L'Occitane

Ár:   9950 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2011. május 4.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Hidratáló krémek

Bársonyos páncél a bőrnek a hideg, a légszennyezettség, a szabadgyökök ellen. 25% sheavajat tartalmaz, mely 24 órán át védi és táplálja a bőrt. Minden bőrtípusra.

Honeyhair

2017. november 26.

Kipróbáltam ennek a krémnek a light változatát, jó volt, de úgy éreztem, hogy télre többet is elbírna a bőröm. Amúgy is száraz, vízhiányos, feszül, pirosodik, minden bajom van vele. Kicsit megijedtem, amikor az üzletben megmutatták az ultra rich változatot, olyan sűrű volt, mint a vaj. Mégis, valahogy éreztem, hogy mi összetartozunk, az ember megérzi az ilyet, és nemcsak a pasiknál...

Most, pár hetes használat után már teljesen biztos, hogy nem tévedtem. Az utóbbi évek legjobb arckrémje számomra. Sűrűsége ellenére is selymes, finom textúrájú krém, amit nagyon könnyű felvinni. Egyszerűen minden fenti problémámat orvosolja, és ha még eleget is alszom, teljesen olyan az arcbőröm, mintha átment volna rajta a Photoshop. Jelenleg szemápoló krémet sem használok, ezt kenem a szemkörnyékemre is, és tökéletes. Megszűnt minden fájdalmas, száraz húzódás, amit azelőtt éreztem.

Nem ünneprontásként, de először egy icipici vezérhangya mégiscsak elindult bennem a termék árát illetően. A krém 25 % sheavajat tartalmaz, amely az 50 ml-es kiszerelésben 12,5 ml-t jelent. Ha a pici, 10 ml-es tégelyes tiszta sheavaj kiskereskedelmi árát nézem, akkor ennek a 12,5 ml-nek az ára max. 1500 Ft. A krém majdnem 10 000 Ft volt. Mi került akkor plusz 8500 Ft-ba, amikor a fő, és legdrágább hatóanyag pont a sheavaj? Jó, nyilván a gyártási költségek, a cég és az üzlethálózat fenntartása, a humánerőforrás költségei és a marketing. Az aggályaim igazából akkor oszlottak el teljesen, amikor ráeszméltem, hogy ez a krém nemcsak hogy kiváló, de kiadós is, egy 50 ml-es tégely szerintem a tél felére elég lesz. Így pedig már tényleg nem drága, főleg, mivel a szemápolót is kiváltja. Ha belegondolok, hogy mennyi pénzt szórtam el túlhájpolt cuccokra, még most sem akarom elhinni, hogy ez az "egyszerű" termék mindet le fogja körözni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 26.

Pippacs

2017. november 16.

Szuper jó kis krém! Az én hiper érzékeny, száraz bőrömre nagyon bevált, szépen hidratál! Ha valaki szeretne megválni tőle, szívesen átveszem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 16.

SzaszaK

2016. január 29.

Az illatába szerettem vele. Közel egy éve használom már, de úgy godolom nem fogom újra venni. Elég sokba is kerül és számomra annyira nem vált be. Ameddig egyfolytában használtam nem tűnt fel, de amint váltottam megéreztem, hogy nem ez az én krémem. Télen vettem, hogy milyen jól fog hidratálni, és most újra elővettem, de valahogy nem az igazi. A bőröm felszínét bőven hidratálja, de nekem kicsit sok. Azaz nem tudom hova tenni ezt a krémet. Tisztítás után száraz a bőröm, aztán bekenem vele, oké, de utána nagyon fénylik tőle a bőröm. Tehát nem lesz tőle túlságosan hidratált, viszont zsíros meg igen. Szerintem nem az én bőrtípusomnak való...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 29.

Sofia1

2016. január 10.

Nagyon jó kis téli krém. Évekig ezt használtam, de már nem bírom megfizetni. Áttértem olcsóbb termékekre. Mindenkinek ajánlom, akinek dehidratált, száraz bőre van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 10.

annama

2015. május 11.

Egy hete használom, az enyémnek már más a csomagolása, de az összetevői gondolom, nem változtak, a 25% shea vaj semmiképp.
Az első pár napon megjelent a bőrömön egy-két kipattogzás, de ez nálam gyakori, ha krémet váltok. A szuper (drága és jó) sensai silk krémem elfogyott, és bár nagyon szépen megnyugtatta a kipirosodott bőröm, a homlokomon a feszülést nem szüntette meg, ezért gondoltam, hogy kipróbálom ezt a shea vajas krémet. A sminkem sajnos átfénylett tőle napközben, ezért inkább csak éjszaka használom, illetve ha nappal, akkor az orromat kihagyom, mert az nagyon zavar, ha fénylik. Amit vártam tőle, teljesítette, a feszülő érzés a homlokom bőrén teljesen megszünt, nagyon boldog vagyok, főleg, mert fele annyiba kerül ez a kis csoda, mint az előző krémem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 11.

despoina

2014. június 15.

