L'Oreal Paris

Ár:   1972 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   48 ml + 72 ml + 60 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: strawberry92, az összetevőket feltöltötte: Greenapple, Módosítva: 2017. január 4.

Ár:   1972 Ft
Kiszerelés:   48 ml + 72 ml + 60 ml
Kategória:   Hajfestékek

A Casting Crème Gloss egy ammóniamentes tartós hajszínkrém, amely látható és ragyogó árnyalatokat, fényes csillogást nyújt a haj számára, és optimálisan fedi az őszhajszálakat.

Ár: 800 Ft , Eladó: FJV
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Pécs, fizetés: Személyes átvétel Pécsett, szükség esetén Budapesten személyes átvétel megoldható
L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték 700
Ár: 700 Ft , Eladó: Donovanna
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel

Mia0602

2021. április 24.

2019.augusztus 25.
Azt hiszem a megjelenése óta használom, már jó pár színt próbáltam. Régen a vörös árnyalatait, aztán terhes lettem és pár évig nem festettem egyáltalán. Másfél- két éve kezdtem újra, ez idő alatt történt egy kis változás: a számok meg lettek nevezve. Próbálok a természetes hajszínem vonalán mozogni, ami barna. Mármint nekünk laikusoknak, mert fodrász (hajfesték) nyelven 6os sötét szőke ami nekünk kb. a világosbarna. Úgyhogy keressetek rá mielött hajfestéket vesztek, mert nekünk nem ott kezdődik az átmenet szőke és barna között ahol a hajfestékeken. 635 csokoládé bonbon
6= sötét szőke (ez rendben volna)
3=arany
5=mahagóni
Na ebből lettem én mahagóni, vagyis teljesen vörös. Totálisan sötét vörös. A neve nem ezt sugallta. Az is lehetett az oka, hogy sokkal tovább maradt fent a festék. Mert nem először használtam és nem is utoljára, és nem ilyen színre emlékszem.
Nagyon szeretem a könnyű, flakonos használatát és, hogy ammónia mentes.
A balzsam mogyorós illatával annyira nem vagyok kibékülve. A régi jobb illatú (nem mogyorós) és szerintem hatékonyabb is volt. Selymes tapintású, puha lesz a hajam a használat után.
Továbbra is ezt használom, és keresem a megfelelő árnyalatot.

2020.február 25.
Most jól választottam! 7304 FAHÉJ

7-középszőke
4-réz
Világosbarna, arany fényű, rezesen csillogó. Szokásomhoz híven 45percet volt a hajamon. Tökéletes ősz fedés. A kondícionálója is jobb illatú (mézes).
Ezzel most tökéletesen elégedett vagyok.

2021. Április

A Fahéj árnyalatot sosem találom, nem tudom mi történhetett.

6-sötétszőke
3-arany

Visszatértem a sötétebb vonalra, de elégedett vagyok vele. Sőt a barátaim dicsérik ezt a sötétebb színt rajtam. Én mondjuk az arany helyett vöröses fényt látok benne, de napfénynél még nem néztem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. április 24.

2019.augusztus 25.
6= sötét szőke (ez rendben volna)
3=arany
5=mahagóni
Nagyon szeretem a könnyű, flakonos használatát és, hogy ammónia mentes.
Továbbra is ezt használom, és keresem a megfelelő árnyalatot.

2020.február 25.
Most jól választottam! 7304 FAHÉJ

7-középszőke
4-réz
Ezzel most tökéletesen elégedett vagyok.

2021. Április

A Fahéj árnyalatot sosem találom, nem tudom mi történhetett.

6-sötétszőke

Mhajni

2021. április 24.

