Best of Beauty 2019

Khadi

Ár:   3350 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   210 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2018. február 23.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Kombinált

Korpás hajra

Helyreállítja a fejbőr természetes egyensúlyát. A neem, görögszéna és a nirgundi szabályozza a faggyútermelést, csökkenti a viszketést és hámlást. A mandula- és búzaprotein kondicionálja a hajat, a cink megelőzi a korpásodást. A teafa, rozmaring és eukaliptusz illóolajok megakadályozzák a fejbőr gombásodását, és kellemes illatot biztosítanak. Használatával a fejbőr és a haj egészségessé válik, a korpa eltűnik. A termék pH-értéke közeli a fejbőr természetes pH-értékéhez (pH=4,5), így nem borítja fel a fejbőr természetes egyensúlyát.

Nem tartalmaz szulfátot, alkohol és szilikont, mesterséges színezéket és illatanyagot.

Állatokon nem tesztelt termék. 100%-ban vegán.

Bettiiyy

2019. június 4.

Szegény férjemnek szeborreás a fejbőre, és egyszer mikor még udvarolt nekem, vettem neki egy ilyen sampont. Azóta is mondogatja, hogy ez segített neki a legtöbbet. Elmulasztotta a fejbőr viszketését, és sokat segített a szeborreás fejbőrén is. Napokig bírta utána a haja, és akkor is sokkal kevésbé és sokkal lassabban lett újra szeboreás a fejbőre. Mindenképp újravesszük, ha elfogy a Kamedis samponja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 4.

alphecca

2019. május 14.

Erősen viszketett a fejbőröm, azt megoldotta. De írdatlan büdös, és ez egy nőnél hosszú hajnál nagyon kellemetlen. Szóval csak akkor használom ha nagyon rossz a fejbőröm állapota és a párom használja, neki bevállt. Először csak felkeni és 10 perc után mossa le. Annyira büdös kátrány szagú,hogy még 1 hét múlva is érezni a hajban, pedig a hajvégeket mással mostam le.De ha nagyon korpás,problémás a fejbőr akkor megéri.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 14.

Marcsi66

2018. július 25.

Tolmácsolom a fiam véleményét,itt olvasott róla és vett is rögtön,,,,azt hiszem elég drága,de használt szerencsére,Hámlott és viszketett a fejbőre,már egyszeri használat után is dicsérte,a szaga viszont irtó büdös,de biztos elillan gyorsan,mert nem érzem rajta.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 25.

Dzsudee7

2018. február 23.

Gyulladásra és intenzív korpásodásra vásároltam, mely az egész fejbőrre és hajtövekre is kiterjedt. Több helyen olvastam, hogy sokaknak semmi hatása nem volt, valakinek meg szuper bevált, így kicsit félve, de bízva a sikerben megvásároltam.

Már az első használat után éreztem az nyugtató hatását, 3-4 mosás után (hetente 1x max 2x mosok hajat) megszűnt a korpásodás és a gyulladás is. Kombináltam egy Uriage D.S. Lotion spray-vel. Szerintem a kettő kombinációja tette meg a hatást végül.

Sajnos a sampon habzása egyenlő a 0-val 2-3 napos hajon, ezért előtte meg szoktam mosni egy illat és vegyszer mentes samponnal. Ezt követően nagyszerűen felhabzik ez is. Másik hátránya, hogy az én hajam kifésülhetetlen lett tőle (váll alá érő hosszúságú), ezért balzsamot muszáj rá használnom. Van, aki abból is natúrat használ, én abból egy mezei Syoss típusút.

Illata számomra nagyon kellemes, mert imádom a fűszereket, de az tény, hogy igen markáns. Szerencsére a balzsammal használva nekem elnyomja picit a "vegeta" illatot, hogy legalább nem húzzak illat csíkot magam után :)))

210 ml-es kiszerelést november közepe óta használom és még nem jutottam a feléig sem, így a másik samponnal együtt használva.

Tény, hogy drága, de szerintem megéri az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 23.

Tény, hogy drága, de szerintem megéri az árát.

martre

2018. január 9.

Viszkető, seborrheás fejbőrömre vásároltam. Ezzel egyidőben áttértem a növényi hajfestésre, natúr hajápolókra és teljesen elmúlt a problémám. Nem ezt használom mindennapos samponnak, hanem egy olcsóbb natúr-t (Sante), viszont előveszem ha úgy érzem kezd visszajönni a viszketés. Pozitívumok: Azonnal elmúlik a viszketés, nyugtatja a fejbőrt, natúr samponokhoz képest jól habzik és használata utána könnyen fésülhető, szép dús a hajam. Negatívumok: Számomra borzasztó az illata, és szárítja a hajvégeimet, ahol még vegyi festék van (jó balzsammal, hajvégápolóval lehet ellensúlyozni azért). Ezen felül az ára is elég borsos. Mivel nem ezt használom rendszeresen, sokáig kitart, de mindennapos használatra szerintem nem olyan jó az ár-érték arány.

Összességében 4 csillag, mert a fejbőröm állapotán rengeteget javít, csak az illata és az ára miatt nem jár az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

Limadunia

2017. május 21.

Szeretem ezt a sampont, az illata számomra ennek a legkellemesebb, azonban korpára nem jött be. Sztem az Amlás változat messzemenően jobb a korpa ellen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 21.

gesztenye.guszti

2015. január 14.

Nagyon drága, még annál is büdösebb, viszont használ. Seborrhoeás ekzémám van, a fejbőröm sebes, plakkokban hámlik és persze állatian viszket, és most a megszokott gyógyvackok sem segítettek, sőt, iszonyatosan bedurvult a folyamat. Ezt szépen visszahúzta a sampon, ami kb. a megpucolt fehérrépa szagára hasonlít 1000-szeres töménységben. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. január 14.

2014. október 2.

Nagyon drága, minimum 3500 Ft-ba kerül egy kis mennyiség. A korpát egyáltalán nem szünteti meg. Nem habzik túl jól, ezért sokat kell belőle használni. Nem nagy gond, de kellemetlen, vagy legalábbis furcsa szaga van, ami hajmosás után még fél napig is érezhető. Nem lehet egy csodasamponnak nevezni, muszáj balzsamot használnom utána, mert száraz, spród lesz tőle a hajam (igaz, hogy a hajszálaim végén még vegyi hajfesték van és azt nem szeretik a természetes hajápolási termékek). A khadi hajfestékei csodálatosak, nagyon szeretem őket és jóval olcsóbbak, mint ez a sampon. Nem venném többször újra, sokkal többet vártam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 2.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Azadirachta Indica (Neem) Oil
Hidratálók: Sodium PCA, Glycerin, Zinc PCA

A görögszéna magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és illatanyag. Paula Begoun szerint magas coumarin tartalma miatt az összetevő magas koncentrációban allergizálhatja a bőrt.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.