L'Occitane

Ár:   25 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2013. május 10.

Ár:   25 900 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Kombinált hatás a kollagén-termelésre, és a mikrokeringés fokozására, így segít az idő múlásának jeleit eltüntetni, és helyreállítani a bőr rugalmasságát és vitalitását. A mirtusz olajeszencia stimuláló hatással bír a bőr belsejében, a hosszú életért felelős fehérje hatása segít növelni a sejtek élettartamát, és megőrizni a bőr fiatalos külsejét.

A formulát növényi olajokkal gazdagították (34%), melyek magas omega-3 és -6 zsírsavtartalmuknak köszönhetően bársonyos állagot és kivételes hidratáló hatást adnak a krémnek. Már az első használat után érzi a kellemes hatást, miközben a bőrt csodálatosan megnyugtatja.

stylo

2018. május 14.

Még csak most ismerkedem vele. Nagyon tetszik. Nagyon puha, kellemes tapintású lesz a bőröm. Smink alá... nagyon szépen terül rajta az alapozó, de a nap végére sokkal jobban csillogok, mint egyébként. Szóval ebben még nem vagyok biztos. Jó az illata, gyorsan felszívódik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 14.

Nomchy

2018. március 15.

Nekem sajnos ez a krém nem jött be. Az illata finom lenne, de sajnos túl zsírosnak érzem a bőröm a használata után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 15.

Timitami

2017. november 21.

Idén tavasszal bőséges mintát kaptam belőle a boltban, és akkor nagyon elégedett voltam vele, nagyon széppé tette az arcom, táplálta, ápolta a bőröm, a bőrkép is szép volt tőle. Nem vettem meg, mert 27 ezerbe kerül és bár valóban tetszett, már-már csodaszernek tartottam kb. egy heti használat során, de sajnáltam volna ennyit áldozni rá. Most ősszel ismét kértem mintákat, de csak pár napig tetszett. Addig majdnem olyan elégedett és boldog voltam vele, puha, rugalmas, sima, egyenletes volt a bőröm tőle, mint tavasszal, de aztán valahogy nem nyújtotta azt, mint az elején. A bőrkép nem volt már olyan szép. A sokkal olcsóbb krém többet produkál a bőrömön, mint ez a drága. Holott ez is gazdag, tápláló, kellően hidratál, szép is tőle a bőr, de más, amúgy olcsóbb krémtől még szebb és ahhoz nem szokik hozzá a bőröm pár nap után. Ez egyébként gyorsan beszívódik, fura az illata, de elillan, fehér, vaskos, gazdag krém, érezni, hogy meg van pakolva. Mégsem tudok rá 5 csillagot adni, érzésem szerint túl van árazva. 3,5 csillagot adnék rá, de azt nem lehet, a 4-et meg ... nem is tudom, na jó, legyen 4.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 21.

nszolnoki

2017. május 18.

Vastag, gazdag, finom olajos érzetű krém, nekem csodálatos az illata. Éjszkára kenem, komolyan mondom, mennyei érzés. Az illata engem elámít, nyugtat, még aludni is jobban alszom tőle. Kevés is elég belőle, karácsonyra kaptam és 6 hónapig kitart, pedig minden este használom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 18.

zsuzsoka0925

2016. április 13.

Elég zsíros krém, smink alá nem a legmegfelelőbb, így csak estére szoktam felkenni.
Nagyon kevés kell belőle és így is maszkszerű réteget képez az arcon, amitől reggelre szépen hidratált a bőröm.
Az illata nekem nagyon kellemes, de ez abszolút szubjektív, emberfüggő dolog (pisiszag nálam sem jelentkezett).
Azon kívül, hogy jól hidratál, nagy meglepetések nem értek (sem pozitív, sem negatív).
Kísérletező kedvemből kifolyólag vettem meg, többször valószínűleg nem fogom, mert az ára töredékéért kapok hasonló hatású krémet (többfélét is).

