La Prairie

Ár:   52 490 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. június 17.

Ár:   52 490 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Ez a könnyű, krémes liquid korrektor azonnali tökéletesítés, javít és ápol a tökéletes pillantás érdekében. A feszesítő és lifting hatásáról ismert kaviár kivonatot kombinálja az illékony összetevőkben és tápanyagokban rendkívül gazdag kaviár vízzel. A hatékony kaviár összetevők hosszantartóan színhű pigmentek fejlett keveréke egy lágy textúrájú korrektorban. Egy korrektor és egy szemápoló tökéletes keverékeként szinte beleolvad a bőrbe, hogy kisimítsa, korrigálja és ragyogóvá varázsolja a teljes szemkörnyéket. Hibátlanul eloszlik és ragyogó, üde tekintetet eredményez. Csökkenti a puffadságot, miközben az innovatív gyűrű a tökéletes mennyiségű korrektort adagolja.

Caviar WaterWater / Aqua Glycerin h 0 0Isodecyl Neopentanoate eo Aluminum Starch Octenylsuccinate Octyldodecanol eo I i I al Polyisobutene Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Caviar Extract Glycoproteins Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Equisetum Arvense (Horsetail) Extract eo Saccharomyces Cerevisiae Extract h Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Fruit Extract Sodium Hyaluronate h 0 0Bisabolol gy Biotin v Carnosine a I gy Dipeptide-2 pep Palmitoyl Tetrapeptide-7 pep Palmitoyl Tripeptide-1 pep Biosaccharide Gum-1 h Lecithin eo I eu Chrysin Tocopherol a I v 2 2Lactobacillus Ferment Hesperidin Methyl Chalcone a Xylose h Octyldodecyl Xyloside eu N-Hydroxysuccinimide Disodium Stearoyl Glutamate ti Silica Dimethyl Silylate eo Sorbitan Isostearate eu 1 0Steareth-20 ti I eu 2 1Ethylhexylglycerin PEG-30 Dipolyhydroxystearate eu Polysorbate-60 ti I eu Sodium Citrate Propylene Glycol h Butylene Glycol h 1 0Caprylyl Glycol eo I h Hexylene Glycol ti I eu 1 1Disodium EDTA Citric Acid kh Sodium Salicylate ta Aluminum Hydroxide sz I eo I h Alcohol al Parfum/Fragrance i Linalool i Benzyl Salicylate i Citronellol i Chlorhexidine Digluconate ta Phenoxyethanol ta Potassium Sorbate ta Sodium Benzoate ta Sodium Dehydroacetate ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz

Tarzicia

2020. július 24.

