Kövess minket Instagramon is! :)


L'Occitane Pivoine Sublime Hidratáló Villámmaszk
Ár: | 1790 Ft | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 6 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | L'Occitane márkaboltok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: anita0828, Módosítva: 2017. június 16.
Ár: | 1790 Ft | |
Kiszerelés: | 6 ml | |
Lelőhely: | L'Occitane márkaboltok | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Gazdag, krémes textúrájával azonnal csillapítja a bőr szomjúságát, miközben kifejti hidratáló hatását. Táplálja, feltölti és rugalmassá teszi a bőrt. Bársonyos és ragyogó bőrfelszínt eredményez. Puhító, tisztító és hidratáló hatású peónia kivonatot és glicerint tartalmaz. Kényeztesse bőrét ezzel az egyedülálló, tápláló maszkkal akár utazások alkalmával, akár otthonában.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Triheptanoin
ti
,
Glycerin
h
0
0
,
Coco-Caprylate / Caprate
eo
,
Corn Starch Modified
,
Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
,
Paeonia Lactiflora (Red Peony) Extract
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Arachidyl Alcohol
eo
,
Phenoxyethanol
ta
,
Behenyl Alcohol
eo I al
,
Arachidyl Glucoside
ti I eu
,
Xylitylglucoside
h
,
Ethylhexylglycerin
,
Anhydroxylitol
h
,
Disodium EDTA
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Xylitol
h
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Sorbitan Isostearate
eu
1
0
,
Citric Acid
kh
,
Silica
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Parfum / Fragrance
i
,
Limonene
i
,
Linalool
i
,
CI 77491
sz
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: TocopherolHidratálók: Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Behenyl Alcohol
Emolliensek: Coco-Caprylate / Caprate, Helianthus Annuus Seed Oil, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Arachidyl Glucoside, Xanthan Gum, Polysorbate-60, Sorbitan Isostearate
Tisztítószerek: Triheptanoin, Arachidyl Glucoside, Xanthan Gum, Polysorbate-60
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool
Színezékek: CI 77491
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett, tehát "natur"-nak mondható emoillent és bőrápoló kozmetikai összetevő. Noha az alapanyagai természetes anyagok, amiket széles körben kipróbáltak és alkalmaztak már, magáról a coco-caprylate/caprate vegyületről kevés hozzáférhető információ található (hiszen csak az utóbbi időben kezdték használni a kozmetikában).
Módosított kukoricakeményítő. Előállítása során tulajdonképpen a "klasszikus" kukoricakeményítőt "módosítják" kémialiag úgy, hogy a terméket a felhasználás szempontjából a legmegfelelőbbé tegyék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint nedvszívó, filmképző, bőrkondicionáló és viszkozitást szabályozó összetevő. Az összetevőt a kozmetikumokban általában zsírkő helyett vagy melett alkalmazzák, mivel selymes, de száraz érzést ad a bőrnek, és jobban elnyeli a felesleges olajat anélkül, hogy poros hatású lenne, mint a tiszta zsírkő alapú termékek.
Szintetikus polimer, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét, ezen kívül emulzió stabilizáló, csomósodást gátló és sűrűség szabályozó hatása is van. Az összetevő a bőrhöz érve szinte beleolvad, és bársonyosan puha, firss érzést hagy maga után.
Illatos bazsarózsa kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó hatású összetevő.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Viasz jellegű zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.
Emulgeálószer és felületaktívanyag.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Cukor féle, melyet hidratáló anyagkénet használnak a kozmetikumokban. A xylitol-anhydroxylitol-xylitylglucoside összetevő hármassal Aquaxyl márkanéven alálkozhatunk, mely a SEPPIC cég által szabadalmaztatott hidratáló komplex. Lásd xylitol.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Sok gyümölcs és növény rostjában előforduló cukorpótló (ugyanolyan édes mint a cukor, de kisebb az energia tartalma). A kozmetikai iparban vízmegkötő, bőrjavító tulajdonságai miatt használják.
A xylitol-anhydroxylitol-xylitylglucoside összetevő hármassal Aquaxyl márkanéven is találkozhatunk, mely a SEPPIC cég által szabadalmaztatott hidratáló komplex. A cég állítása szerint ez a természetes cukrokból előállított összetevő komplex képes a bőr vízháztartását harmonizálni: egyrészt növeli a bőrben lévő vízmegkötő anyagok (GAGok és hialuronsav) mennyiségét, másrészt pedig csökkenti a bőr vízvesztését (trans epidermal water loss) a bőr keramid tartalmának (bőr természetes védőrétegének kulcs összetevője) növelésével. E két hatás eredményeként a bőr vízháztartása egyensúlyba kerül, és a bőr hidratált lesz.
Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.