iUNIK

Ár:   5600 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Tinamu   Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online a Cosibella.hu-n 5 100 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2021. március 19.

Lelőhely:   Tinamu
Kategória:   Szemkrémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online: Cosibella.hu, 5 100 Ft

A propolisz (a természet penicillinje) kivonat ásványi anyagokkal, vitaminokkal, aminosavakkal látja el a bőrt, és antibakteriális hatással rendelkezik. A homoktövis kivonat (9,2%-os) a fakó bőr, karikás szem ellenszere. A niacinamid ugyancsak világosítja a sötét karikákat és csökkenti a ráncok láthatóságát. Az idebenon első osztályú antioxidánsként (a C-vitamin erejének 4-szeresével) a ráncok ellen hat és feszesít. A könnyed, friss formula tökéletesen beszívódik a bőrbe. A formula további különlegessége a növényi, természetes tartósítószer!

• Propolis Extract (40.5%)
  • Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (0.2%)

Propolis Extract Water / Aqua Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract Butylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Caprylic/Capric Triglyceride eo I i Niacinamide h I v Cetyl Ethylhexanoate eo Cetearyl Olivate eo I eu Betaine h Glycosyl Trehalose Camellia Japonica Seed Oil eo Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Olea Europaea (Olive) Oil a I eo 2 0Sodium Hyaluronate h 0 0Sodium Acetylated Hyaluronate Hydrolyzed Hyaluronic Acid h Sorbitan Olivate eu Beta-Glucan a I gy Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate Lactobacillus/Ginseng Root Ferment Filtrate Lactobacillus/Soybean Ferment Extract Saccharomyces/Potato Extract Ferment Filtrate Saccharomyces/Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Ferment Filtrate Xanthan Gum ti I eu Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract a I h I gy Pentylene Glycol h Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract a I eo I i I gy Polyglyceryl-10 Laurate eu Polygonum Cuspidatum Root Extract a Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract Hydrogenated Starch Hydrolysate h 1,2-Hexanediol ta Hydrogenated Lecithin eo I eu Caprylyl Glycol eo I h Behenyl Alcohol eo I al Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/VP Copolymer Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate eu Tromethamine Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Allantoin gy 0 0Disodium EDTA Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Oil i Ethylhexylglycerin Adenosine gy Hydroxydecyl Ubiquinone a Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract Caramel sz Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract i Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract gy Yucca Schidigera Root Extract Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract Perilla Frutescens Leaf Extract Copper Tripeptide-1 pep Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Limonene i Linalool i

Ár: 5500 Ft , Eladó: HelloSkin
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat
Ár: 5 100 Ft , Eladó: Cosibella.hu
Fizetés: utánvét, kreditkártya, banki átutalás, online fizetés, Szállítás:GLS, Magyar Posta, Packeta Csomagpont

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

inspiredina

2024. április 18.

Sajnos nagyon érzékeny a szemem környéke, és bár nem irritált ez a krém, sokszor szünetet kellett tartanom, kicsit begyulladts és viszketett a bőröm. Hidratálásban nekem max annyit tudott, mint a gyógyszertári Cremor Aquosus. Más hatást nem vettem észre, így nm hiszem hogy újra veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. április 18.

Kroko

2023. december 24.

Szépen feltölt, apró ráncokon is segített már egy hét alatt és nem irritál. Arcra már kevésnek érezném vagy sokat kell kinyomni, de úgy hamar elfogy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 24.

claudia.nyilas

2023. március 22.

Használom mostmár egy jó ideje, az ára nagyon baráti a 30 ml krémért. Emiatt vettem meg, gondoltam egy próbát megér. Nem annyira zsíros, gazdag krém, de így tavasszal már belefér ennek is az erőssége. Nem irritált, nem jöttek ki tőle csúfságok az arcomra, úgyhogy elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 22.

roseanne

2023. január 4.

A másik legtutibb szemkörnyékápolóm! Sokkal szebb a szemkörnyékem, amióta ezt használom. (Most a Börlind parkolópályán van. De van belőle itthon. ;-) ) Egyértelműen kisimultabb, egységesebb, üdébb a bőröm tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 4.