Borzasztó áron mérik ezt az új korrektort, szerintem még a La Prairie szintjén is, főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy mindössze 6 ml terméket kapunk az 52 ezres árért cserébe. Nem is terveztem, hogy megveszem, a Sisley Phyto-Cernes Eclat korrektorát használom évek óta, bevált, szeretem. De hát egyszer élünk, és épp kuponos napok voltak, rengeteg hűségcsekkem is összegyűlt, így az eredeti ár jóval kevesebb, mint a feléért hozzájutottam.
5 színben kapható. Segítségül a La Prairie összeállított egy táblázatot, rajta van, hogy melyik alapozójukhoz melyik korrektort ajánlják. Érdemes a parfümériában kipróbálni és kiválasztani a megfelelő színt, ott megmutatják ezt a táblázatot is, ebben az árfekvésben online megrendelni több, mint rizikós. Alapozóból a Honey Beige színt használom, ahhoz a 4-est ajánlják, de a 3-as is jó, ha valaki jobban világosítani szeretné a szem környékét. Én a 4-est választottam, mert elég sötét karikáim vannak (genetika), és az alapozónál sokkal világosabb korrektort nem szeretem, furának, természetellenesnek találom. (Sisley-ből régebben kevertem az 1-es és 2-es színt, mostanában már csak a 2-est használom.)
A La Prairie-től megszokott luxus csomagolásban érkezik, több dobozból kell kihámozni, mire hozzáférünk, és egy lepedő méretű, rajzos használati utasítást is mellékelnek hozzá. A korrektor maga sem egy filigrán darab, valószínűleg a legnagyobb a piacon, de jó a fogása. A Skin Caviar kollekciónál megszokott kék színe van, szerencsére az illata nem olyan erős, igazából nekem fel sem tűnt, hogy lenne. Az oldalán van egy kis ablak, ott látható a benne lévő korrektor színe. A kupakját levéve egy fém adagolófej látható, ez felvitelkor hűsít, és állítólag jót tesz az esetleg puffadt szemkörnyéknek, ha ezzel párszor átsimítjuk. A fém részt oldalirányba csavarva finom kattanó hangokat hallani, és az applikátor csúcsán megjelenik a korrektor. Nagyon jól adagolja a mennyiséget, elég egy-egy kattintás, nem jön ki egyszerre túl sok. Jár hozzá egy fekete bársonytok is, így egyéb sminkcuccok a neszeszerben nem karcolják össze, és a vége se tud megnyomódni. Ugyanis egy kis ecset van benne elrejtve, ha a végét megnyomjuk, mint egy tollat, kiugrik egy picit, és ki lehet húzni. Ez az ecset is fém, kis fejű, precízen lehet vele dolgozni, jó minőségű, de elég rövid, gondolom, max. ekkora fért bele. Nekem nem igazán áll kézre, inkább másik ecsetet használok, de utazáshoz praktikus lehet. Nem tudom, miért ezt a megoldást választották, így sok helyet foglal az a kis ecset a korrektor belsejében. Ezért az árért én minden esetre jobban örültem volna, ha inkább több a korrektor, és egyáltalán nincs hozzá ecset. Vagy ha már muszáj, mellé csomagoltak volna egy normális méretű ecsetet, ahogy pl. a Sisley teszi. Így viszont már értem, miért csak 6 ml a tartalom. Ez az egyetlen negatív észrevételem, mert összességében csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni.
Az állaga nagyon tetszik, valahol a folyékony és a krémes közt van, olyan, mintha korrektor és szemránckrém/szérum lenne egyben, tényleg érezni, hogy bőrápoló kaviár kivonat van benne. Vékony-közepes fedést ad, és optikailag úgy veri vissza a fényt, hogy simábbnak, ragyogóbbnak tűnik a szem környéke, még egyik korrektorom se produkált ilyen effektust. Ezt a szép finish-t kár elrontani, fixálópúdert nem is teszek rá, anélkül is tökéletesen működik, nem mászik el, nem tűnik el, és nem ül bele a mikroráncokba sem. A Skin Caviar Concealer Foundation tetején lévő korrektorral nem lehet összehasonlítani, annak az állaga sokkal vastagabb, és erőteljesebben is fed.
Ez az új korrektor nekem minden szempontból jobban tetszik, a fedése nekem bőven elég, jobban "viselkedik" a bőrömön, és a finish-e is sokkal szebb. Nagyon pici mennyiség is elég belőle, a 6 ml úgy tűnik, azért elég sokáig ki fog tartani. Az ára miatt nem vonok le pontot most sem, bár a kis ecset miatt rezeg a léc, de megadom az 5 csillagot, mert maga a korrektor tökéletes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. július 24.

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol, Hesperidin Methyl Chalcone
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Biosaccharide Gum-1, Xylose, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Aluminum Hydroxide
Peptidek: Dipeptide-2, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Biotin, Tocopherol

Alkoholok: Octyldodecanol, Alcohol
Emolliensek: Isodecyl Neopentanoate, Octyldodecanol, Ethylhexyl Palmitate, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Lecithin, Silica Dimethyl Silylate, Caprylyl Glycol, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Lecithin, Octyldodecyl Xyloside, Sorbitan Isostearate, Steareth-20, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Polysorbate-60, Hexylene Glycol
Tisztítószerek: Disodium Stearoyl Glutamate, Steareth-20, Polysorbate-60, Hexylene Glycol
Illatanyagok: Octyldodecanol, Ethylhexyl Palmitate, Parfum/Fragrance, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Sodium Salicylate, Chlorhexidine Digluconate, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Dehydroacetate

Kaviár kivonat. Állítólag a kaviár fő értéke a bőr számára, hogy a sejt szintű struktúrája nagyon hasonló az emberi bőrsejtek sturktúrájához. A kaviár hasonló arányban tartalmaz vizet, lipideket és nyomelemeket, mint az emberi bőr, így egy kaviáros arckezelés életet ad a bőrnek. A Futurederm viszont összességében azt állapítja meg, hogy nincsenek a kaviár hatását alátámasztó tudományos kutatások, és valójában csupán hidratáló és emollient összetevő, így ha más értékes összetevők nincsenek a kozmetikumban, a kaviárért önmagában nem érdemes megvenni egy krémet sem.

Élesztő kivonat, amit hidratáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban.

máriatövis termésének kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Két aminosavból (valin és triptofán) álló peptid. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Truthinaging információi szerint javítja a nyirokkeringést, több márka is bebizonyította a szem alatti sötét karikák halványítását (bár független kutatások által még nem igazán van alátámasztva). Mivel a szerkezete hasonlít a bőrben található lipidére, ezért természetes hidratáló anyagnak (NMF) tekinthető. Segít megőrizni a hám ép sejtközi szerkezetét, elősegíti a bőr gyógyulási folyamatát, megakadályozza a bőrirritációt és regenerálja a bőrt. Az összetevővel általában szemkrémekben találkozhatunk.

Lásd Tripeptide-32

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).

Steareth-20 ti I eu 2 1

Tartósítószer.