L'Oréal Paris

Ár:   1972 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   48 ml + 72 ml + 60 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: strawberry92, az összetevőket feltöltötte: Greenapple, Módosítva: 2017. január 4.

Ár:   1972 Ft
Kiszerelés:   48 ml + 72 ml + 60 ml
Kategória:   Hajfestékek

A Casting Crème Gloss egy ammóniamentes tartós hajszínkrém, amely látható és ragyogó árnyalatokat, fényes csillogást nyújt a haj számára, és optimálisan fedi az őszhajszálakat.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Annette

2024. április 26.

A 400as az ősz hajszálakat egyáltalán nem fedte be, a hajam többi részét viszont feketére festette… ennél még az olcsó palette is jobb, abból a 4es tényleg barna és tökéletes az őszfedése is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 26.

tenzsu2

2024. április 15.

Azért szeretem ezt a hajfestéket, mert tényleg kevésbé roncsolja a vékonyszálú hajamat, mint a többi. Tényleg szép fényt varázsol a hajam valamiért kedveli.
A színekkel van csak annyi gondom, hogy elsőre mindig sokkal sötétebb lesz , mint , amit a kép mutat. Szóval ott látszik, hogy nem igazán professzionális. De otthonra szerintem, ha nem akarsz nagy változást, akkor megfelelő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 15.

Ancsibaba1993

2024. április 14.

Valahogy mindig visszatérek ehhez a festékhez,szerintem tartós,szép és fényes lesz tőle a hajam,és nagyon szép színei vannak. Sokat próbáltam már,a jeges csokoládé és jeges espressót szoktam váltogatni,de próbáltam már a chilis csokoládé,karamell,ébenfekete és kékesfekete árnyalatait is,mindegyik olyan színű lett amilyet vártam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 14.

alexandra326

2024. április 4.

Két fodrászhoz látogatás között szoktam használni. A barnákat váltogatom. Legutóbb a meggyes csokoládé színt használtam. Én maximálisan elégedett vagyok vele. A fedése számomra megfelelő, igaz nincs ősz hajszálam. A szín is nagyon hasonló lett, mint a dobozon. Nem lett nagyon sötét. Kb. 1,5-2 hónap alatt kopik ki nekem. Amikor fodrász színezi, akkor is kb. ennyi ideig bírja a festés. Szóval ár-érték arányban szerintem szuper termék. Nincs erős illata, nem bántja a szemem. Nem próbálkozom más hajszínezővel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 4.

Szilvuska07

2024. március 15.

Évek óta a 3102 árnyalatot használom. Szèp, elég sötét barna szint ad, könnyű a használata, és selymes hajat eredményez. Fedése sajnos ősz hajon kb 2 hétig tart, de mivel ammóniamentes, így elnézem neki. Egyelőre maradok ennèl. Jobbat, még nem találtam 🤷🏻‍♀️

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 15.

Jayf

2024. február 4.

:DD ez egy vicc. Az aranyló karamell árnyalatot próbáltam, nem sötét a hajam, pontosan követtem a leírást, kb semmit nem csinált. A tövét kb egyáltalán nem fogta be, a festett részét valamennyire. Eleve sokkal sötétebb, mint a képen, a keverő flakonban konkrétan sötétbarna lilás árnyalattal. Botrányos, bár nem is számítottam sok jóra, az összes L'Oreal hajfesték, amit próbáltam, nagyon rossz minőség újabban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 4.

ElSofia

2024. január 25.

Én ennek a "hajfestéknek" (pontosabban: hajszínkrém) a chilis csokoládé - 554 nevezetű árnyalatát használtam. 20 évesen az őszhajszálfedés nem igazán releváns szempont nálam, úgyhogy arról nem tudok véleményt mondani. Az viszont 100% hogy szerelmes lettem ebbe a színbe és egyszerűen imádom. Elég sötétbarna -már már feketére hajazó az alap hajszínem- viszont egy vöröses csillogást és fényt adott neki, ami valami elkepesztően tetszik. Végre van fénye a hajamnak! Tervezem majd, hogy még több melírcsíkot rakatok bele a fodrászommal és utána befestem ezzel a színnel, mert a meglevő melírozott részt a hajam aljában (ami még nem nőtt le teljesen) elképesztő szépen befogta. Tehát minél világosabb hajszínen használják, annál szebb lesz az eredmény. Nem viszket tőle a fejbőröm, nem volt rossz szagú a festék, semmilyen negatív dolgot nem tapasztaltam az alkalmazás közben és azóta sem. Még érdekelnek a meggyes csokoládé és a feketecseresznye színek is, majd meglátom, hogy azokkal is kísérletezni fogok-e.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 25.