Fehereszti

2022. november 8.

Nagyon szeretem, az eddigi legjobb szemkörnyékápolóm! Imádom a textúráját, fantasztikusak ezek a keleti termékek. Valóban láthatóan szebb lett a szemkörnyékem - nekem magasan ez a legkritikusabb része az arcomnak- feszesebb és sokkal üdébb a tekintetem. Ráadásul 30 ml nem a szokásos 15 vagy 17. Emiatt az ára is teljesen szuper főleg a minőséghez képest. Biztosan újra fogom venni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 8.

nikiii.*

2022. július 26.

Nem vagyok szemkörnyékápoló-párti, mert általában túlárazott arckrémeknek tartom őket, viszont néha elcsábulok, beszerzek egyet, elkenegetem, majd egy évig nem használok egyáltalán. Ez a krém is egy ilyen impulzusvásárlás volt, ugyanis nagyon szeretem a márka propolis szérumját (már a harmadik üveggel pusztítom), így gondoltam, kipróbálom ezt is, jó lesz majd ápolgatni vele a lelkemet, másra nem jó. Karikás szemekkel áldott meg a sors, és mivel sokat könnyezek és érzékeny típus lévén hajlamos vagyok mindenen sírni, sokszor kipirosodik a szemem alatti terület: ezelőtt volt, hogy napokig is látszódott. Először nagyon meglepett, mennyire selymes érzetű ez a krém, és milyen csodásan ápolja a szemkörnyéket -- főleg emiatt használtam napi kétszer. Azt tudtam, hogy nekem a karikák ellen nem fog hatni egyáltalán, mivel gyerekkorom óta ilyenek a szemeim, ez genetika, viszont azon hónapok után ledöbbentem, hogy elkezdtek eltűnni a szemem körüli apró mimikai ráncok: mivel még csak 28 vagyok, így azért könnyebb dolga volt, de eddig egy terméktől sem tapasztaltam ilyet. Azóta bevetettem szemkörnyékre is az AGame 5-öt (egy ideig a 10-et is használtam, de csak saját felelősségre ajánlom, nem feltétlenül jó ötlet retinoidokat kenni a szemkörnyékre), és a szemkörnyéki ráncaim gyakorlatilag eltűntek. Ez lesz az első olyan szemkörnyékápolóm, amit újra fogok vásárolni, és az egyetlen, amire azt merem mondani, hogy igen, ez hatásos. Csodás érzés használni, lehet rá szépen sminkelni (bár fölötte nekem mindig van fényvédő is), hamar beszívódik, remekül hidratál, pompásan nyugtat, és egy igazi spa élmény napi kétszer felkenni. Ha valahol lehet jelentkezni iUNIK nagykövetnek, kérlek, szóljatok... Ezt pedig vigyétek, mert isteni cucc!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 26.

Honorka22

2022. május 1.

Én ezt a terméket a szememre hasznalom. Arcon nem próbáltam. A leírás elsõre elnyerte a tetszésemet. Elõtte a cerave szemkrémjét használtam és annál nekem jobban bevált. A krém textúrája olyan krémes gélnek tudnám mondani. Gyorsan beszívódik. Este és ha napkozben sminkelek az elõtt szoktam használni. Este azért szeretem, mert nagyn jól hidratál és ezért reggel nem egy zombi szemei néznek vissza rám a tükörben. Smink elõtt is szeretem ha jól hidratált a bõröm és a sminktermékek nem üllnek bele a száraz bõrömbe. Primerrel, alapozóval és más krémekkel sem veszik össze. 30ml kiszerelés úgy gondolom sokáig elég lesz, mert nem kell sok belõle. Már több mint 1 hónapja használom és a eltüntette a szemhélyamon a száraz területeket. Pufi szemekkel is ritkabban ébredek( persze ez az alvás mennyiségétõl is függ). A sõtét karikácskákon is észrevettem, hogy halványúltak, de nem hiszem, hogy csak az õ érdeme lenne, mert mást is használok rá. Összességében egyáltalán nem bántam meg. Nagyon tetszik és ha egyszer az életben elfogy szerintem újra is venném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 1.

daliah

2022. január 11.