Update: Body Shop golyós arcmasszírozóval használom: kétnaponta átmasszírozom vele az arcomat este, lefekvés előtt. Másnapra olyan puha lesz tőle az arcom, mint eddig semmi mástól (pedig lelkes tesztelő vagyok :)) Bár írták a használati utasításban, hogy erősen ajánlott masszázzsal együtt alkalmazni, nem hittem, hogy tényleg ekkora jelentősége van egy arcmasszázsnak. Az árát még mindig sokallom, de már nem esélytelen, hogy egy gyengébb (értsd: pénzköltős) pillanatomban újravásárolom majd. Határozottan 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 13.

strauszkinga

2016. február 12.

Isteni ez a krém. Kombinált a bőröm, de nagyon hamar beszívódik. Nagyon szeretem az illatát, a bőröm pedig ezt a krémet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 12.

Makk Zsuzsó

2015. szeptember 18.

Mintákat használok, éjszakára, mert elég testes krém, nem szívódik fel könnyen. Hidratálónak jó, az egyéb csodás hatások még nem jelentkeztek. Legfeljebb annyi, hogy puha, ruganyos lesz tőle a pofim, de annyi pénzért, amennyibe kerül, ez a minimum. Ennyiből már 2 PC termék is kijön, akkor már inkább abba fektetek. Pisiszagot viszont én nem éreztem benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 18.

szeliger

2015. szeptember 13.

Hosszú az én történetem ezzel a krémmel. Kaptam egyszer egy 15 ml kis tégelyt vásárlás mellé ajándékba. Itthon kibontottam és valami olyan rettentően büdös volt, hogy azt hittem, megbuggyant valahogy a minta a tárolás közben. Vettem a fáradtságot, írtam a L'Occitane magyarországi képviseletére, hogy így jártam, szépen megírtam nekik a tégely alján lévő gyári számot is. Nagyon, nagyon rendesek és udvariasak voltak, küldtek egy másik tégelyt, aminek más gyári száma volt, csak sajnos a krém ugyanolyan büdösnek bizonyult, tehát ez a krém sajátja, szó sincs semmiféle romlott áruról. Lehet, hogy ezt csak az én orrom érzi, különösen akkor zavaró, amikor már egy ideje nem használtam a krémet, az én orrom állott vizeletszagot érez benne. Azóta kaptam én már alutasakban is mintát, ráírva hogy "new", a formulát kicsit megújították, de a szag maradt. Mondhatom úgy is, hogy a szaga diszkvalifikálta a versenyzőt, olyat nem lehet, hogy nem adok neki csillagot, tehát legyen neki egy.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. szeptember 13.

annyka

2014. május 3.

Igen kevés kell belőle, zsíros, gazdag krém. Emiatt csak este használom. Viszont reggeli arcmosásnál abszolút érezhető, lemosható réteg marad belőle. Nem venném (kaptam). Ennyi pénzért meg főleg. Érett bőrön talán jól viselkedik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 3.

anna.hedervari

2014. április 25.

Túlságosan drága, ehhez képest a reggeli arcmosásnál a felét még éreztem lejönni az éjszakára rákent adagnak, ami pedig nem volt sok. A vegyes és érzékeny bőrömön intenzív zsírosodást váltott ki, emellet a tónuson nem sokat javított. De hogy jót is írjak: az illata nagyon kellemes, és az anyukámnak sokkal inkább bevált, bár az árát szerinte sem éri meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. április 25.

Antioxidánsok: Ascorbyl Glucoside, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Glyceryl Linoleate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic / Capric Triglyceride, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetyl Palmitate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Sucrose Palmitate, Glyceryl Linoleate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Sucrose Palmitate, Glyceryl Linoleate, Polysorbate-60, Sorbitan Isostearate
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sucrose Palmitate, Polysorbate-60
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citral
Tartósítószerek: Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid, Polyaminopropyl Biguanide

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A petrezselyem kivonata, aminek a Wikipédia szerint magas a C vitamin tartalma. A naturaldatabase szerint a petrezselyem fototoxikus reakciót okozhat, abban az esetben, ha a bőr napfénynek van kitéve.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

A linolénsav észtere, az F vitamin egy formája. Bőrpuhító (emollient).