Dicci

2024. január 10.

Pozitívuma,hogy nem viszketett tőle a fejbőröm. Negatívuma,hogy nem fedte be az ősz hajszálaimat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 10.

zdoreebaba

2023. december 19.

1010 Marcipánt vásárolom édesanyámnak huzamosabb ideje. Azt hiszen sikrült neki belőni a hozzá passzoló árnyalatot. Ezzel a marcipánszőkével csodálatosan néz ki. Amellett, hogy fiatalítja őt valahogy úgy érzi, hogy a személyisége is ezzel tör a felszínre. Örülök, hogy nekem sikerült megtalálnom a nagy ő hajfestéket, ami amellett, hogy ammóniamentes még hosszantartó hatású is. A legfontosabb szempont amúgy is az volt, hogy ammóniamentes legyen, ne irritálja a bőrét és még jó áron is legyen. 4-5 hónapig intenzív őszülés mellett alig kopik ki a hajából ez a festék. Pedig itthon édesapám festi a haját! Igazából még az őszülés is jól áll ennek a színnek. Mi leragadtunk nála. Egy kellemes, nem rikító, nem is barnásba torkolló sötétszőke, hanem az igazi telt álomszép szőke szín, selymes, puha tőle a haja. Az ő zöldes-szürkés szeméhez és a csodálatos kedves személyiségéhez ez tényleg el lett találva!
Balzsam is a tartozéka. Szeretjük és sokadszorra vásároljuk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 19.

Balzsam is a tartozéka. Szeretjük és sokadszorra vásároljuk.

Maja92

2023. december 1.

525 Meggyes csokoládét próbáltam, és megvagyok vele elégedve. Szép lett a szín, olyan mint a dobozon, puha fényes lett a hajam. Van már kevés ősz hajszálam, ezeket is szépen befedte. Most mostam azóta negyedszer hajat, és már kezdenek halványan látszani az ősz hajszálak, viszont az egész hajam színe még szép. Durván egy hónapot bír, mint általában egy hajfesték.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 1.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Ascorbic Acid

Lauric Acid ti I eu 4 1

A kókuszolajban és az olajpálma magjának olajában is megtalálható zsírsav. Antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Megtalálható még a tehén- és kecsketejben, valamint az anyatejben is. Tanulmányok szerint hasznos összetevő lehet a pattanások kezelésében.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Csomósodást megakadályozó (anticaking), sűrűség szabályozó, térfogatnövelő és bőr puhító (emollient) szilícium dioxid származék. Jellemzően különféle olajok sűrítőjeként működik és képes szuszpendálni a részecskéket az olajokban. Ezenkívül növeli a ricinusolaj fényét, amely hasznos lehet a sminktermékeknél.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló lehet és allergiás bőrreakciót válthat ki.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer és segít a hajban tartalni a nedvességet. Az EWG szerint az összetevő egészségügyi veszélye abban rejlik, hogy szennyezve lehet Ethylene Oxide vagy 1,4-Dioxane által. Az összetevővel leggyahrabban hajápoló készítményekben találkozhatunk.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)

Méhpempő, mely a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás, szúrós illatú anyag, mely elsősorban a méhanya tápláléka, de élete első három napján minden méhlárva ezt a táplálékot kapja. A méhpempő több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz. Összetétele: víz 70%, protid 15%, glucid 12%, lipid 3%.

Sok féle jótékony hatást tulajdonítanak a méhpempőnek, de a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos állítások (pl. képes megakadályozni a ráncok kialakulását és gyógyítani az aknés bőrt) Paula Begoun szerint még nincsenek tudományos kutatások által alátámasztva, bár némi feszesítő, vízmegkötő tulajdonsággal valószínűleg bír. Az összetevő az arra érzékenyeknél helyileg alkalmazva kontakt dermatitiszt és az irritációt okozhat, viszont ritkán alkalmazzák akozmetikumokban olyan koncentrációban, hogy az gondot okozzon.

Az összetevő kifejezetten instabil, levegőre, hőre és fényre könnyen lebomlik, ezért a méhpempőt tartalmazó kozmetikumokat érdemes hűtőben tárolni és kerülni a tégenyes, áttetsző csomagolást.