Semmi extra, közepesen hidratál, nem irritál. Nem könnyed, de nem is fullasztó, nem kukacosodik, gyorsan beszívódik. Szemkörnyékre vastagon, arcra vékonyan kenem, az arcom nem mindig szereti, időnként más triggerekkel együtt pattanásokat okoz, pedig nem mondanám tápláló, nehéz kencének.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 11.

szaszkoj

2021. október 6.

Jó ideje keresem már a tökéletes szemkörnyék ápolót; ez a krém közelít, de mégsem ő lesz a "tökéletes". Maga a krém nagyon kellemes, eleinte kissé ragacsos állagú, de ez hamar felszívódik. Az illata nagyon enyhén nektáros, gondolom, a propolisz miatt, a színe kissé sárgás. Én elég bőkezűen szoktam kenni reggel és este is, a felkenést követő 2-3 órában szuper a hatás, hidratált a szemkörnyékem, de ez a hatás utána sajnos nem tart ki, így a nap közepére általában száraznak érzem a bőrt, különösen a szemem alatt :(
Viszont pont emiatt pl. smink alá nagyon jó, mert nem fordulhat elő, hogy a zsírosabb szemkrémen elcsúszkál a smink. Estére viszont nekem kicsit kevés, így továbbra is keresem az igazit.
Általánosságban jó kis kence, semmi extra, de az áráért jó minőségű és nagy adag krémet kapunk, egyedül a hidratálásával nem vagyok teljesen elégedett, azon még dolgozhatna kicsit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 6.

Szeos

2021. szeptember 20.

Kb egy éve használtam el egy tubussal, de egész arcra szemkörnyéket kihagyva, sajnos valamiért nagyon csípte a szememet. Emiatt újravenni nem fogom, maga a krém ennek ellenére jó volt, könnyen rétegezhető és szépen beszívódik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 20.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Beta-Glucan, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Hydroxydecyl Ubiquinone, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Beta-Glucan, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Allantoin, Adenosine, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Betaine, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Pentylene Glycol, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Caprylyl Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8
Peptidek: Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Niacinamide

Alkoholok: Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Olivate, Camellia Japonica Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hydrogenated Lecithin, Caprylyl Glycol, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Emulgeálószerek: Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Xanthan Gum, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Limonene, Linalool
Színezékek: Caramel
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol

A propolisz egy ragacsos, gyantás anyag, amit a méhek a kaptár védelmére gyűjtenek a baktériumok ellen. A propolisznak a bőrön is baktériumellenes és gyulladáscsökkentő hatása van.

Az európai homoktövis gyümölcséből nyert kivonat. A növény termései zsíros olajat, karotinoidokat, flavonoidokat, C-vitamint és szerves savakat tartalmaznak. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló anyag, Paula Begoun szerint pedig a sebgyógyító tulajdonságon túl antioxidáns hatása is van a homoktövisnek.

Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik. Sorbitan Olivate-tal kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Hialuronsav hidrolizátum, vagyis a hialuronsav kisebb molekulasúlyú változata. A hialuronsav egy a bőrben is megtalálható polimer, vagyis nagy molekula, ismétlődő egységekből. Többször vagy kevesebbszer ismételve az egységeket különböző molekulasúlyú változatok jönnek létre. A nagy molekulasúlyú verzió (1-2MDa) a bőrben is megtalálható hidratáló elem, ez a hidrolizált változat pedig vagy a kisebb, 100-300 kDa-nos változatra utal, aminek a hidratáláson túl a bőr védekezőkészségének segítésében is szerepe van, vagy az ultra kicsi 10-50kDa-nos változatra, ami talán jobban a bőrbe tud szívódni, és ki tudja tölteni az apró ráncokat.

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban. Cetearyl Olivate-al kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben.

pH szabályozó és maszkoló (nem kívánt ízt és illatot semlegesítő) segédanyag, amely segít a termékek pH-értékének megfelelő beállításában. Lúgos pH-val rendelkezik és képes semlegesíteni a savas összetevőket.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.

Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő egyik gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

További info az összetevőről a KM-blogon >>