Nagyon jó krem tobb mint fel evig volt eleg nekem a tegely,körbelül 4 és fél éve vásároltam egész tégelyes formában.Bár előtte is ismertem, használtam mintákat belőle és emlékszem nagyon meg voltam elégedve!!!Legutoljára 2 éve kenhettem fel magamra ugyancsak minták formájában, de most újra alkalmam volt beszerezni belőle néhány ajándék mintát a LOccitane-ban vásárlás alkalmával.

Nagyon szuper krém. Felülmúlja bármelyik high end arckrémet. Én reggel sminkalapnak és este arctisztítás után használom. Szeretem benne hogy nem fényvédős igy éjszakai krémnek is jó.
Csodákat tesz a bőrömmel, reggel úgy nézzek a tükörbe mint aki az éjszaka folyamán botox kezelésen esett át. Kifeszül az arcom, extra hidratált lesz a szuper száraz huzzódásra alkalmas érzékeny bőröm. Sminkalapnak is tökéletes, sőt sokkal szebbnek is látom a sminkem vele.
Az illatát imádom, az állaga is tetszik mondjuk lehet sokaknak túl vastag krém. Nem lehet azt mondani hogy a nyári hőségre van kitalálva, inkább téli fagyoknak a barátja. Engem nem zavar nyáron sem, sőt szeretem sőt azt érzem az arcomon hogy egy extra ápolást kaptam ma is :) Az érzékeny bőrömet nem irritálja,nem okozott soha pattanásokat vagy kiütést.

Ahogy írtam nagyon sok márka hidratálóját végigjártam már, de ennyire jó termékre nem bukantam egyik high end márkja polcain sem. Az ára is egészen baráti, 10 ezer forint. Úgy értem "baráti" hogy a high end termékek is hasonló vagy magasabb árúak, soks esetben jóval kevesebb hatóanyaggal. Az említett luxus termékeknél inkább nevet, reklámot és csomagolást fizetünk.

Szomorú vagyok mert elfogytak a mintáim és szeretnék egy újabbat magamnak... Nagyon hiányolom mert igazán "szerelem első használatra" a kapcsolatunk.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 15.

Krémfaló

2014. január 12.

Szuper krém!
Kaptam mintát belőle az üzletben,azt kell mondjam,hogy a kipirosodott,kiszáradt arcomat két nap alatt helyrehozta,pedig már mindennel próbálkoztam előtte!
Az ára nem vészes ha azt veszem,hogy tényleg nagyon kevés kell belőle!
Az összetevői viszont itt-ott kicsit csunyácskák ezért csak 4csillag!
Viszont biztos újra veszem ha elfogyott!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 12.

Szuper krém!
Az ára nem vészes ha azt veszem,hogy tényleg nagyon kevés kell belőle!
Az összetevői viszont itt-ott kicsit csunyácskák ezért csak 4csillag!
Viszont biztos újra veszem ha elfogyott!

Aisha

2013. augusztus 4.

Tenyleg ultragazdag, csak nagyon hideg idoben, nagyon nagyon szaraz borre ajanlom. Enyem szinte alig akart elfogyni. Extra szaraz borre. Ami a vedelmet illeti, tenyleg tudja, amit tudnia kell.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 4.

kiskozmi

2012. március 29.

A rendelésemhez ebből kértem az ajándék mintát,mert mint mindig,keresem a tökéletes arckrémet.Eddig ez a legdrágább arckrém,amit kiszemeltem és nem gondoltam volna,hogy tényleg jó lehet,szóval nem mertem rögtön megvenni az egészet.
De kipróbáltam és azt kell mondjam minden kritériumomnak megfelel: nappalra és éjszakára is bevált,gyorsan beszívódik,nem hagy zsírfényt az arcon és valóban táplálja a bőrt.Már 2 nap után éreztem a változást,pedig elég szeszélyes az arcbőröm.Általában ha reggel arcot mosok(először csak sima vízzel),akkor húzódik,bármilyen krémet is kentem éjszakára,de ennél nem!És smink alá is szuper,nem fényesedik ki a homlokom.Biztosan veszek egyet,bármilyen drága is,mert bevált.
Azért szívem szerint 4,5 csillagot adnék,mert tényleg nem olcsó...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 29.

Azért szívem szerint 4,5 csillagot adnék,mert tényleg nem olcsó...

petra1129

2011. július 19.

Édesanyám használja, Ő erre esküszik, csak drágálja, így szülinapra és karácsonyra szokta kapni a családtól, mert mi nem sajnáljuk Tőle!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. július 19.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Sodium PCA

Sorbitol h 1 1

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Szelídgesztenye magjának a kivonata. Magas tannin tartalma révén szövetösszehúzó és szárító hatása van a bőrre.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.