Tegnap festettem vele először, tehát a kopásáról/tartósságáról később kiegészítem a véleményem. Világosbarna (fodrász skálán sötétszőke), amolyan szürkés beütésű a hajam alapból, már évek óta nem festettem. Vékony szálú, zsírosodásra hajlamos, hetente 3-szor kel mosnom egyébként, hogy a munkahelyen kinézzen valahogy. A 600-as árnyalatot választottam, nem akartam most drasztikus változást, csak hogy picit fényesebb, ápoltabb legyen, és valamennyit fedjen az ősz hajszálakból (még nincs túl sok, de azért engem zavart már picit).
A használata nagyon egyszerű volt a tubusnak köszönhetően, hamar össze is keveredett a festék és krém, kb 8 perc alatt sikerült felvinni a vállig érő hajamra, még maradt is benne bőven. Az előírt 20 perc után mostam le, szép egyenletes színe lett, nagyon hasonlít az eredetire, bár pici vöröses árnyalat azért lett benne, de nem zavaró, még pont határeset. Hideg színtípusként amúgy a vöröset kerülném, de tényleg inkább barna mint vörös. A balzsam illata nagyon klassz, és jó, hogy nagyobb mennyiséget kapunk, első ránézésre még 6-8 mosásra elég lesz. A festéké is teljesen rendben van, nem olyan szúrós, mint az ammóniás társai. Mivel nedves (de nem frissen mosott) hajra kell felvinni, ezért én a "másnapos" hajamat öblítettem le, és úgy vittem fel, lehet ez is nagyban segítette, hogy nem lett foltos.
Elsőre megadom a 4 csillagot, mert tényleg sokkal ápoltabbnak tűnik a halyam festés után (mondjuk ez lehet, hogy csak a balzsam érdeme), az ősz hajakat elég jól befedte (néhány makacs azért maradt), de majd uppolok, ha látszik a tartóssága is.
Tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 24.

Tetszik.

Kisviola

2021. április 17.

Sokáig jó véleménnyel voltam erről a hajfestékről,de az utóbbi időben egyáltalán nem vagyok már megelégedve vele.
Befestettem a hajam sötétbarna árnyalattal.A tövét egyáltalán nem fogta be,és ugyanúgy látszott a lenövés,ellenben alul szépen fedett. Most újra megpróbáltam,jóval nagyobb már a lenövésem ,amit szintén NEM sikerult befognia.Őszhajszál fedés?? Max az álmaimban..
Tulajdonképpen arra jó,hogy foltosan sikerult alul befognia a hajam,pedig mindent!!MINDENT a leírás szerint csináltam,amúgy sem kezdő hajfestő vagyok.
Hatalmas csalódás,soha többé nem próbálkozok vele.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 17.

Hatalmas csalódás,soha többé nem próbálkozok vele.

eheiszki

2021. április 13.

316 Plum árnyalat. Nos amit eddig egyik hajfestéknek sem sikerült, hogy az előírt hatóidő alatt seprűsre szárítsa ki a hajamat. Az első, nem viccelek az első hajmosásig szép sötét feketés lila volt, a második után még éppen oké barnás lila, majd vörösesre kezdett kopni, fénytelen, és lehet belőle majd vágni 5cmt minimum. Alig 2 hete festettem, heti 2 szer mosok hajat és most olyan állapotban van, színmélység és fény terén, mint a fodrász festése után másfél hónappal szokott... Ez bárhogy nézem hiába tartós hajszínkrém, akkor csináljanak belőle tartósat 😃 A balzsamja nettó közepes. No.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

hanessza

2021. március 27.

Ma használtam először barátnő ajánlására, a szőkített hajamat szépen befogta barnára! Viszont ami megijeszt, mintha jobban hullana a hajam tőle, remélem csak beképzelem, de majd update-elek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 27.

alegria800

2021. március 27.

Mar tobb vilagos arnyalatot kiprobaltam. A 10-es feher csoki arnyalat nekem szepen hamvasitott, a 8-as is szep volt eloszokitett (8-es 9-es szinmelysegu) hajon. Nekem szinten kisse gyorsan kopott, de inkabb gyorsan kopjon minhigy ne lehessen tole megszabadulni - mint pl. colorista turkizkek.

Sok a panaszt latok arra vonatkozoan, hogy tul sotet lett a vegeredmeny. Ez nem a szinezo hibaja, ez ilyen mindegyiknel jelenseg. A hajfelszint szinezi, ezert a termeszetes szinre felvive a hajszal felszinen plusz egy reteget kepezve a ketto osszeadodik, tobb fenyt nyel el es kb. ket arnyalattal sotetebbnek hat. Tehat erdemes 2 arnyalattal vilagosabbat valasztania annak aki nem akar sotetebb hatast. Az osz hajszalakat pedig csak tonusozni lehet vele, elfedni nem tudja.

