Csökkenti a bőr vörösségét és nyugtató hatású. (forrás)

A dextrán egy poliszaharid, aminek vízmegkötő tulajdonsága van a kozmetikumokban használva. A hivatalos CosIng besorolás szerint sűrűségszabályozó és kötőanyag.