En sem vagyok tole elajulva, de rendszeresen akcios es ennyi penzert nem varok csodat. Osszessegeben elegedett vagyok vele, de nem hasznalom evek ota, igy nem vagyok nagy tapasztalatokkal rendelkezo fogyaszto.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 27.

Szpandi

2021. március 9.

10-est vettem a full fehérre leszívott hajamra, semmi nem történt szinte..egyébként a mennyisége elég, és szuperjó a balzsam hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 9.

Meszti

2021. március 3.

Tinikoromban borzasztó tapasztalatom volt vele, emlékszem nagyon dühös voltam. A pontos árnyalatra nem emlékszem, de azt tudom, hogy egy szép középbarnát szerettem volna és FEKETE lett a hajam... Akkor megfogadtam, hogy na neeeemmm...
És annyi év után... elcsábultam. A 6.35 árnyaltot vettem meg, illetve még a 680 volt amivel szemeztem... Jelenleg 7-es a színem, nem drogériás festékkel. Szeretek néhány árnyaltot változtatni, mert még nem találtam meg azt, ami én vagyok. Nagyon aggódtam.Hála Istennek nem lett fekete (bár annyira izgatott voltam, hogy hamarabb is mostam le, mint a hatóidő) Szerintem 6-os mélységű lett a hajam, enyhe vöröses beütéssel,( a dobozon lévőhöz nem hasonlít, csak tudnám miért van ez így a drogériás festékekkel? Látom milyen sokan tapasztaltjuk ezt...) nekem nagyon tetszik. Nem irritált, extra puha és fényes lett a hajam. Rosszat nem tudok elmondani de WOW hatást sem tapasztaltam... Lehet kipróbálom még más árnyalatokban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 3.

cicc

2021. február 22.

Viszonylag világosabb hajra kentem a karamell árnyalatot, de nagyon sötét lett a végeremény.. a hajamat nem roncsolta, jó az állaga, lehet kipróbálok még egy árnyalatot, de egyelőre nem győzött meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 22.

Zsu23

2021. február 19.

Engem nagyon megleptek a frissebb negatív vélemények. Én ugyanis imádom ezt a festéket, és semmi különbséget nem vettem észre a minőségében, pedig két éve használom. Tartós, nem roncsolja a hajamat, a kókuszoshabcsók árnyalat pedig valami csoda volt, eddig semmilyen hajfestékkel nem sikerült szép hamvas szőkét elérnem (professzionális termékkel sem).
A bara árnyalatok elsőre valóban kicsit sötétebbek, de egy-két hajmosás alatt ez a sötét kikopik, amit én szeretek, mert sokkal tartósabb a végeredmény. A balzsam, amit adnak hozzá pedig nagyon jó, kár, hogy nem forgalmazzák külön :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 19.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Ascorbic Acid

Lauric Acid ti I eu 4 1

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer és segít a hajban tartalni a nedvességet. Az EWG szerint az összetevő egészségügyi veszélye abban rejlik, hogy szennyezve lehet Ethylene Oxide vagy 1,4-Dioxane által. Az összetevővel leggyahrabban hajápoló készítményekben találkozhatunk.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Méhpempő, mely a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás, szúrós illatú anyag, mely elsősorban a méhanya tápláléka, de élete első három napján minden méhlárva ezt a táplálékot kapja. A méhpempő több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz. Összetétele: víz 70%, protid 15%, glucid 12%, lipid 3%.

Sok féle jótékony hatást tulajdonítanak a méhpempőnek, de a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos állítások (pl. képes megakadályozni a ráncok kialakulását és gyógyítani az aknés bőrt) Paula Begoun szerint még nincsenek tudományos kutatások által alátámasztva, bár némi feszesítő, vízmegkötő tulajdonsággal valószínűleg bír. Az összetevő az arra érzékenyeknél helyileg alkalmazva kontakt dermatitiszt és az irritációt okozhat, viszont ritkán alkalmazzák akozmetikumokban olyan koncentrációban, hogy az gondot okozzon.

Az összetevő kifejezetten instabil, levegőre, hőre és fényre könnyen lebomlik, ezért a méhpempőt tartalmazó kozmetikumokat érdemes hűtőben tárolni és kerülni a tégenyes, áttetsző csomagolást.